Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

VEYSEL GÜNAY ‘’Derinliğin Manzarası’’
 
VEYSEL GÜNAY ‘’Derinliğin Manzarası’’
 
Harika Ören (Efece Haber) - İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Veysel Günay’ın Retrospektif Resim Sergisi, Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.
 
 
Manzara ağırlıklı çalışmalara imza atan sanatçının sergisinin açılışına Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hakkı Aydın ile çok sayıda akademisyen ve sanatsever katıldı.
 
  
 
Sanatçıyı tebrik ederek, eserlerine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, ”İstanbul’da sanata ve sanatçıyı her anlamda desteklemeye büyük önem veriyoruz. İstanbul Aydın Üniversitesi ile pek çok alanda işbirliği yapıyoruz. Amacımız, Aydın Üniversitesi Arel Üniversitesi ve Sabahattin Zaim ve diğer üniversitelerimizle işbirliği yaparak, ilçemizin kültürel gelişimine katkıda bulunmaktır.
 
Küçükçekmece’de kültür ve sanatın gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
İAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hakkı Aydın da “Sanatın takdir edilmesine her daim katkı sağlayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve ekibine teşekkür ediyorum” diyerek, sanatçıyı tebrik etti.
 
Sanatçı sergisini oluşturan manzara ağırlıklı çalışmalarını anlatırken ‘’Köyüm, Yayla, Karadeniz, Tirebolu, Kazan, Gürün, Ege, Bahçe’’ gibi serilere yer verdi. Resmi; ‘doğada ve çevrede beni ifade ettiğine, benim duygu ve düşüncelerime karşılık geldiğine inandığım ilişkilerden, motiflerden resimsel yaşantıma paralel, biçimler oluşturuyorum’’ dedi.
 
  
 
Veysel Günay’ın “Derindeki Manzara” isimli sergisinde 70 eseri bulunuyor. Şimdiye kadar pek çok sergi düzenleyen sanatçının, İstanbul’da düzenlenen en geniş kapsamdaki sergisi, 21 Ocak’a kadar uzatıldı.
 
Sergi Küçükçekmece, Cennet Kültür Sanat Merkezi’inde izlenebilir.
 
***
 
1948 Trabzon Beşikdüzü Ağaçlı Köyü’nde doğan sanatçı, sanat eğitimini Gazi Eğitim Enstitüsü’nde (1966-1969), uzmanlık eğitimini Paris Ecole Nationale Superieuredes Beaux Arts’da tamamlamış (1970-1974); Gazi Eğitim Enstitüsü’nde (1974-1983) arkasından Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi ve bölüm başkanı olarak çalışmıştır. 1999 yılında İstanbul’a taşınmış, Beykent Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve iki dönem dekan olarak görev yapmıştır (1999-2012). 2012 yılından beri İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmektedir.
Sanatçı birçok kişisel sergi düzenlemiş, sergilere katılmış, projeler yürütmüş; Devlet Resim Ödülü, DYO Resim Ödülü, Ankara Sanat Kurumu Yılın Sanatçısı, Hacettepe Üniversitesi Sanatta Hizmet Ödülü gibi ödüller almış; hakkında kitap, katalog, broşür ve yazılar yayınlanmıştır. Bunlardan en önemlisi İbrahim Çiftçioğlu’nun yazdığı, Bilim Sanat Galerisi tarafından yayımlanmış olan “Bir Yaprakta Bütün Dünya Veysel Günay” kitabıdır.
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 15.1.2015 23:44:22
Yazdır Yazdır
Okunma 1505
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım