Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Oda Orkestrası'ndan muhteşem konser
 
Oda Orkestrası'ndan muhteşem konser
İlknur Bakış /İzmir (Efece Haber - Bir ilçe belediyesi tarafından kurulan ilk Oda Orkestrası olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, muhteşem bir konserle sanat yolculuğuna başladı. Dünyaca ünlü Şef Rengim Gökmen'in yönettiği konsere, sanatseverler büyük ilgi gösterdi.
 
 
Gecede, Opera ve Tiyatro Sahnesi'nin adı da Hikmet Şimşek Sanat Merkezi olarak değiştirildi. Başkan Akpınar "Sanatta da örnek oluyoruz" dedi.
 
 
 
SALON DOLDU TAŞTI
Konsere; Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar ve eşi Zehra Akpınar'ın yanı sıra CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul Milletvekili Umut Oran, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, eşi Türkegül Kocaoğlu, Kaymakam Saadettin Yücel, salona ismi verilen Prof. Hikmet Şimşek'in eşi Nihal Şimşek, RTÜK üyesi Ali Öztunç, CHP İl Başkanı Bedri Serter, İlçe Başkanı Mustafa Özuslu, belediye başkanları, medya ve sanat dünyasının önde gelen isimleri ile 600'e yakın sanatsever katıldı.
 
 
HİKMET ŞİMŞEK'E BÜYÜK VEFA
Konser öncesinde düzenlenen törenle, Opera ve Tiyatro Sahnesi'ne, klasik müziğin Türkiye'deki öncülerinden merhum şef Hikmet Şimşek'in adı verildi. Sanat Merkezi'nin girişinde bir de Şimşek'in büstü açıldı. Yaklaşık iki saat süren konseri, dünyaca ünlü Şef Rengim Gökmen yönetti. Konserde, ünlü besteciler Mozart’ın Piyano Konçertosu ve Çaykovski’nin de Serenad’ı seslendirildi.
 
KILIÇDAROĞLU'DAN MESAJ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konser için gönderdiği mesajda "Sanata ve sanatçıya verilen önemin giderek azaldığı günümüzde, Karşıyaka Belediyemizin yapmış olduğu bu hizmet önemli ve anlamlıdır. Örnek olmalıdır" ifadelerine yer verdi.
 
 
BAYKAL: ÇOK CİDDİ BİR İŞ YAPILDI
Konsere katılan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal "Devletin temel kültür-sanat kurumlarının sanat faaliyetlerinden elini çektiği dönemde, bir ilçe belediyesinin sanatçılara sahip çıkıp kadro sağlaması çok önemlidir. Ciddi bir iş yapılmıştır. Müziği, sanatı, kültürü susturmak hiç mümkün olmamıştır, olmayacaktır. Bu başarıya imza atan başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar'ı kutluyorum" dedi.
 
OPERA BİNASININ TEMELİ 2015'TE
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da yaptığı konuşmada "Karşıyaka herşeyin en güzeline layık. Bu orkestrayı kuran ve bu kadroyu bir araya getirenlere teşekkür ediyorum. 2015 yılı içinde, Mavişehir Opera Binası'nın temelini atacağız. Sanata ve sanatçıya hizmetlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
 
"SANATA HİZMET EDECEĞİZ"
Karşıyaka’yı kültür ve sanat etkinliklerinin başkenti yapacaklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” anlayışını rehber edinerek hizmet sunuyoruz. Cumhuriyet'in temelinde sanata ve sanatçıya verilen önem vardır. Cumhuriyet sanatın, demokrasinin, insan haklarının temsilidir ve sonsuza kadar yaşayacaktır. Bazılarının söylediği gibi 90 yıllık reklam arası değildir. Bugün bu sahneye adını verdiğimiz Hikmet Şimşek de Cumhuriyet'in aydınlık sanatçısıdır. Operamız bu sorumluluk ve bilinçle tüm il ve ilçeleri gezecek. Dünyanın ünlü şeflerini, sanatçılarını da burada ağırlayacağız. Sanata hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.
 
Opera ve Tiyatro Sahnesi'ne ismi verilen merhum şef Hikmet Şimşek'in eşi Nihal Şimşek de usta sanatçının batonunu Başkan Akpınar'a hediye etti.
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 18.1.2015 16:52:42
Yazdır Yazdır
Okunma 1480
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım