Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

2015 Emıtt Fuarı Başladı
 

2015 Emıtt Fuarı Başladı

Türkiye'nin turizm tanıtımında büyük rol oynayan ve turizm fuarcılığında dünyanın en büyük 5. fuarı kabul edilen EMITT 2015'e, 71 ülkeden 4 bin 500 kurum ve kuruluş katıldı.

İstanbul (Efece haber) - Türkiye'nin turizm tanıtımında büyük rol oynayan ve turizm fuarcılığında dünyanın en büyük 5. fuarı kabul edilen EMITT 2015'e, 71 ülkeden 4 bin 500 kurum ve kuruluş katıldı.
 
Fuarda ülkeler turizmde öne çıkan tarihi ve kültürel değerlerini tanıttı.
 
 
Türkiye'nin turizm tanıtımında büyük rol oynayan ve turizm fuarcılığında dünyanın en büyük 5'inci fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), dev bir katılım ve görkemli açılışla başladı.
 
Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi'nde bu yıl 19. kez düzenlenen 2015 EMITT fuarına 71 ülkeden 4 bin 500 kurum ve kuruluş katıldı. Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Emniyet Müdürü Selami Altınok'un yanı sıra Türkiye'nin çeşitli şehirlerini temsilen valiler, belediye başkanları, yerli ve yabancı çok sayıda firma temsilcisi hazır bulundu.
 
 
 
Törende bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, EMITT fuarının her yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının artmasıyla birlikte Türkiye'nin tanıtımında önemli bir rol oynadığını söyledi. Türk turizminin önemli bir değişim süreci içine girdiğini kaydeden Arıcı, Dünyadaki gelişmelerle eşgüdümlü olarak çevre ile uyumlu, rekabetçi ve sürdürülebilir politikalar ile ülkemizin uluslararası alanda daha çok tanınması sağlanmış, pazarların önemlerine göre stratejiler geliştirilmiş destinasyon odaklı çalışmalar ile dünyada Türkiye markası güçlendirilmeye çalışıldı.
 Fuardan gerek İstanbul'un gerekse de ülkemizin dünya çapında tanıtılması ve marka değerinin güçlendirilmesi çok büyük bir katkısı olduğuna inanmatayım diye konuştu.
 
 
İstanbul Valisi Vasip Şahin de açılış konuşmasında fuara katılan misafirleri İstanbul'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şahin, Dünyada refahın artmasıyla birlikte seyahat teknolojilerinin, araçlarının gelişmesiyle insanların hareketliliği artarak büyüyor. Turizm sektörü bu alanda dünyada bütün ülkelerin üzerinde gelişmeye çalıştığı, bir takım markalar ile rekabette öne çıkmaya çalıştığı bir sektördür. Bu anlamda EMITT Türkiye'nin tanıtımı açısından çok önemli bir fuardır. Bu fuarın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum dedi.
 
   
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, fuarı özellikle dünyanın buluşması olarak gördüğünü belirterek, Burada bir araya gelerek değerlerimizi gün ışığına çıkarmak ve ekonomik hareketliliği sağlamak adına önemli çalışmalar yapılmaktadır. Hem kendi bölgelerimizin tanıtımı hem de dünyada ne olup bittiğini görmek açısından dünya insanlığının gözü önüne sermektedir diye konuştu.
 
Kültür ve turizmin insanlığın ortak lisanı olduğunu ifade eden Topbaş, konuşmasını şöyle devam etti.
   
 
"İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kendi alanında bulunan 8500 yıllık tarihi değerleri gün yüzüne çıkarmak, bunları takdim etmek sorumluluğunu taşıdığını ifade etmek zorundayım. Özellikle İstanbul'un bilinmeyen yönlerinin, gün ışığına çıkmasından yanayız. 15 bin yıl önce yaşanmış olan Altınşehir Mağaraları'nın Avrupalıların atalarının yaşam merkezleri olduğunun dünyaya aktarılması gerekiyor. Aynı şekilde erken Hristiyanlık döneminde Çatalca'daki Mağaraları'nda izlerinin dünyaya aktarılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu zenginlikler bizim ortak malımız ve gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir."
 
Konuşmalardan sonra Vasip Şahin, Kadir Topbaş ve Abdurrahman Arıcı'ya günün anısına hediye takdim edilirken, fuara sponso olan firmalara da çeşitli hediyeler verildi.
 
Kurdele kesiminin ardından Şahin, Topbaş ve Arıcı salonlandaki standları gezerek yetkililerden bilgi aldı.
 
Türkiye'yi dünyanın ilk üç büyük turizm ülkesi konumuna taşınmasının amaçlandığı EMITT Fuarı üç gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.
 

***

KİLİS'TE FUARA KATILDI
 
EMITT 2015 ULUSLARARASI DOĞU AKDENİZ TURİZM VE SEYEHAT FUARINDA
12. SALONDAKİ KİLİS STANDINA İLGİ BÜYÜKTÜ...
Mehmet Şenay Taşkent /İstanbul (Efece Haber) - Bu yıl 19.düzenlenen EMITT 2015 Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyehat Fuarı, 22 Ocak 2015 günü Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı tarafından görkemli bir törenle ziyaretçilerine açıldı.
Kilis; Türkiye’nin, Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük Turizm Fuarı olan 19. EMİTT 2015 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılarak, tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin tanıtımını gerçekleştirecek.
Kilis Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kilis İl Özel İdaresi, Kilis Belediyesi, Kilis Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ve İpekyolu Kalkınma Ajansının katkılarıyla, EMİTT 2015 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında yurt içinden ve yurt dışından katılacak olan turizm profesyonellerine ve ziyaretçilerine, Kilis’i en iyi şekilde tanıtmak için, 12. Salonda 90 metrekarelik özel tasarımlı stant ile fuara katıldı.
Ayten Yavaşca, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, Yazarımız Mehmet Şenay Taşkent
Kilis Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce temsil edilen Kilis Standı,12.salonda konuklarının ilk günde bile yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kilis Vali Yardımcısı Hakan Ezgi, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Aldemir, Kilis Belediye Başkan Yardımcısı CumaÖzdemir ve Kilis Belediyesi Kültür Müdürü Mahmut Selçık'un ev sahipliğini yaptığı standımıza, ilk günü olmasına rağmen ziyaret eden, Prof. Dr. Alaaddin Yavaşça, eşi Ayetn Yavaşca, Prof. Dr. Nevzat Altıntaş, Kilis eski Valilerinden Yusuf Odabaşı,Turhan Ayvaz, İstanbul Kilis Vakfı Başkanı Yaşar Aktürk ve Mütevelli Heyet üyeleri ile daha pek çok ziyaretçiler, Kilis standına destek verenler arasındaydı.
İstanbul Kilis Vakfı Başkanı Yaşar Aktürk, Kilisli Hemşerileriyle
Fuar süresince İlin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerleri ile turizm potansiyeli, görsel ve basılı tanıtım materyalleri ile en güzel şekilde sergilenip tanıtılacak. Ayrıca fuar süresince Kilis’in gezi rehberi ile tanıtım broşürleri dağıtılacak, bölgeye tur yapan seyahat acenteları ile ikili görüşmeler gerçekleştirilecek.
19. EMİTT 2015 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarının; hem Kilis'in el sanatları ile tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin tanıtılmasında, hem de Kilis’te bulunan otel ve seyahat acentelerin yeni müşterilerle tanışma ve bir araya gelme yönünde önemli bir katkı sağlayacağı düşünüldüğü bildirildi.
19. EMİTT 2015 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında hedefin, 2015 yılında bölgedeki turizm hareketlerinden Kilis’in aldığı payı büyütülmesi olacağı kaydedildi.
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve daha birçok bürokrat, yerli ve yabancı firma temsilcilerininde hazır bulunduğu fuar, 25 Ocak 2015 Pazar günü akşamına kadar devam edecek.
YAZARIMIZ MEHMET ŞENAY TAŞKENT'E PLAKET VERİLDİ
İstanbul Beylikdüzü TÜYAP'ta bu yıl 19.düzenlenen EMITT 2015 Uluslar arası Doğu Akdeniz Uluslar arası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyehat Fuarı için İstanbul da bulunan,
Kilis Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Aldemir tarafından gazetemiz yazarı Mehmet Şenay TAŞKENT'e Plaket verildi.
Kilis'e hizmet bazında kalemiyle verdiği hizmetlerden dolayı Plaketle ödüllendirildiğini dile getiren Turizm ve Kültür Müdürü Abdullah Aldemir, Yazarımız Mehmet Şenay TAŞKENT'e yazın hayatında başarılar diledi.
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 23.1.2015 02:57:15
Yazdır Yazdır
Okunma 1935
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım