Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

''ÇOCUKLARIMIZA UMUT OLALIM'' Bağış Resim Sergisi
 
 
''ÇOCUKLARIMIZA UMUT OLALIM'' Bağış Resim Sergisi
 
Harika Ören /İstanbul (Efece Haber) - Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı, Ülkü Cılızoğlu küratörlüğünde, 24 sanatçının katılımıyla zihinsel engelli çocuklara umut olmak üzere yola çıktılar. ''Çocuklarımıza Umut Olalım'' karma resim sergisi; 19 Ocak 2015 de saat 14.00’de Anadolu Adliye Sarayı Sergi Salonu'nda açıldı.
 
 
Serginin açılışında, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sırrı Topluyıldız, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmet Efe, İdari Sosyal İşler Müdürü Gülseren Bulut İpiçürük, Funda Döşkaya; Zerev Yönetim kurulu Başkanı Şeref Umut, Zerev Aile ve Öğrenci İşleri Sorumlusu Sosyal pedagog Hale Boz, Fehim Çanlı, eserleriyle sergiye destek veren sanatçılar, sanatseverler ve ziyaretçiler bulundular. 19 Ocak 2015 de saat 14.00’de küratör ressam Ülkü Cılızoğlu'nun konuşması ile açılan sergide eserler büyük ilgi gördü. Cılızoğlu, '' Zerev ile elele vermekten son derece mutluyuz. Çocuklarımıza umut olmak için buradayız. Destek veren sanatçı arkadaşlarıma ve burada bulunan ve sergiye destek veren herkese teşekkür ederim '' dedi.
 
  
 
Kendi dallarında özgün çalışmalarıyla dikkat çeken tanınmış 24 sanatçı; Basın Danışmanı aynı zamanda ressam Harika Ören, Belma Demir Akdağ, K. Muzaffer Gencer, Alev Demirkesen, Nur Ulubil, Rahime Halide Soysal, Çiğdem Özdemir, Zekiye Doğaner Önen, Esra Fescioğlu Dal, Meral Köse Havva, Mualla Çoşkun, Solmaz Geçay Nerat, Mücella Balyemez Aşkan, Natali Aydar, Ayten Akgürbüz, Bilge Akon, Hülya Kezer, Ayla Giray, Letafet Şenalp, Banu Erdem, Necla Sayacı, Meliha Özer, Gülçin Haloğlu; Kartal Adalet Sarayı Sergi Salonu'nda düzenlenen sergide yer almaktan ve böylesine anlamlı bir sosyal projenin içinde olmaktan gurur duyduklarını belirttiler.
 
Sergide yer alan, el dokuma, yün, ipek yöresel halı ve kilimler de büyük ilgi gördüler. Çanlıoğlu Halı sahibi Fehim Çanlı Balıkesir yöresinde ürettiği halı ve kilimlerin, bağış olduğunu bu yüzden fiatlarının son derece uygun olarak belirlendiğini söyleyerek, ihtiyacı olanların hem evlerine ucuz halı alabileceklerini, hemde Zerev vakfına yardımda bulunarak, çok anlamlı bir sosyal projeye katkıda bulunabileceklerini duyurdu.
 
 
20. yılını kutlayan ZEREV VAKFI’nın amacı, eğitilebilir ve öğretilebilir zihinsel engelli çocuk, genç ve yetişkin; zihinsel engelli çocuk ve gençlere ‘’Özel Eğitim ile Rehabilitasyon’’ imkanı sağlayarak bireysel kapasitelerini en üst seviyede kullanmalarına yardımcı olmak amacındadır. Toplum içinde fonksiyonellik kazandırmak, çevre koşullarını iyileştirmek, bağımsızlaşmalarına destek olmak, toplumsal gelişmelerden pay almalarına yardımcı olmak, toplumsal üretime katkıda bulunmalarını sağlamak, bakım ve korumaya ihtiyacı olan engellilerin özel ihtiyaçlarını karşılayarak yaşam kalitesini yükseltmektir.
 
Dünya’da ve Türkiye’de ilk olan Akademi-Z projesini hayata geçirmek amacıyla; desteğe ihtiyacı olan ZEREV; zihinsel engelli ve eğitim almak isteyenleri bu akademi çatısı altında toplayarak, seçkin bir kadroyla eğitim imkanı sunmak üzere yola çıkmıştır.
 
Anadolu Adliye Sarayı, İstanbul-Kartal’ da 19 Ocak 2015 de açılan sergi, 20 Şubat 2015 tarihine kadar ziyaret edilebilir. Sanatçılardan gelen bağış eserler kabul edilmektedir.
 
ÇOCUKLARIMIZA UMUT OLALIM sloganıyla, engelli çocuklarımıza yapılacak, sanat akademisi ve huzur evi yapımına destek olarak hazırlanan sergi; önümüzde ki günlerde Çağlayan ve Bakırköy’de açılmak üzere planlanmıştır.
 
Efecehaber / İstanbul
Fotoğraflar; Deniz Tokgöz & Kemal Gönüleri
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 23.1.2015 11:05:46
Yazdır Yazdır
Okunma 2048
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım