Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

HAYAT AĞACI PROJESİ
 
 
   
HAYAT AĞACI PROJESİ
 
Harika Ören (Efece Haber) - 14 Mart 2015 Cumartesi günü, Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından uyuşturucu madde ile mücadelede farkındalık oluşturmak için planlanan ‘’Hayat Ağacı Projesi’’nin tanıtım toplantısı Eskişehir’de yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Hayat Ağacı Projesi tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Eskişehir Baro Başkanı Rıza Öztekin, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy’un yanı sıra; avukatlar, konsey üyeleri, sanatçılar çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
 
 
Farkındalık yaratan ‘Hayat Ağacı Projesi’ni desteklediklerini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen konuşmasında, madde bağımlılığı konusunda toplumun her kesimini duyarlı ve uyanık olmaya çağırarak “Aman çocuklar, genç arkadaşlar, anne-babalar uyanık olunuz. Sizler bu dünya için hayırlı işler yapmaya hazır ve yetenekli kimselersiniz. Kendinizi koruyunuz. Bir daha asla onarılmayacak, geri dönüşü olmayan bu tür maddelere bağımlı ve esir olmayın. " dedi
 
 
 
Proje hakkında bilgi veren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, amaçlarının uyuşturucuyla mücadelede farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek, “ Uyuşturucuyla mücadele Türkiye'de her vatandaşın, her kurumun, her sivil toplum örgütünün öncelikli görevleri içerisindedir. Bu çerçevede Türkiye Barolar Birliği olarak, tüm barolarımız ile el ele bir taraftan farkındalık yaratmak, diğer taraftan da madde bağımlılarının ihtiyaç duydukları tedaviyi alabilmeleri için ‘güvenli bir köprü oluşturmak ‘ üzere taşın altına elimizi soktuk. Hep birlikte olursak başaracağımıza inanıyoruz. Bu proje her türlü siyasi parti kaygısının dışında ve üzerinde, tamamen gençler için, çocuklarımız için, milletimiz için bir projedir." şeklinde konuştu.
 
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç yaptığı konuşmada ‘’ Çocuklarımızın müzik ve resim gibi sanata yönlendirerek, uyuşturucu batağından kurtarabiliriz. Belediyemizin ‘Çocuk Senfoni Orkestrası’ buna en güzel örnektir’’ dedi.
Açılış konuşmalarından sonra, ‘Sadece Hayır de, yaşamı keşfet’ isimli tiyatro gösterisi sahnelendi. Türkiye Barolar Birliği yetkilileri, vatandaşların madde bağımlılığı konusunda, hukuki sorunlar için: 444 84 98 Alo Hayat Ağacını arayabileceklerini söylediler.
 
Harika Ören/ Eskişehir
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 19.3.2015 23:25:10
Yazdır Yazdır
Okunma 1118
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım