Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

“Yaşamaktır Zaman” okurlarıyla buluştu
 
“Yaşamaktır Zaman” okurlarıyla buluştu
 
   
Efe, Oray’ın şiirlerinde;
“Bu toprağın sesi, bayrağımızın dalgalanışı ve yüreğimizin feryatları bulunuyor.” dedi.
 
Şair Faruk Oray’ın,
“Yaşamaktır Zaman” adlı şiir kitabı, Palet Pastanesinde ki tanıtım kokteylinde okurlarına tanıtıldı. 
İmza gününe; Anayurt Gazetesi Sahibi Peyman Alan, Hayırsever Melek İpek, Kilis Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı gazeteci - yazar M. Yahya Efe, Ankara Motorlu Araçlar Genel Müdür Yardımcısı Kürşat Acar, Mengeller Holding Karadeniz Motorlu Araçlar eski Genel Müdür Yardımcısı Birol Algler, Önder Matbaasının sahibi Serhat Kabasakal, ressam-şair Şenses Us’un da aralarında bulunduğu yüze yakın davetli katıldı…
 
 
 
             İmza gününün açılışında konuşan Efe; Oray’ın şiirlerinde; “bu toprağın sesi, bayrağımızın dalgalanışı ve yüreğimizin feryatları bulunuyor.” Diyerek şunları söyledi;
“Şiir insan kalbinin topluma bir yansımasıdır. Yaşamaktır Zaman adlı şiir kitabının yazarı Şair Faruk Oray, sevgi dolu yüreği ve yumuşak başlığıyla kazandıklarını şiirlerine yansıtmıştır. Onun şiirlerinde, bu toprağın sesi, bayrağımızın dalgalanışı, yüreğimizin feryatları bulunuyor. O, bizden biri, bizim sesimiz, Anadolu sevdalısı bir şair yürek... Acılarını, sevinçlerini, zaferlerini, aşklarını ve daha pek çeşitli duygularını kalıcı kılmak ve sonralara aktarımını sağlamak için uğraş verip durmuştur ve kolay olmamıştır. Eğer şiir yazmak kolay olsaydı; herkes şair olurdu.
 
 
 
Şiir ciddi bir uğraştır. Eğitim ister, terbiye ve edep gerektirir, aynı zaman da yürek ister. İşte bu eğitim, bu terbiye, bu edep ve bu yürek Şair Faruk Oray’da var. Faruk Oray, şiirin safından, şiirin gözlüğünden dünyaya farklı gözle, farklı açılarla bakmıştır hayata. Hak’tan gelen ilhamların kâtipliğini yapan bir kimsedir. Gönlünü Mevlâ’ya, gönlünü şiire vermiştir.
Bu değerli çalışmaları ile hayata dair bakışını, izlenimini, hislerini şiire döken, şiiri hayatının merkezine oturtan Şair Sayın Faruk Oray’ı yürekten kutlar, manevi ağabeyisinin kitabının basımını sağlayan; eğitim hayırseveri, iyilik meleği Sayın Melek İpek’e de sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
 
 
 
              “Yaşamaktır Zaman” bugün, Palet Pastanesinde, imza günü kokteyli ile okuyucularıyla buluşuyor. “Yaşamaktır Zaman” ı okuduğunuzda Allahın izniyle, insan yaşamında zamanın daha da kıymetini bilerek, gönül denilen ovada, aydınlık hür ufuklara doğru koşacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.
 
   
 

                 İnsan hayatında gerçekten mutlu olduğu anların az olduğunu söyleyen Faruk Oray ise; “İnsanların hayatında mutlu geçen anlar azdır. Bende şu an Melek Hanım kızımın da varlığı ile çok mutlu anlarımdan birini yaşıyorum. İşte benim mutlu olduğum an bu andır. Sizlere de bu mutlu günüme katılımınızdan dolayı çok teşekkürler ediyorum. Melek İpek benim kızımdır, kızlarımdan farkı yoktur” ifadelerini kullandı.

             Oray, Melek İpek için yazdığı “İpek Kanatlı Melek” şiirini de davetlilerle paylaştı. Şiir sırasında Melek İpek ve Faruk Oray gözyaşlarına hâkim olamadı.

 
       

İşte o şiir;

İPEK KANATLI MELEK
 
Dünyaya saldığın meleklerin var,
Hepsinin kalbinde büyük yerin var.
Hele bir tanesinin kanadı ipek
İşte odur bana gönderdiğin melek.
 
Muhtaç kullarına hep kanat gerer
Senin ilhamınla pek yardımsever,
Yaptığı sevaplar saymakla bitmez
İyilik çok sever, ne yapsa yetmez.
 
Kalbim yeni bir sevgiyle doldu
İkiydi kızlarım şimdi üç oldı,
Mutluyum Yârabbim, ço sevinçliyim
Bana hayat verdi gerçek meleğim.
 
 
 
 
                   Faruk Oray’ın kendisinin manevi ağabeyisi olduğunu dile getiren Melek İpek’te konuşmasında; “Faruk Abi benim manevi büyüğümdür, abimdir. Değerli bir şairdir. Ona hizmet etmekten onur duyuyorum” dedi.
  Açılışın kordelesini; Şair Faruk Oray, Melek İpek, Peyman Alan ve Yahya Efe birlikte kestiler. Davetliler Faruk Oraya’a kitabını imzalattı. Kokteyl pasta kesimiyle sona erdi.
 
 
 
 Açılışın kordelesini; Şair Faruk Oray, Melek İpek, Peyman Alan ve Yahya Efe birlikte kestiler. Davetliler Faruk Oraya’a kitabını imzalattı.
 
 Kokteyl pasta kesimiyle sona erdi.
 
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 22.3.2015 14:56:40
Yazdır Yazdır
Okunma 1731
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım