Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

RUHU SARIŞIN 3 KADIN&1SERGİ
 
 
RUHU SARIŞIN 3 KADIN&1SERGİ 
Harika Ören (Efece Haber) - Resim, Şiir ve Seslendirme Sergisi 02 Nisan 2015’de Arnavutköy Art Galler’de şiir sever sanatseverlerle buluştu. EMMANUELLE SELİMOĞLU & ZERRİN KOÇ & JADE Y. GUNVER, sanatsal ortaklarına;  Resim, Şiir ve Seslendirme Sergisi ismiyle, orijinal bir sergi ile başlangıç yaptılar.
 Zerrin Koç, sanatsal  ortaklığın başlangıç öyküsünü ‘’ Zerrin Koç & Emmanuelle Selimoğlubiz, birimiz  odasında kalemiyle, kelimeleriyle,  kahramanlarıyla; diğerimiz  atölyesinde fırçasıyla, boyalarıyla, figürleriyle  baş başa  fakat birbirimizin varlığından   habersiz çalışıyorduk. Rastlantı  sonucu  önce arkadaş olduk. Zaman içinde de bu arkadaşlığımız  dostluğa dönüştü. Farklı kulvarlarda  yürüyen  sanatsal ürünlerimizin,  gün geldi  yolları kesişti. Bu, tamamen bir rastlantı mıydı yoksa olması gereken miydi? Bu sorunun kesin cevabını  bilmiyoruz. Çünkü  önemli değil…’’ diyerek anlatıyor.
Emmanuelle Selimoğlu, ‘’Bir gece Zerrin Koç’la evinde oturmuş her zamanki gibi sohbet ediyorduk. Bana tanık  olduğu bir olayı anlatıyordu. Her zaman birbirimize anlattığımız olaylar olur. Bu defa farklıydı. O kadar canlı anlatıyordu ki.... Sözcükleri ustaca kullanıyordu. Onu dinlerken imajımda bir tiyatro sahnesi canlanmaya başlamıştı. Atmosfer, renkler ve kompozisyon görüyordum. Dinledikçe heyecanlanıyordum. Resmi, kafamda  yapmaya başlamıştım. Bunu söylediğimde  bir an düşündü ve  şöyle dedi ‘Ben yazayım, sen çiz. Var mısın?’ Bir an bile düşünmeden ‘Evet’ dedim. İki yılı aşkın bu çalışma  sürecinde dostluğumuz daha da pekişti, derin boyut kazandı.’’diyerek, başlangıç öykülerini özetleyiverdi.
 
 
 
Yolun sonunda, Fransızca çevirileriyle Sylvain Cavaillês’de ikiliye katılır. Tam oldu derken Okyanus’un ötesinden bir ses yükselir. Bu sevgili dostları Jade Yeşim Gunver’dir. Muhteşem sesiyle şiirlerine farklı bir ruh, resimlerine farklı bir boyut kazandırır.
Dil ve kültür farklılıklarını, ruhlarını, yüreklerini  birleştirirler ‘’ BİZ SİZE NE YAPTIK! Ruhumuz Sarışın’ı yarattık. Artık biz üçümüz sizin ruhunuzun aynasıyız, bizde kendi yansımanızı bulacaksınız.’’ Sloganıyla yola çıkarlar.’’Sevdik mi sonuna kadar severiz. Yaptığımız işi en iyi şekilde yapmaya gayret eder,  sonuna kadar gideriz. İşimizi çok seviyoruz, gönülden yapıyoruz. Her birimiz sanatımızı konuşturduk, bir bütünde buluştuk. Bizler kız çocuklarıyız, kadınız, anayız, iş kadınıyız, sevgiliyiz, eşiz, hanımız... Biz sevdiklerimizi hep mutlu etme çabası içindeyiz. Karşılıksız sever, karşılık beklemeden canımızı veririz... Biz hepimiz aynı ruhta, aynı kaderdeyiz. Tutun elimizden, tek bir yürek, tek bir ruh olalım. Bizim RUHUMUZ SARIŞIN.’’ Der ve yola çıkarlar.
 
 
Serginin bir diğer özelliği de sergiyi gezerken şiirlerin seslendirmesini Akıllı Telefonlarınızdan kulaklıklarınızla YouTube kanalı üzerinden dinleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ‘’Ruhumuz Sarışın’’ web sitesi üzerinden, YouTube linkini tıklamak olacaktır.
Muhakkak gezilmesi gereken bu ilginç Resim, Şiir ve Seslendirme Sergisi 02-22 Nisan 2015’de Arnavutköy Art Galler’de şiir sever sanatseverlerle buluşmayı bekliyor.

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 7.4.2015 00:15:10
Yazdır Yazdır
Okunma 1361
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım