Bir Demet Nergis
Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.  

2015 “İSTANBUL SANAT ŞEMSİYESİ” ETKİNLİĞİ YAPILDI
 
2015 “İSTANBUL SANAT ŞEMSİYESİ” ETKİNLİĞİ YAPILDI
 
 
15 Nisan 2015 günü Dünya Sanat Günü İstanbul Sanat Şemsiyesi etkinliği Nazım Hikmet Kültür Merkezinin Bahçesinde kutlandı.
 
 
Leonardo Da Vinci’nin Doğum günü olan 15 Nisan’ın UPSD girişimi ile Unesco tarafından, Dünya Sanat Günü olarak kutlanması kararıyla kazandırılan bu anlamlı günü Ressam Berrin İİhan’ın Antalya’da ikincisini düzenlediği “Şemsiyeni al da el” sloganıyla başlattığı etkinlik İstanbul’da dakutlandı.
 
 
Bu sergi farklıydı. Atölyelerin ya da Galerilerin ışıkları altında yapılmadı. Konsepti farklı olan bu sergide” Sanat Şemsiyesi” altında sevgi ve birlikteliği, sanat gününde halkın içinde el ele ve paylaşımcı genç, yaşlı, çocuk hatta etkinliğin rüzgarına kapılıp gelen kafe sahipleri, satış stantları sahipleri, Bahariye Caddesinde gezen halk ile, bir arada buluşmanın sevinci yaşandı.
 
 
Sergiye 75 şemsiye ile katılan Koşuyolu Özel İngiliz Kültür Derneği Anaokulu, çocukları şemsiyeleri okulun bahçesinde, boyarken sanatın getirdiği özgürlüğü yaşadılar.
  
Koşuyolu Özel İngiliz Kültür Derneği Anaokulusahibi Filiz Kurtuluş, bu etkinliğe büyük coşkuyla katılan anaokulunu anlatırken ...” okulumuzun adı Özel Koşuyolu İngiliz Kültür Derneği Anaokulu. Merkezi Londra’da olan İngiliz Kültür Derneği’ne bağlıyız. Sınıflarımızda biri Türk, diğeri yabancı İngilizce öğretmeni olmak üzere iki öğretmen bulunuyor. Avrupa Dil Portfolyosu programı uygulayarak çocuklarımıza 3-6 yaş aralığında anaokulunda İngilizce öğretiyoruz. Üç yıl okulumuza devam eden öğrenciler ilkokulu yurtdışında tamamen İngilizce okuyacak ölçüde İngilizce öğrenmiş oluyor. Bu programa literatürde “iki dilli eğitim” deniyor. Yani İngilizce çocuklarımızın ikinci anadili oluyor. Bunun dışında bir anaokulunda yapılan bütün etkinlikler okulumuzda da yapılıyor: Müzik/Orff, Yaratıcı Drama, Modern Dans, Çocuk Pilatesi, Satranç, Jimnastik gibi “ dedi.
 
 
 
 
Etkinliğe;
 
Kosuyolu Kadıköy Belediyesi Gönüllü Evi Başkanı Ayse Danacı,Birgul Tetik, Havva Danacı, NergülOkumus, BediaVural..
Melekler Atölyesi, Mine Özkul, Zehra Eyicitak, Melehat Cebeci, Nuray Miyak, Öznur Erensoy, Gülendam Yenigün, Nilgün Akın, Yücel Kumet, Birsen Avşar, Perihan Hepsen, Nilgün Muratoğlu
Nergis Kültür Sanat gurubu, Harika Ören, Belma Demir Akdağ, Bensen Ünlüoğlu, Ülkü Cılızoğlu, Necla Sayacı, Alev Demirkesen, Funda Döşkaya, Birgül Sözer, Nuray Miyak, Naziye Demirel, Şahnaz Yılmaz, Saime Uyar katıldı.
 
Sanat şemsiyeleri daha sonra Antalya Konyaaltı Sahili, başka iller ve yurtdışında sergilenmek üzere yola çıkacaktır. Özellikle muhtaç çocuklarımıza ve gençlerimize yardım amacı ile şemsiyeleri açık arttırma ile uygun bir tarihte satışa sunulacaktır.
 
Gazetemiz Bir Demet Nergis desteği ile Basın Danışmanlığını Harika Ören’in, Koordinatörlüğünü Mine Özkul’un yaptığı 1. İstanbul Sanat Şemsiyesi ekinliği gelecek yıllarda da sürdürülecektir.
 
Belma Demir Akdağ - Kemal Gönüleri & Deniz Tokgöz (Efece Haber)
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 16.4.2015 23:33:39
Yazdır Yazdır
Okunma 1469
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım