Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

BENSEN*MEHLİKA*YILDIZ BİZ’CE Dediler
 
BENSEN*MEHLİKA*YILDIZ BİZ’CE Dediler
 
Bensen Ünlüoğlu, Mehlika Baş ve Yıldız Evranoz,  “BİZ’CE” adını verdikleri sergileriyle, Tüze Sanatevi’nde sanatseverlerle buluştular. 
 
 
Tüze Sanatevi‘nin ev sahipliğini yaptığı, 3 hanım Sanatçının, kendi sanat dillerinden, duygu, düşünce ve izlenimlerini aktardıkları ve “BİZ’CE”adını verdikleri karma sergi , düzenlenen bir kokteyl ile açıldı.Yıldız Evranoz’un rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı açılış kokteyli çok samimi bir hava içerisinde geçti. Sanatçıların eserleri, ilgiyle izlendi ve beğenildi.
 
 Mehlika Baş, 1971 İstanbul doğumlu olup, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  Sinema-TV Bölümü mezunudur. Ağırlıklı olarak Camaltı ve Tuval Üzerine Akrilik tekniği ile çalışmakta, bu çalışmalarını 1999 yılından beri profesyonel olarak sürdürmektedir.
 
 
90’lı yıllarda Mevlüt Akyıldız’ın bir sergisinde tanıştığı camaltı tekniğini ise modern hali ile 16 senedir uygulamaktadır. Bugüne kadar 9’u kişiselolmak üzere 50’den fazla sergiye katılmıştır.
 
1950 İstanbul doğumlu olan Yıldız Evranoz, Marmara Üniversitesi Eczacılık Yüksek 0kulu mezunudur. Galleria’da işletme sahibi olan ve yıllarca kendi ürünlerini tasarlayıp satmış olan sanatçı, 20 seneye yakın stilistlik tecrübelerinden faydalanarak dekoratif figür tarzında resme yönelmiştir. Bugüne kadar biri İstanbul Venedik Sarayı’nda olmak kaydıyla 2  kişisel sergi açmış ve çeşitli karma sergilere katılmıştır.
 
 
Bensen Ünlüoğlu, 1970 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümü mezunudur. Yüksek Lisansını da aynı bölümde tamamlamıştır. 2011 yılına dek çeşitli kazılara katılmış, aynı zamanda editörlük ve arkeolojik çeviriler yapmıştır. 30 yıllık fotoğraf birikimini 2011 yılı Ekim ayında Sinop Cezaevi’ndeki Kültür Kongresi çerçevesinde ilk sergisini açarak sanata dönüştürme yolculuğuna başlamıştır. Bugüne kadar 5 kişisel, 40’a yakın karma sergiye katılmıştır. 2012 yılından bu yana da kendi tasarladığı ve hayata geçirdiği, bir Sosyal Sorumluluk Projesi olan HAYVAN HAKLARI SERGİSİ projesini yürütmektedir.
 
           
                  Mehlika Baş, Yıldız Evranos, Bensen Ünlüoğlu ''BİZ'CE'' Sergisi ressamları 
 
Bensen Ünlüoğlu, Mehlika Baş ve Yıldız Evranoz‘un “BİZ’CE” Karma Sergisi, Suadiye Bağdat Caddesi Yazanlar Sokak Kırlangıç Apt. No:6/5 adresinde faaliyetini yürütmekte olan TÜZE Sanatevi’n de Pazar günleri haricinde her gün 12.00-19.00 saatleri arasında 25 Nisan 2015 Cumartesi akşamına  kadar izlenebilecek.
 
Harika Ören & Deniz Tokgöz (Efece Haber)
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 23.4.2015 01:56:02
Yazdır Yazdır
Okunma 1435
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım