Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

HAZİRAN BİKİNİ VAKTİ

 

 
   
HAZİRAN BİKİNİ VAKTİ
 
Yaz, deniz, kumsal, tatil dörtlemesinde, tamamlayıcı unsurların en önde gideni, deniz giysileridir. Yani, mayo, mayokini, bikini, yokini, ipkini…
 
Zaten bir telaş, kadınlar son iki aydır, kışın fazla kilolarınmızdan kurtulmak için mücadele veriyoruz.
Şimdi, bedenimize uygun mayoyu seçmek gerekiyor. Renk, desen, kup?
Şanslıyız, indirimler başladı. Vitrinleri bin bir çeşit model süslüyor. Bu durum, ucuza bir yerine iki mayo alabiliriz anlamına geliyor.
 
 
2015 yaz sezonunun mayo modellerinde iki önemli ayrıntı göze çarpıyor. Mayolarda delik ve kesikler büyümüş, bikiniye öykünen modeller ön planda görünüyor. Gezdiğim mağazalarda, baktığım koleksiyonlarda yüksek belli bikini modellerine rastlamak, ayrıca sevindirici… Geneli büyük kalçalı olan Türk kadınını küçücük bikini altlarına sığdırmaya çalışanların, muzur erkek stilistler olduğunu düşünürüm, hep.
 
Kadın iç çamaşırının suya dayanıklı renkli kumaşlara uygulanıp, aksesuarlarla soslanmış halidir, mayo ve bikiniler. Fransız modacı Louis Reard tarafından 5 Temmuz 1946 yılında, Paris’te bir defilede tanıtılmış ve Reard tarafından kadınlara armağan edilmiştir. Modada atom bombası etkisi yaratan bu seksi plaj giysisi; ABD’nin ilk atom bombasını test ettiği, Büyük okyanus’taki Bikini adasının adını, bileğinin hakkıyla alır. 2.dünya savaşı sonunda, Fransız plajlarında, Bikini modası patlamıştır.
 
  
 
Sezon modellerine bir göz atarsak, dantel krallığını bikini modellerinde de sürdürüyor. Renkli çiçekli desenler, genç kadınlar için ideal gözüküyor. Fiyonk aksesuarın kalıcılığı hiç değişmiyor. Beyaz rengi tahtından etmek mümkün değil, düşünülenin aksine zayıf ve göz alıcı gösteriyor. Farbelalar, küçük gögüsleri büyük gösterirken, kalçalarda çekici birer aksesuara dönüşüyor. Bedeninizde geometrik desenlerin iz bırakmasına takılmazsanız, çarpraz bağlarla zenginleştirilmiş modeller, seçiminiz olabilir.
 
 
Leopar, kamuflaj, geometrik desenlerle, renklerin armonisiyle hazırlanmış, o kadar çok model ve fiyat var ki, nereye bakacağımızı şaşırabiliriz. Öncelikle vücut biçimimizi belirlemeli, sonra arayışa girmeliyiz.
 
Sade ve rahat model kullanmaktan yana iseniz, siyah mayodan vazgeçmeyiniz derim. Kahverengi ve haki yeşil tonun da tenle müthiş bir uyumu olduğunu belirtmeliyim. Önden mayokini, arkadan bikini gibi gözüken modellerinde, karnı topladığını unutmayalım.
 
Biliyorsunuz, artık alt ve üst parçaları, ayrı ayrı, kombin yaparak alabiliyoruz. Bu alt üst beden farkında ki sıkıntıyı ortadan kaldırdığı için benim tercihim oluyor.
 
Bu arada semt pazarlarında da artık çok uygun fiyata, kaliteli parçalar bulmak mümkün… Akıllı alışveriş, cebi korur, Mayo, mayokini, bikini, yokini, ipkini; deniz mevsimi; haydi alışverişe…                              
 
Nergis (Efece Haber)
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 21.6.2015 16:27:22
Yazdır Yazdır
Okunma 1766
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım