Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

ŞIK MAYO, DOĞRU TÜYO
 
ŞIK MAYO, DOĞRU TÜYO
 
Tatil planları gerçekleşiyor. Sahil ve plajlardayız. Deniz ve havuz kenarlarını mekan edindik. Yazlık evlerimize, pansiyon otel-motel, devre mülklerimize yerleşiyoruz. Şehirde kalanlarımız bile ilk fırsatta soluğu denizde alıyor.
 
 
Mayo, bikini ve şortlar en çok kullandığımız giysilerimiz oldular. Eskileri gözden geçirdik. Modası geçmiş, işe yaramayacak olanları attık. Lastiği gevşeyen, vazgeçemediğimiz parçalar elden geçirildi, onarıldı. Yaz geç gelince, ucuzluk sezonu başladı. Yeni renkler, yeni modellerde ki plaj giysilerine heves ettik. Alışverişlerdeyiz.
 
Çok güzel… Mağazalar rengarenk ve çeşitli model ve kup tasarımlarla dolu; hele pareolar gece giysilerini aratmıyor. Tüller, danteller, püsküller, gösterişli parlak taşlar ve fiyonk detaylar göz alıyor.
 
 
Kadınlar, her beğendiğimiz model vücut şeklimize uygun mu? Her renk tenimizle uyuşur mu? Nasıl bir naturaya sahibiz? Mayo mu giymeliyiz, yoksa bikini mi? Askılı üst mü, boyundan bağlı mı tercihimiz olmalı? Mayokiniyi kimler giymeli?
 
Erkekler, mayonuz nasıl olmalı? Slip mi, şort model mi tercih etmeli? Uzun mu kısa paçalı mı, desenli mi düz renk mi olmalı?
 
Hangisi olursa olsun, yeter ki beğendiğim olsun diyenlerdenseniz; orada bir duralım. Sizin aynaya bakıp da görmedikleriniz, dışarıda ki gözlere batıyor olabilir değil mi?
 
 
 
Altın kural, vücudu güzel, muntazam gösterecek, defolu kısımları gözden kaçıracak tasarımları tercih etmek olacaktır.
Kadınlar, omzunuz genişse, boyundan bağlı modeller size uygundur. Tam aksi durumda askısız modeller size göredir. Göğsüm küçük diyorsanız, içi dolgulu, florasan desenli, bol volan ve püskülleri olan modelleri seçebilirsiniz. Büyük göğüslü hanımlar ise koyu renk ve düz renk, detaysız modeller kullanmalıdır.
 
 
Meşhur Türk kalçasını normal formlara çekmek için, koyu renk parçalar tercih edilirken, kısa bacaklar, derin bacak oyukları ile uzun gösterilebilir. Göbeğimi ne yapayım diyorsanız, ayva göbekler mayokinileri rahatça kullanabilirler. Ayrıca iki sezondur, alt parçalar kalınlaştı. Göbek gizlemek kolaylaştı.
Artık mağazalarda, parçalar tek tek satılıyor. Bu da hanımlara vücut formlarına en uygun deniz giysisini seçme olanağı veriyor. Çok kısa boylulara önerim, tek parçalı mayoları tercih etmeleri olacaktır. Vücudu parçalara bölerek boyu daha kısa göstermek istemeyiz değil mi?
 
 
Erkeklerin işi çok daha kolay… Tek parça seçimi onları zorlamayacaktır. Önerim, vücudu düzgün olmayanların slip mayoyu asla kullanmamaları olacaktır. Son yıllarda şort mayo tercih eden beylere ise ricam, bedenlerine 2 boy büyük mayo almamalarıdır. Ödünç alınmış hissi veren şort mayolar komik bir görüntü oluşturuyor. Renk ve desenin yaz aylarının ışığına şenlik kattığı unutulmamalı, hele şort üstü renkli havai gömleklerinin cazibesinden asla uzak kalmamalılar.
 
 
Önce vücut şeklimizi öğreniyor, sonra mayo seçimimizi yapıyoruz; ardından ver elini sahil… Kıyılarda salınıyoruz. Kadın ve erkek, mayo rengine uygun, şapka, gözlük, havlu ve pareolarla bu yaz bizim…
 
Harika Ören (Efece Haber)
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 22.7.2015 13:27:46
Yazdır Yazdır
Okunma 1365
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım