Bir Demet Nergis
Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.  

ESKİŞEHİR'de REKREASYON HAFTASI
 
 
ESKİŞEHİR'de REKREASYON HAFTASI
 
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü 4-7 Kasım 2015 tarihleri arasında, 3. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi'ni düzenliyor. Etkinlik haftasında, kongre ile birlikte Rekreasyon Derneği üyelerinin katıldığı “Sanatta Rekreasyon” isimli serginin açılışı ve Eskişehir Han İlçesi'nde de ''1. Han'da Sanat ve Dostluk Çalıştayı“ yapılacaktır.
 
.
Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Doğruer bir basın bildirisi yayınlayarak, etkinlik haftası hakkında şu bilgiler aktarmıştır. “Rekreasyonu spor ve turizm anlamında ele alan akademisyenlerle tanışmak ve görüşlerimizi paylaşmak amacıyla, üyelerimizle birlikte Eskişehir’e gidiyoruz. 2014 Mayıs ayında da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak 19 Mayıs haftasında “Genç Bakış” isimli sergimizle, Eskişehir’de bulunmuştuk.
 

 

 

 
Bu yıl 2’si akademisyen 4 üyemizin sunum yapacağı 3. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi’nin yanı sıra, derneğimiz üyelerinin hazırladığı “SANATTA REKREASYON” isimli sergimizle; Anadolu Üniversitesi Merkez Kampüs Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda, Eskişehirli akademisyen ve öğrencilere merhaba demenin mutluluğunu yaşayacağız. 5 günlük programımızın ilk sergisi olma özelliğini taşıyan ve derneğimizin 56. yılında 56 sanatçının katılımı ile gerçekleştireceğimiz serginin 4 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 16.30 ‘da açılışı yapılarak, 8 Kasım tarihine kadar açık kalacaktır.
 
Ayrıca, derneğimizin Han Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği,  Eskişehir Büyükşehir  Belediyesi ile Tepebaşı Belediyesi’nin  desteklediği bir çalıştay düzenledik. 5-7 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “1. Han'da Sanat ve Dostluk Çalıştayı” ile rekreasyonel  anlamda sanat etkinliklerimizle; bölgenin tarihine, yöresel lezzetlerine dikkat çekerek farkındalık yaratmak çabasındayız. Han‘da kurulması planlanan Sanat Köyü‘ne dair proje çalışmaları devam ederken, bölgede rekreasyon alanı olarak belirlenen projenin ön çalışmalarından biri de bu amaçla ilk kez düzenlediğimiz uluslararası boyuttaki çalıştay olacaktır.''
 
Uluslararası Han'da Dostluk ve Sanat Çalıştayı'na yurtiçi ve yurtdışından 19 sanatçı davet edildi. 9' u Rekreasyon Derneği üyesi olan bu 19 sanatçı;  2,5 gün boyunca Han ilçesine ait tarihi-kültürel zenginliklerin içinde çalışmalar yapacaklar ve Han ilçesinde restore edilip yeniden düzenlenerek sanat galerisi ve müzeye dönüştürülen tarihi hamamda; eserlerini sergileyeceklerdir. Eserler kalıcı müze olmak üzere, han Belediyesi'ne bağışlanacak, 7 Kasım 2015 Cumartesi günü saat 15.30 ‘da yapılacak resmi açılışla davetlilere ve basın mensuplarına tanıtılacaktır.
 
Han’da yapılacak olan Uluslararası 1. Han‘da Sanat ve Dostluk Çalıştayı‘na, İstanbul ‘dan Ayşegül Bayraktar , Cahide Topaloğlu , Fehmi Bildik , Figen Koylan , Pınar Kanber Çimen , Ruhşen Yıldız , Uğur Mine Tamay , Zerrin Çiğdemli Aner; Ankara‘dan Zerrin Ağca , Vedat Ağca’nın ; Eskişehir‘den Yurdagül Işıl, Sevgi Koç, Veciye Düzaratoğlu; Samsun‘dan Zehra Sengir, Sena Sengir; Antalya‘dan Dr. Melek Günbey; Isparta‘dan Oktay Köse’nin yanı sıra yurt dışından da Mısır‘lı Walid Farouk’un ve Azerbaycan‘lı Yusif Katanov katılacaklardır.
 
İstanbul (Efecehaber)

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 2.11.2015 20:58:03
Yazdır Yazdır
Okunma 1380
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım