Bir Demet Nergis
Uygarlık, insanlarla doğanın arasını açmıştır.  

IŞIĞIN GÖLGESİNDE BEŞ DUYU
 
 
‘‘Işığın Gölgesinde Beş Duyu’’ Venüs Sanat’ta
 
İstanbul (Efece Haber) - “Işığın Gölgesinde Beş Duyu” Suluboya Resim Sergisi VENÜS Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.
Art-İst İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği üyesi olan Yusuf ALİKAN, Ercan PAYA, Emirhan Murat ERGÜN, Tülay SAYILGAN ve Demet HAMİDİ, özgün ve farklı tarzlarını beş duyu gibi birleştirerek ortak bir sergi açmayı istediler.
 
 
Beş sanatçı, suluboyanın büyüsünü hayalleriyle buluşturarak suluboya severleri beş farklı yolculuğa çıkarmayı hedeflediler.
 
Sanatçılar amaçlarını şöyle dile getirdiler..."Biz beş kişiyiz. Her birimizin ayrı düş ve düşünceleri, ayrı bir dili ve duruşu var. Ortak noktamız suluboyaya tutkumuz. Amacımız resimlerimize sizin düşlerinizi de katarak bu sergiye dahil etmek. Sanatın derinlik ve çok boyutluluğa gereksinimi var. Biz onun engin okyanusunda bir küçük damla olabilirsek ne mutlu bize..."
 
Açılış kokteyli 28 Kasım Cumartesi günü saat 14.00 yapılacak olan sergi , 9 Aralık 2015 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.
Sergide sanatçıların 50 adet suluboya çalışması yer almaktadır.
VENÜS Sanat Galerisi
Mustafa Mazharbey Cad. Mustafa Kaya Sokak No 2
Göztepe- Kadıköy
0216 565 3572
 
Yusuf ALİKAN;
1953 doğumlu olup resim çalışmalarına lise yıllarında başladı. Anadolu Üniversitesinde işletme okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi sanat ve tasarım Fakültesi bünyesinde 2001-2003 yılları arasında resim eğitimi aldı. Doğa; resimlerinin konusu oldu. Rumeli TV ve TEK Rumeli TV de "Renkler ve Düşler" adlı resim programının yapımcısı ve sunucusu olup, bu programı sanatçı-ressam Burhan Özer ile üç yıl sürdürmüştür. Art-İst İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği kurucu üyesi olup, şu an Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. Altı kişisel sergi açıp çok sayıda da karma sergiye katılmıştır.
Ercan PAYA;
1965 İstanbul Kartal'da doğdu. 1991-1995 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisinde Grafik Eğitimi aldı. 1996 yılından itibaren çeşitli ajanslarda görevler aldı. 1998-2003 yılları arasında 917 design stüdyosunu kurdu. 2015 yılında İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği (ART-İST)ne üye oldu.
Emirhan Murat ERGÜN;
1969 İstanbul'da doğdu. 1990 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun oldu. 2005 yılına kadar Tekstil Sektöründe önceleri tasarımcı, daha sonra yönetici olarak çalıştı. Daha sonraki yıllarda 4 sene kadar Milli Eğitime bağlı Devlet okullarında Resim ve Teknoloji Tasarım öğretmenliği yaptı. 2010 yılından sonra Suluboya Resim Çalışmalarına başladı. 2013 yılında aralarında ptofesyonel ve amatör ressamların bulunduğu bir kaç arkadaşı ile birlikte İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği (ART-İST) ni kurup 2015 yılına kadar derneğin yöneticilerinden oldu; bu yıllarda birçok ortak sergiye ve etkinliğe katıldı.
Tülay SAYILGAN;
Bursa doğumlu olan sanatçı, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu; meslek yaşamına İstanbul’da devam etmektedir. 2002 yılında Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi Resim Bölümünden mezun oldu. Çeşitli özel atölyelerde desen, yağlıboya, pastel çalışmaları yaptı. Suluboya resim çalışmalarına Burhan Özer atölyesinde başladı ve sürdürdü. Işıl Özışık, Orhan Gürel, Sait Günel, Alvaro Castagnet, Joseph Zubukvic, KeikoTanabe, Eugen Kisnichan, David Taylor gibi sanatçıların workshop çalışmalarına katıldı. ART-İST İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği'nin kurucu üyesidir. Katıldığı Sergiler: 1999 Atatürk Kitaplığı, karma sergi, 2000 Lütfü Kırdar sergi salonu, karma sergi, 2001 Pera Güzel Sanatlar Sergi Salonu, karma sergi, 2002 Pera Güzel Sanatlar Sergi Salonu, karma sergi, 2012 A2B Eğitim Hizmetleri Sergi Salonu "5 Resim, 5 İsim", karma sergi, 2013 Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi, "Kırmızı Beyaz", karma sergi, 2013 Cihangir Sanat Galerisi," Sonbahar Keyfi", karma sergi, 2013 Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi, "Şehr-i İstanbul", karma sergi, 2013 Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi "Sadece Sanata Tarafız", karma sergi, 2014 Venüs Sanat galerisi, "Dostlarımız", karma sergi, 2014 Cemal Reşit Rey Sergi Salonu "Umuda Yolculuk", karma sergi, 2014 Türkan Saylan Kültür Merkezi, "Soma ile Sanatsal Dayanışma", karma sergi 2014 Ressamlar Derneği Sergi Salonu, karma sergi 2014 Venüs Sanat galerisi, "Dünya Sanat Günü", karma sergi, 2014 Levent Tenis Kulübü, karma sergi, 2015 "Suluboya Neşesi", Venüs Sanat galerisi, karma sergi 2015 "Gözlerimde Bir Renk", Levent Tenis Kulübü kişisel sergi 2015 Fabriano, İtalya Uluslararası Suluboya festivali, uluslararası karma sergi
Demet HAMİDİ;
İstanbul doğumlu olan sanatçı, Mimar Sinan Üniversitesi Matematik bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Burhan Özer’den desen eğitimi aldı. Sonrasında Burhan Özer atölyesinde suluboya çalışmalarına başladı. Işıl Özışık, Sait Günel, Orhan Gürel , Eugen Kisnichan, David Taylor gibi sanatçıların workshop çalışmalarına katıldı.
Art-İst İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği üyesi sanatçı, çalışmalarına çeşitli atölyelerde devam etmektedir.
Katıldığı Sergiler:
2013 Şirket-İ Hayriye Salonu “Şehr-i İstanbul “ Karma Sergi
2013 Cihangir Sanat Merkezi “Sonbahar Keyfi” Karma Sergi
2014 Levent Tenis Kulübü Karma Sergi
2014 Venüs Sanat Merkezi “ Dünya Sanat Günü “ Karma Sergi
2014 Ressamlar Derneği Sergi Salonu “Mayısın Getirdikleri “ Karma Sergi
2015 Venüs Sanat Galerisi “Suluboya Neşesi “ Karma Sergi
2015 Venüs Sanat Galerisi “ Dünya Sanat Günü “ Karma Sergi
2015 Galeri Fe Karma Sergi
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 20.11.2015 20:24:43
Yazdır Yazdır
Okunma 1192
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım