Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

ESTE SENSE’de ‘DERİNDEKİ İZ’

 
 
 
ESTE SENSE’de ‘DERİNDEKİ İZ’

Efece haber (İstanbul) Kendisini ‘’Her Yerde Sanat’’ sloganıyla tanımlayan Şeli Art Project’in görsel sanatlar alanında düzenlediği çağdaş sergiler izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. 25 Mart 2016 da ESTE SENSE- Şeli Art Project işbirliğiyle açılan sergi, 2 Mayıs 2016’ya kadar görülebilir.
Sanat yalnız bir yerlerde değil, ‘Sanat Her Yerde! ’ diyen; alışılagelmiş galeri, sanat mekanlarının dışında farklı bir anlayışla, mekana göre yenilikçi ve sıradışı sergiler açan Şeli Art Project, gündelik yaşamdaki monotonluğu ve stresi unutturuyor. Kentteki sanatseverlere, sanatın coşku, heyecan ve hazzını yaşatıyor.
Hülya AKER ,Nevin Bayrak ,Aysel Erken, Meltem Gemalmayan ,Zeliha Kayalar ,Burcu Şahin Özkaya’nın katılımıyla gerçekleşen‘’ DERİNDEKİ İZ’’ sergisi Şeli Art Project işbirliğiyleEste Sense'de tüm sanatseverlerle buluştu.
 
 
Sanatseverlerin estetik karmasına de tanıklık etmesiyle paylaşımın en üst seviyede olduğu sergide, sanatçılar, heyecan ve duygularını şöyle aktardılar.
Hülya Aker, ‘’Derinlerde hüzün çoktu ben resimle mutsuzlukların üzerine gökkuşağı çizdim.’’ Derken; Nevin Bayrak ‘’Bazen İnsan kendi "DOĞA" sını yaratır.Yaşadıklarımız, kötü anılarımız bizde "DERİN İZ" ler bırakarak, beynimizisıkıştırır. Bende beynimi boşaltmak ve rahatlatmak için, her zaman,her yerde, kağıt ve gazete üzerine yaptığım çiçek motiflerini;içimdeki renk fırtınasıyla tuvale aktarmak istedim, ağaçlarım oluşuverdi. SANAT'ın bir gereksinim ve hayatımızı zenginleştiren bir güç olduğuna
inanıyorum.’’ Dedi.

Meltem Köyler Gemalmayan ‘’Dün bitti/ Bugün hala devam ediyor/ Yarın belki olmayabilir.
Hepimizin derinlerde bir izi vardır elbette. Yaşadığımız soyut zaman kavramında çeşitli olgular karşımıza çıkar. Yeni kavramları araştırmak, yeni zaman kavramında var olmak... Bazı yaşamlar önceden belirlenmiştir.İnsanın hayatı yaşayış amacı ona kendi istek ve şartlarına göredir. Yaşantımızda hepimiz bir zaman yolcusuyuz. Yeni durumlar,yeni keşifler,yeni insanlar. Resimlerimde derindeki izleri siyah kullanarak vurguladım. Sırlar,saklanması amaçlanmış yaşanmışlıklar, zayıflıklar; güzelliklerin içinse sıcak ve canlı renkleri kullandım. Bunun içindir ki uzaysal geometrik formlarla bir devinim içerisinde siyahın içinde sakladıklarımı kaybettim.’’ Derken,  Zeliha Kayalar ‘’Çalışmalarımda daima başlangıç amacım, içimdeki duyguyu, hissettiklerimi tuvale yansıtmak oldu.Tabloma baktığımda, bulunduğu duvardan bir yol açarak daha uzaklara,derinlere gitmek veorada yaşanmışlığın izlerine ulaşmak istedim. Bu benim için çok anlamlı ve etkileyici oldu her zaman için.
Bana göre Sanat, Görüleni yenilemek değil,hayal ile gerçeğin buluşmasıdır. Dedi.
 

Burcu Özkaya ise sergiyle ilgili düşüncelerini ‘’Her insanın hayattaki duruşu, bakış açısı, algıları aslında yaşanmışlıklarının ve derinlerde taşıdığı izlerin yansımasıdır. Kalabalıklar içerisinde de olsak aslında biliriz ki hep YALNIZIZ’dır. Farklı hayatlar, farklı izler; öz ise sadece BİZ. Belki de bizi biz yapan DERİNLERDEKİ İZ.’’ Diyerek tanımladı.

ESTE SENSE; HARBİYE,VALİKONAĞI CAD. NİZAM PALAS APT. 30/4 NİŞANTAŞI- İSTANBUL

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 28.3.2016 15:31:26
Yazdır Yazdır
Okunma 1284
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım