Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

SERİN YAZ BALKONLARI
 
SERİN YAZ BALKONLARI
SERİN YAZ BALKONLARI
Yaz güneş, su, kum, deniz, bahçe, çimen; tabiatın bizleri koynuna çektiği, güzellikleriyle kuşattığı bir mevsim…
 
Doğada yalın ayak, yarı çıplak, ruh ve vücudun aynı anda özgürlüğe koştuğu bir zaman dilimi yaşıyoruz.
 
Şehirler sakin, kimilerimiz, tatil olanağını kullanırken, kimilerimiz sayfiyelerine göçüyor. Güzel ülkemizin sahillerinde ki eşiz güzellikte beldeler, akına uğruyor.
Verandalarda, bahçelerde, balkonlarda yaşam sanki daha bir hafifleyip, tatlanıyor. İster sahil, ister, kır, ister şehir evlerinde olsun, açık mekanlar önemli. Yazlığa gitme olanağı bulamayanlar, günün yorgunluğunu atmak için sığındığınız; serin balkonlarımız, yeni özgürlük alanlarımız oldular.
.
.
Büyük, küçük, kare, dikdörtgen balkonlarımız evimiz gibi bizleri yansıtırlar. Benim balkonum küçük ya da dar diye sakın sızlanmayın. Küçük mekan yoktur. Dekorasyonu bilinçsiz yapılmış mekan vardır. Hala dokunmadıysanız balkonlarınıza hadi gelin birlikte bir el atalım. Ufak bir balkonu bile küçük dokunuşlar ve akıllı çözümlerle trend bir hale sokmanın mümkün olduğunu göreceksiniz.
 
Kurumuş fideleri ayıklayalım. O hep gözünüzün iliştiği ama bir türlü almaya fırsat bulamadığınız renkli fidelerle yerlerini değiştirelim. Eski saksıların arasına, dekoratif, canlı renklerde bir-iki yeni saksı ilave edelim. Yeriniz dar ise duvar saksıları sizin için ideal olacaktır.Bakımı son derece kolay sardunyalar, sulamayı geciktirdiğinizde dayanıklılığıyla sizi üzmeyecek, sakızlar ekerseniz; çabucak çiçeklenip sizi şaşırtacaklar, yüzünüzü güldürüp, ruhunuzu boyayacaklar. Belki bir kuş evi alabilirsiniz. Yemlere gelen kuşların cıvıltılarıyla doğal bir müziğiniz olabilir.
.
.
Minimalist iskemleler, yer tutmayan sedirler, renkli-neşeli yastıklar, zemine yerleştirilecek rengarenk kilimler, gerektiğinde kullanılmak üzere koltuk kenarlarında bekleyen renkli şallar, birkaç mecmua ve kitap, balkon ve teraslarınıza kişilik katarken; yaz öğleden sonraları, dinlenmek, kitap okumak için yerleştirilmiş bir sedir, yaşamınızda keyifli bir fark yaratacaktır. Yeriniz varsa küçük arkalıklı bir hasır salıncak almalısınız ama muhakkak güneşten koruyacak şemsiyesi olmalı...
 
Katlanabilir bahçe mobilyaları, pazardan alacağınız ucuz kumaş parçalarıyla yapacağınız yastıklar, bir kilim, 3-4 aksesuar, işte bu küçük dokunuşlar; balkonunuzu size özel yapacak, evinizi şenlendirecektir.
 
Akşamın serinliğini misafirlerinizle yaşayacağınız balkonunuzda kokulu mumlar, renkli fenerler, led ışıklandırma kullanarak oluşturacağınız, geometrik şekillerin ışıkla yaratacağı şık ve keyifli, romantik bir ortam, hayatınıza huzur katacaktır. Serin balkonda sıcak hava yaratmak işte budur. Gece yarısı uykunuz kaçtığında ayaklarınızı altınıza alıp sığışacağınız sedirinizde, yıldızları seyretmenin farkını yakalayın.
.
.
Üzülmeyin, geç kalmadınız. Ağutos sıcakları, eşliğinde meltem esintili geceler yeni başlıyor. Balkonlara el atmanın tam zamanıdır. Seralara, yapı marketlere, bahçe süslemeleri bölümlerine yapacağınız küçük bir tur yeterli olacaktır. Ama sakin yaz sonu indiriminin cazibesine kapılıp, açık mekanınızı içinde dolaşılmaz, boğucu bir hale getirmeyin... Balkonunuzun modasını yaratın, yeni mekan duygusu her zaman iyi gelir.
Gece yarısı uykunuz kaçtığında ayaklarınızı altınıza alıp sığışacağınız sedirinizde, yıldızları seyretmenin farkını yakalayın. Keyif ayrıntılarda gizlidir.Balkon modanızı yaratın ve sevdiklerinizle paylaşmayı deneyin. Güzel bir yaz geçirmeniz dileğimle.
.
Harika Ören
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 1.8.2016 06:09:51
Yazdır Yazdır
Okunma 1346
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım