Bir Demet Nergis
Uygarlık, insanlarla doğanın arasını açmıştır.  

Neşe-i Sağlık Korosu Konseri
 
Neşe-i Sağlık Korosu Konseri
 
 Harika Ören /İzmit (Efece Haber) - Neşe-i Sağlık Korosu , İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 27 Kasım 2016 akşamı, muhteşem bir konsere imza atı.
Neşe-i Sağlık Korosu’nun Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlediği Konser öncesinde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Haşmet Batu, KOTO Meclis Başkanı Semih Barış, Akın Doğan ve eşi, İKAD Kocaeli İş Kadınları Derneği Başkanı Nurhayat Güldüren ve İlknur Çeliker’le birlikte çok sayıda vatandaş salonda yerini aldı. Katılımın çok yoğun olduğu konserde, kültür merkezi büyük salonu hınca hınç doldu.
Bir o kadar izleyicide yer bulamayınca geri dönmek zorunda kaldılar.
Şef Erbil Aydın idaresindeki koro, iki bölümden oluşan konserde, izleyicileri adete büyüledi.Türk Sanat Müziği’nin değerli bestelerinden bir seçkiyle, birinci bölümde Hicaz besteler yer alırken; türküler hep bir ağızdan söylendi. İkinci bölüm ‘’Duydum ki unutmuşsun gözlerimin rengini’’ isimli Muhayyer Kürdi eserle başladı. 25 eserin icra edildiği konser, ‘’Memleketim’’ parçasıyla son buldu. Sanatçılar uzun süre ayakta alkışlandılar.
2013 yılında Diş Hekimi Nilgün Özyuva öncülüğünde kurulan Neşe-i Sağlık Korosu; şef Erbil Aydın Aynur Başyiğit, Dilek Baskın, Dilek Dinçol, Esen Avunduk, Esma Bektaş, Gülsüm Selvi, Nevin Şen Çalgın, Hacire Güneşlik, Hakan Avunduk, Hakan Ersoy, İsmail Genç, İsmail Yazıcı, Meral Başyiğit, Nevzat Çevik, Nilgün Özyuva, Nurten Çakmak, Özgür Cooper, Reyhan Karaaslan, Sedat Bektaş, Suat Bıçakcı, Sunay Er, Süheda Çetiner, Tuğba Çaprak Erdoğan,Veysel Koç, Tamer Yılmaz, Günsu Kalyoncu Başbarut, Gülten Türkkanı Asal ve Elif Sarı Akgün’den oluşuyor.
Konsere il dışından ve esnaflardan da katılımda vardı. Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı alanında yurt içi ve dışında yatırım konusunda iddialı ikonX Gayrimenkul Danışmanlık Firması’ndan İnci Basım, İstanbul Sanat Magazin Sanat Direktörü, Efece Haber Yazı işleri Müdürü, Bir Demet Nergis imtiyaz sahibi, Anayurt Gazetesi yazarlarından, ressam Harika Ören, Akademi KTM’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Şen İş Merkezi ortaklarından Ahmet Şen; KOTO üyesi, Kocaeli Matbaacılar Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Akif Şen konseri izlemeye gelenler arasında ilk göze çarpanlar oldular.
 Neşe-i Sağlık Korosu sunucusu, Yelda Özdeş’de sunuculuk deneyiminin getirdiği samimiyetle, izleyicilerden tam not aldı.Tabipler Odası, Diş Hekimleri Odası ve Eczacılar Odası üyelerinden oluşan Neşe-i Sağlık Korosu, düzenledikleri sekizinci konserleriyle, izleyicilere muhteşem bir gece yaşattılar.

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 1.12.2016 22:16:50
Yazdır Yazdır
Okunma 1079
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım