Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Çağla Cabaoğlu Gallery Türkiye'nin Gururu
Çağla Cabaoğlu Gallery Türkiye'nin Gururu
Çağla Cabaoğlu Gallery, 24 Kasım- 4 Aralık 2017tarihlerinde, 16.sı Düzenlenen Scope Miami Art Show’da ‘’İstanbul’un Nadire Kabineleri’’projesiyle Türkiye’nin gururu oldu. Ön sayfa kapak haberi olarak, iki milyon kişiye ulaşan uluslararası Scope Art News gazetesinde fuarın başlangıç ve bitiminde ana sayfada övgülerle yer alan proje, büyük ses getirdi.
.
.
Çağla Cabaoğlu Gallery, İstanbul’un kültür katmanlarından yola çıktı. Şehirden ilham alan multidisipliner eserlerin bir arada olduğu 9x3 metre büyüklüğündeki duvar kolajı/enstelasyonu, geçtiğimiz ay gerçekleşen Scope Miami Art Show’a damgasını vurdu. 135 galeri arasında ki tek Türk galerisinde sergilenen bu dev eser, fuar sonunda Amerikalı bir koleksiyonerin sanat koleksiyonuna girdi. Ve, Türk Çağdaş Sanatı arenasına dikkat çekmeyi başardı.
Proje, 42 parçadan meydana gelen, büyük tek bir eser olarak sergilendi. İstanbul’un Nadire Kabineleri (Istanbul’s Cabinet of Curiosities) projesinde; 1943 doğumlulardan 1993’lü genç sanatçılara kadar farklı jenerasyonlardan, değerli akademisyenler yer aldılar.
.
.
Wall Street Journal, Miami Herald ve TravelSpectivegibi yabancı medya kuruluşlarının yayınlarında yer aldı. Çağla Cabaoğlu Gallery ve galerinin bazı sanatçıları da New York International Contemporary Art Society, The Art Institute of Chicago, A+D Architecture and Design Museum Los Angeles gibi önemli sanat kurum ve küratörlerince gelecek projeler için davetler aldılar.
 
T.C. Miami Başkonsolosumuz Özgür Kıvanç Altan’ın Çağla Cabaoğlu Gallery onuruna 3 Aralık 2016 Cumartesi günü verdiği davette, sanatla ilgilenen Türk ve yabancı konuklar, projeye emeği geçenlerle sanatçılar bir araya geldiler. Böylece, proje için basılan uluslararası yayınlar, dijital ve basılmış katalog olarak geniş kitlelere ulaştırıldı.
.
.
Bu proje için özel olarak hazırlanan enstalasyonda eserleriyle; Barış Sarıbaş, Bedri Baykam, Bubi, Beyza Boynudelik, Ebru Duruman, Ekrem Kahraman, Ekrem Yalçındağ, Emir Uras, Ergin İnan, Ertuğrul Ateş, Evren Erol, Fatmagül Karadeniz, Fulya Asyalı, Gökhan Avcıoğlu, Gökhan Deniz, Gülce Yelken, Gülveli Kaya, Güneş Çınar, Günseli Kato, Hakan Çınar, Halil Akdeniz, Hasan Cem Araptarlı, Hüsamettin Koçan, Hüseyin Arda, Kerem Ağralı, Kurt Bullend, Levent Morgök, Nadide Akdeniz, Nalan Kilimci, Necip Baykara, Murat Germen, Olgu Ülkenciler, Onay Akbaş, Ozan Türkkan, Rengin Altınalmaz, Rüçhan Şahinoğlu,Serpil Kapar, Seydi Murat Koç, Şira Oflaz, Varol Topaç , Yiğit Yazıcı ve Yusuf Taktak yer aldılar
Çağla Cabaoğlu Gallery şimdilerde; Dünyanın bir ucunda gösterdiği bu başarının rüzgarını arkasına alarak, Mart ayında New York’da gerçekleşecek olan Scope New York Art Show’a hazırlanıyor.
 
Harika Ören (Efece Haber)

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 27.1.2017 16:54:38
Yazdır Yazdır
Okunma 856
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım