Bir Demet Nergis
Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.  

TİYATRO’da 2017’NİN EN İYİLERİ
 
 
TİYATRO’da  2017’NİN EN İYİLERİ
 
Harika Ören/İstanbul (Efecehaber)-  Tiyatro Eleştirmenleri Birliği “2017 TEB Ödülleri”ni 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde açıkladı. Birlik üyesi eleştirmen ve akademisyenlerin oylarıyla Yılın Oyunu “Godot’yu Beklerken”, Yılın Kadın Oyuncuları Tilbe Saran ve Nergis Öztürk, Yılın Erkek Oyuncusu Tolga İskit, Yılın Yerli Oyun Yazarı Murat Mahmut Yazıcıoğlu olarak belirlendi. TEB Özel Ödülü “Şatonun Altında” performansı ile  Fiziksel Tiyatro Araştırmaları grubuna verildi.
 
Nergis Öztürk
 
         Türkiye’de tiyatro eleştirmeni ve akademisyenlerini çatısı altında toplayan Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nin, 2016-2017 sezonunda sahnelenen tiyatro oyunlarını göz önünde bulundurarak ve üyelerinin katılımıyla yaptığı değerlendirme sonucunda belirlendi. Ragıp Ertuğrul, Handan Salta, Nalân Özübek, Tijen Savaşkan ve Filiz Elmas’tan oluşan Yönetim Kurulu, 2017 yılı TEB Ödülleri’ne değer görülen eser ve sanatçıları, her sene olduğu gibi 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde açıkladı.
 
 Tolga İskit
 
           Stüdyo Oyuncuları’nın, Şahika Tekand’ın sahneye koyduğu ilk olarak 2016 İstanbul Tiyatro Festivali’nde seyirciyle buluşan ve sezon boyunca büyük beğeni kazanan “Godot’yu Beklerken”, Yılın Oyunu Ödülü’ne layık görüldü.
           Yılın Kadın Oyuncusu Ödülü’ne bu yıl iki başarılı oyuncu, Tiyatro Pera’nın “Vanya, Sonya, Maşa ve Spike” oyunundaki rolüyle Tilbe Saran ve Tiyatro İN’in “Akciğer” oyunundaki rolüyle Nergis Öztürk değer görüldü.
          Yolcu Tiyatro’nun “Joko’nun Doğum Günü” ‘nün de ki  performansıyla Tolga İskit, Yılın Erkek Oyuncusu Ödülü’ne  layık görüldü. Yılın Yerli Oyun Yazarı “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” oyunuyla Murat  Mahmut Yazıcıoğlu olarak belirlendi. Fiziksel Tiyatro Araştırmaları da “Şatonun Altında” performansı ile TEB Özel Ödülü’ne layık görüldü.
          Prof. Dr. Selda Öndül, Prof. Dr. Tülin Sağlam, Prof. Dr. Beliz Güçbilmez, Prof. Dr. Süreyya Karacabey, Dr. Elif Çongur, Araştırma Görevlileri Ceren Özcan ve Şamil Yılmaz’la sürdürecek olan, Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü, TEB 2016 Onur Ödülü’ne layık görüldü.
        TEB Ankara Temsilciliği de 2016-2017 tiyatro sezonu Ankara TEB Ödülleri kapsamında Yılın  Kadın Oyuncu Ödülü’nün Ankara Devlet Tiyatrosu'nda Özen Yula'nın yazıp yönettiği “Gayri Resmi Hurrem”deki rolüyle İpek Atagün Gezener'e verdi.
         En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü Ankara Devlet Tiyatrosu'nda Erdinç Doğan'ın Dostoyevski’den uyarlayıp sahneye koyduğu “Yeraltından Notlar” da ki güçlü, oyunculuğuyla Murat Çıdamlı’ya gitti.  Onur Ödülü ise  tiyatro alanına sağladığı akademik ve sanatsal katkı nedeniyle Prof. Dr. Özdemir Nutku’ya verildi.
         Bu yıl 26. kez verilecek TEB Ödülleri, 21 Nisan 2017 Cuma günü İstanbul’da Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yapılacak törenle sahiplerini bulacak. 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 29.4.2017 20:47:58
Yazdır Yazdır
Okunma 733
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım