Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Eskişehir 8. Uluslararası Sanat Çalıştayı sona erdi.
 
 Eskişehir 8. Uluslararası Sanat Çalıştayı sona erdi.
 
 
       Tepebaşı Belediyesi 8. Uluslararası Sanat Çalıştayı, Tepebaşı Belediyesi hizmet binasında düzenlenen tören ve sergi açılışının ardından sona erdi.
       Tepebaşı Belediyesi hizmet binası sergi salonunda gerçekleşen kapanış törenine,  Eskişehir Ticaret      Borsası Başkanı Ömer Zeydan ile Meclis Başkanı Hasan Öztürk Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, çalıştay sanatçıları ve vatandaşlar katıldı.
       Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen 8. Uluslararası Sanat Çalıştayı, bu yıl yine çok önemli isimleri ağırladı. Sanatçılar, 4 gün boyunca birbirinden değerli işlere imza atarlarken, kent halkı da sanatçı çalışmalarını yerinde görme fırsatı yakaladı.
Çalıştaya katılan dördü yabancı 27 sanatçı tarafından yapılan 34 eser Tepebaşı Belediyesi sergi salonunda yerini aldı.
      Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Numan Arslan, “Bir çalıştayın daha sonuna geldik. Sevinçle başladık, tatlı bir hüzünle bitiyoruz. Çok güzel eserler ortaya çıktı. Bütün sanatçı dostlarımı kutluyorum.’’ Dedi.
         Törende konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Sanatsal çalışmalarından dolayı başkanımız, iki hafta önce değerli ödülle onurlandırıldı. Eskişehir’i ve Tepebaşı’nı dünyaya tanıttığı için Başkanımız Sayın Ataç’a teşekkür ediyorum” dedi.
 
.
           Sanatçılar adına konuşma yapanTunuslu sanatçı Sami Ben Ameur, “Büyük tutku yaşadığım bu çalıştayda bulunmaktan dolayı gururlyum.  Bizleri buraya davet ettiği için Başkanımıza teşekkür ediyorum. Burada  güzel bir şehir keşfettim. Mutlu insanlar keşfettim. Sanatçı demek hayat demektir. Birçok hayat bir araya geldi” diyerek duygularını dile getirdi.
          Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ise, “Bu tür etkinlikleri canı gönülden destekliyorum. Ben de bir sanat gönüllüsüyüm. Bir haber vermek istiyorum, Eskişehir Ticaret Borsası yerleşkesine bir sanat galerisi açıyoruz. Tüm sanatçıları eserleri ile bekleriz” dedi. 
           Konuşmasını gerçekleştiren Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise bu tarz etkinliklerin son günlerinde hüzünlü olduklarını belirterek, “Netice ve verim çok güzel. Her taraf sanat kokuyor. Sanat, Tunuslu dostumuzun da söylediği gibi, insanları sosyalleştiriyor. Sanatın olduğu yerde kötülük olmaz. Bir sanatçı, sanat kansız bir ihtilaldir der. Gerçekten çok güzel bir söz. Bugün Tepebaşı Belediyesi için güzel bir gün. Bugüne kadar 231 sanatçıyı konuk etmişiz. 335 adet eser de koleksiyonumuzda bulunuyor. Dileğimiz, çağdaş sanatlar müzesi oluşturarak bu eserleri orada sergilemek. ‘’ diyerek sözlerini sonlandırdı.
           Konuşmaların ardından Başkan Ataç, Utku Çakırözer, Numan Arslan, Ömer Zeydan ve Hasan Öztürk, katılan tüm sanatçılara teşekkür plaketi ile hediyelerini takdim ettiler. Kapanış töreni, tüm sanatçıların ve konukların toplu halde fotoğraf çektirmeleri ile son buldu. 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 30.4.2017 21:45:30
Yazdır Yazdır
Okunma 680
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım