Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

Bahar Çiçekleri Sanat ve Kültür Festivali
 
 Bahar Çiçekleri Sanat ve Kültür Festivali
 
Harika Ören (Efecehaber) Eskişehir- Han’da Bahar Çiçekleri Sanat ve Kültür Festivali’nin üçüncüsü  6 Mayıs 2017 Cumartesi günü, büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
 
 
 
       Kültür Bakanlığı ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen‘in himayelerinde Han Belediyesi ve Rekreasyon Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Han’da Bahar Çiçekleri Sanat ve Kültür Festivali açılışına, Han İlçesi Kaymakam Vekili Mustafa Taş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aydın Ünlüce, Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Avukat Kazım Kurt , Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Eskişehir CHP İl Başkanı Sinan Özkan katıldılar.
         Rekreasyon Derneği, İstanbul Eskişehir Kültür Derneği, Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretmen ve öğrencileri festival açılışında bulundular.
         Gelenekselleşen festival açılışına yerel halkın ilgisi büyüktü. Açılışın Hıdırellez ile aynı gün olması sebebiyle, çoşku daha da büyüdü. İlçe Meydanına gelen konuklar, halk oyunlarıyla karşılandılar. Yakılan ateş üzerinden atlanıldı. Han yaşayanları kurulan standlarda yöre yemekleri, hediyelik el emeği ürünlerini tanıttılar.
 
 
        Gelişim Üniversitesi G.S.F. Moda ve Tekstil Tasarımı öğrencileri  “Gelenekten Geleceğe’’ defilesinde özgün tasarımlarını, dernek üyelerinin hazırladıkları başlıklarla birlikte sundular.
         Muhtar Zeynep Kaçar ve Rekreasyon Derneği Eskişehir sorumlusu Seran Tepelioğlu, festival boyunca, programın aksamadan yürümesi için yoğun çaba sarfettiler.
         Kemal Gönüleri ve Deniz Tokgöz festivali başından sonuna fotoğrafladılar.
         Festivalin resmi açılışı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Aziz Şehitlerimizin ruhları için saygı duruşu ve hep bir ağızdan söylenen İstiklal Marşıyla başladı. Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Arabacı, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt günü değerlendiren konuşmalar yaptılar.
 
    .     
 Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, “3. sünü düzenlediğimiz festivalimiz, ‘Anadolu Kadın Başlıklarından Esintiler’ sergisi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı öğrencilerinin düzenlediği ‘’ Gelenekten geleceğe’’ isimli Anadolu başlıkları defilesiyle daha bir zenginleşti. Friglerden kalma bir de yeraltı şehrimizin bulunduğu Han ilçemizde, el ele vererek görsel bir şov gerçekleştirdik’’ diyerek; İstanbul Gelişim Üniversitesi öğretim görevlileri ve öğrencileri olmak üzere Han halkı, Rekreasyon Derneği üyeleri ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.
          Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Arabacı ‘’Han’da Bahar Çiçekleri Kültür ve Sanat Festivali’nin üçüncü yılındayız. Bu yıl Rekreasyon Derneği üyelerimizin eserlerinden oluşan “Anadolu Kadın Başlıklarından Esintiler “ konulu sergimizi açtık. Derneğimiz üyelerinin yaptığı ‘’Anadolu Kadın Başlıkları’’ konulu eserlere eşlik eden, el emeği başlıkların; Gelişim Üniversitesi G.S.F. Moda ve Tekstil Tasarımı öğrencilerinin “Gelenekten Geleceğe’’ defilesinde sergilenmesinden dolayı gururluyuz. Festivalde emeği olan herkese, Rekreasyon Derneği arkadaşlarıma, Gelişim Üniversitesi Öğretim görevlileri ve öğrencilerine teşekkür ederim. ‘’Dedi.
           Festivalin oluşumunda emeği geçenlere birer teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi.
 
 Fotoğraflar Deniz Tokgöz
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 18.5.2017 01:54:25
Yazdır Yazdır
Okunma 882
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım