Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

Şermin Güner & Başka Dünya Yok
 
 
Şermin Güner & Başka Dünya Yok

Harika Ören (Efecehaber) İstanbul -Şermin Güner “BAŞKA DÜNYA YOK” isimli Dostluk Sergisi 22 Mayıs 2017 Pazartesi günü Saat 16.00 da Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi‘nde açıldı.
 
 
“BAŞKA DÜNYA YOK”  Dostluk Sergisi‘nde  33 sanatçının yağlıboya, akrilik, heykel, fotoğraf ve seramik eserleri sanatseverlerle buluştu. Aralarında Türkan Saylan, Muazzez İlmiye Çığ ve İlber Ortaylı‘ın büstlerinin bulunduğu 28 heykel  ve eserler  ilgiyle izlendi.

Sergide, Alman, İtalyan, Rus ve Mısırlı sanatçıların da aralarında yer aldığı toplam 33 sanatçının;
Şermin Güner, Nejdet Vergili, Mümtaz Işıngör, Fehmi Bildik, Alessandra Chıllѐ, Ayla Akyol, Aynur Yıldırım, Ayşe Nuran Yapıcı, Ayşe Özalp, Ayşe Ümit Sahilyol, Ayşen Kalkavan, Ayten Yetiş Doğu, Banu Birecikligil, Bensen Ünlüoğlu, Canan Arabacı, Erika Sellman-Büschıng, Eser Değer, Gülsen Kazaz, Haluk Naci Tuğcu, Haydar Şendur Cankutan, İnayet Türkoğlu, Mürüvvet Eser Sarı, Nazan Havuş,  Nazmi Özüçelik, Nur Ulubil, Nuran Gönül,  Oksana Sevil, Öznur Balcı, Ruhşen Yıldız, Sabahat Bayar, Walid Farouk, Yasemin Toydemir Balkan, Zerrin Çiğdemli Aner’in eserlerinden 100’ e yakın seçkiyi bir arada görmek mümkün.
 
 
Şermin Güner 1932 doğumlu, Güzel Sanatlar Akademisi Zeki Kocamemi Atölyesi'nden mezun, 65 yıldır sanatla içiçe yaşayan bir ressam ve heykeltraşımızdır. 1960 - 1980 yılları arasında okullarda resim eğitimi vermiş, Sadi Çalık ve Hüseyin Gezer atölyelerinde başlayan heykel çalışmalarını İtalya'da Perugia Güzel Sanatlar Akademisi'nde ve Loppiano Sanat Merkezi'nde sürdürmüştür. Sanatçının çeşitli kurum ve kuruluşlarda da yapıtları mevcuttur. Bunlardan başlıcaları şunlardır:

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 22 rektörünün büstü; İTÜ Rektörlük Binasında
İMKB için 10 broker heykeli - İMKB Bahçesinde
İMKB Başkanı Tuncay Artun büstü
Maksimillian Jkolbe büstü - San Antuan Kilisesi /Beyoğlu
5 figürlü Atatürk Anıtı  -  Şişli Terakki Lisesi 
Şişli Terakki Lisesi Müdürleri büstleri - Okul Müzesi'ndedir.

Şermin Güner,  2008’den beri F.I.C.F. (Fédération Internationale Culturelle Féminine / Uluslararası Kadın Kültürleri Federasyonu) ve 1996’dan beri COMAV (Conjugo Mondiale Artistas Visual) Türkiye Temsilciliği görevlerini yürütmüş olan yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda sergiye katılmış, sergiler düzenlemiştir.
 

22-29 Mayıs 2017 tarihlerinde Fulya Sanat Merkezi'nde açılan “ŞERMİN GÜNER DOSTLUK SERGİSİ” yabancı konukların misafir edildiği uluslararası nitelikte bir sergidir. Sponsorları Beşiktaş Belediyesi ve KEDKD; Karbon Emisyonu (Sera Gazı) Düşürme ve Kontrol Derneği'dir. Ülkemizde, ve  gerekse global çapta "yaşam alanlarımız"ın gittikçe kısıtlandığı bir dünyada yaşamanın zorluğuna dikkati çekmek amacıyla “BAŞKA DÜNYA YOK” başlığı kullanılmıştır.

 KEDK Derneği'nin amacı; Karbon Emisyonu (Sera gazı) etkilerinin; doğaya verdiği tahribatı, insan, doğa ve diğer canlıların yaşamındaki olumsuz etkilerini belirlemek ve etkilerini düşürmektir. Bu doğrultuda enerji tasarrufu, enerji verimliliği ve  temiz enerji uygulamalarının yaygınlaştırılması, Karbon ayakizinin ölçülerek raporlanması, Sera gazı etkisini düşürmek amacıyla bilimsel ve efektif çözümler üreterek bütün insanlığın bilgilenmesini sağlamaktır.
 
 “BAŞKA DÜNYA YOK” Şermin Güner Dostluk Sergisi , 29 Mayıs 2017 akşamına kadar Fulya Sanat Merkezi  görülebilir.
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 30.5.2017 21:36:29
Yazdır Yazdır
Okunma 930
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım