Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

Numan Arslan’dan ‘’Bir Ağaç gibi Yaşamak’’
 
 
Numan Arslan’dan ‘’Bir Ağaç gibi Yaşamak’’
 
Efecehaber/İstanbul- Nişantaşı  Akyol Sanat Merkezi değerli Ressam Numan Arslan‘ın ” Yaşamak Bir Ağaç gibi Tek ve Hür / Ve Bir Orman Gibi Kardeşcesine” dizeleriyle özdeşleşen sergisine ev sahipliği yapıyor. 
Numan Arslan Sergisi 11 Ocak 2018 Perşembe günü saat 17.00‘de sanatseverlerle buluştu. Açılış kokteylinde Ressam Numan Arslan‘ın yakınları , çeşitli dönem öğrencileri, sanatçı dostları, sanatseverler, basın mensupları hazır bulundular. 
 
 
        Sergi ziyaretçileri arasında Umut ,Nilay Arslan; Tansu Özmen, Canan Eroğlu, Yılmaz Yetiştirici, Altuğ Avcılar, Timur Taştekin, Av. Sibel Akpınar, Erol Avcılar, Tuncer Eroğlu, Ahmet Özol, Figen Koylan, Demet Koylan Altunbulaklı , Hasan Mutlu, Nuray Çeşniler, Nuray Çepniler, Halime Türkyılmaz, Nazan Akpınar, Sayat Noya Arpağ, Şenay Kazalova, Gülay Yüksel, Tülay Bayraktar, Fazilet Kendirci, Murat Havan, Neşe Arslan, Ayşenur Sankur,  Ali Candaş, Nebahat Karyağdı, Can Eroğlu, Beliz Eroğlu, Maxi Haber sahibi Aykut Altındağ, Deniz Tokgöz , İstanbul Sanat Magazin İmtiyaz Sahibi Kemal Gönüleri, Gazeteci Necati Mumay , ve Efecehaber Genel Yayın ve Sanat Yönetmeni Harika Ören ilk göze çarpanlar oldular.
 
          Eserleri ilgiyle izlenen Numan Arslan 1948 yılında Kırşehir’de doğumlu.  1969’da Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümünde mezun oldu. Aynı yıl Adıyaman Besni İlk Öğretmen Okulu’na atandı. 1972-1974 yılarında Amasya Taşova Lisesinde çalıştı. 1974 yılında Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak Samsun Eğitim Enstitüsü Resim-İş Eğitimi Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Halen Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. 
 
 
           Eskişehir Sanat Çalıştayları’nın mimarı olan Numan Arslan 1971 yılında Ankara Güzel Sanatlar Galerisinde ilk kişisel sergisini açmış; o günden bu yana, Eskişehir, Ankara, İzmir, Adana, Bursa ve Samsun’da açtığı 50’ nin üstünde kişisel sergiye imza atmıştır. 
 
           Numan Arslan eserlerinde doğadaki sonsuzluk, özgürlük duygularını son derece naif bir biçimde işliyor. Birbiri içine geçen renklerin yanı sıra,  espas öğesinin akıllıca kullanımı eserlerde karşı koyulmaz bir dinginlik ve ahenk yaratıyor. 
 
 
           Ressam Numan Arslan‘ın ” Yaşamak Bir Ağaç gibi Tek ve Hür / Ve Bir Orman Gibi Kardeşcesine’’ sergisi 25 Ocak‘a kadar Akyol Sanat Merkezi‘nde gezilebilir.
 
           Akyol Sanat Merkezi: Şakayık sokak No:17 Desen Apartmanı Daire 1  Teşvikiye/İstanb
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 21.1.2018 16:38:48
Yazdır Yazdır
Okunma 709
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım