Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

Serdar Okan Kişisel Resim Sergisi
Serdar Okan Kişisel Resim Sergisi
 
 
      (Efece Haber) - Sevgili sanatseverler, İstanbul LV Art  Gallery'de,  2 Temmuz pazartesi günü 18.00 de  bir açılış kokteyli ile  sanatseverlerle buluşan Serdar  Okan  Kişisel Resim Sergisi "Gökkubbe" ve bu birbirinden güzel, güzel olduğu kadar da değerli eserlerin ressamı Serdar Okan'dan bahsetmek istiyorum.
      Serdar Okan; İstanbul  Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü'nden başarı ile mezun olmuş, Prof.Özdemir Altan Atölyesi'nde eğitimini tamamlamış ve resim restorasyonu eğitimini alarak sanat hayatına devam etmiş;  farkedilir tekniği ve tasarımları ile Türk Resim Sanatımızdaki etkin yerini almıştır.
 
 
       Sanat hayatı boyunca, bir çok kişisel ve karma resim sergisi ile eserlerini sanatseverlerle buluşturan Serdar Okan'ın Londra'da  3700 resim galerisinin bulunduğu Bath kasabasında bir portre galerisi olan ve Longleat House (Şato Müze)'de bizzat yaptığı Bath Lordu Alexandre Thynee portrelerinin ve sanatçının bazı eserlerinin de bulunduğu Portart'taki bu eserleri,  James Bond filmlerinin ilk siyahî güzeli tarafından da çok beğenilmiş ve halen  eserlerinin takipçisi olan Bond güzeli Slyvana Henriquez'in de portresini yapmış ve farkedilir sanatı ile de yurtdışında da bir Türk Ressam olarak adını duyurmuştur. 
 
       Sanatçı, yıllarca yaptığı göz ve portrelerle insanın derinlerindeki ruh ve psikolojilerini araştırsa da,  1980-1990 yılları arasında eserlerinde figüratif tarzda renklerin,  boyalarla yarattığı kompozisyonları estetiksel bir tarzda sunmuş, 2000'li yıllara gelindiğinde ise;  geniş yüzeylerden oluşan canlı renklerin spontane geçişleriyle dengeyi sağlarken,  hayal gücünün soyut izdüşümünü yakaladığı resimler yapmıştır. 
 
       Sanatçı, son eserlerinde; tuval üzerine akrilik, cam, kum ve özellikle araştırıp titizlikle aldığı ve bir doku yaratmak üzere kesip parçalayarak özel bir teknikle yarattığı eserlerinde; bir tümevarıma ulaşma isteğinde olduğunu ifade etmektedir.
 
       11 Temmuz'a kadar LV Art Gallery'de ziyaret edilebilecek olan  sergisinde, sevgili  Serdar Okan'a sanat hayatında başarılarının devamını diler, Bir Demet Nergis olarak; bu güzel ve birbirinden değerli eserleri yaratması ve bizlere ulaştırması ile de sevgi ve saygılarımızı iletiriz. Ellerine, yüreğine sağlık Serdar Okan.
 
       Sevgili sanatseverler; bu vesile ile de; Atatürk'ün sanata ve sanatçıya verdigi değeri sizlerle  paylaşmak istiyorum; "Sanatsız  kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir".
 
Sanat'la kalın.
 
Handan Çölaşan 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 3.7.2018 23:22:52
Yazdır Yazdır
Okunma 852
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım