Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 
Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 
 
             Harika Ören/Efecehaber-Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’ tatil anlayışını değiştiren bir etkinliğe imza attı. 14-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşen etkinlik 16 Temmuz 2018, Saat: 19.00’da sergi açılışıyla son buldu.  
             Sevgi Ürüm ‘’ On yıllık sanat projeleri deneyimimiz, Antalya MAG-2008 etkinliği ile başlayarak, daha sonra 2009 itibariyle Dünya Barış Sanatçıları İnsiyatifi, Barış İçin Sanat, Barış Duvarı sürdürülebilir sanat projeleri İstanbul ve dünya ülkelerinde uygulanırken, Ege'nin en özel turistik beldelerinden Kuşadası'nda, yeni proje sunum alanımız YAŞAM SANAT ALANI' nın da devam  dedi bize. Sanatçı arkadaşlar yine büyük bir güvenle katkıda bulundular. Emeği geçenlere teşekkürler. 4 Ülke'den ( Hollanda-Peru-Almanya-Türkiye) 15 sanatçı arkadaşın 56 adet eseri ( Resim-Heykel-Fotoğraf-Dijital Sanat) ile sergimizi 14 Temmuz'da Yaşam Sanat Alanı'nda izlenime açıldı.’’Dedi.
 
.
             Yaşam Sanat Alanı Pigela Plajları Oteller Bölgesi'ndeki Çarşı-Bazaar Alışveriş Merkezi'nin içinde yer alıyor. Bu yönüyle de adeta çarpık sanat piyasalarına espirili ve marjinal bir gönderme yapıyor.
             Tarih ve sanat kokan Kuşadası - Selçuk Bölgeleri'nde yıllardır yeterli sergi alanları oluşmamış ve Sanat Galerisi eksikliği dikkati çekmektedir. Bir Belediye Sanat Galerisi ile bir Vakıf Müze-Galerisi dışında Kuşadası'nda sanat galericiliği yok denecek durumda olunca; bu eksikliği gidermede özendirici bir adım atmak isteyen ekip, Pazar yerinden çalışmalara başladılar. Sanat her yerde olsun, herkes sanatla iç içe olsun, şehirlerin lüks semtlerinde, kapalı kapılar ardındaki apartman dairelerinden çıksın amacıyla sanatla halkı buluşturdular.
           Gezi, keşif, yaratım, sanat çalışmalarıyla geçen programda Kirazlı Köyü, Efes-Meryem AnaYedi Uyuyanlar;  Güzelçamlı Kalamaki cennet koylarında tekneyle gezi,  köylerde, doğada herkesin katılabileceği sanat etkinlikleri yapıldı. Sanatçılar halkla, köylerden çalışmalara katılan çocuklar,gençler, yaşlılarla ürettikleri işleri Ağustos 2018 'de Yaşam Sanat Alanı'nda sergilediler.
 
 
             Sergide yer alan katılımcı sanatçılar ALİ TAMER ÜRÜM / Dijital Sanat EVRENSEL ÜRÜM / Resim- Tasarım HEINZ JOSEF MESS / Resim MARCEL T. ANTHONY BOSCH / Fotoğraf MUSTAFA AKÇAL / Resim  MÜRVET KEYİK / Resim NEŞE TELCİ ÖLMEZTÜRK / Baskı Resim OLIVER STAHMANN / Fotoğraf SELİME DEMİRURAL / Heykel SERPİL ATAGÖZ / Resim-Heykel SEVGİ ÜRÜM / Resim / Fotoğraf Yerleştirme TEOMAN ZAİM / Resim ZÜHAL AKÇAL / Heykel MAROEL T. A. BOSOH/GÜLHAN
 
.
              Bir Demet Nergis Kültür Sanat ‘’ Her Yerde Herkes İçin Sanat’’ hareketini desteklerken; etkinlikte emeği geçen herkesi gönülden tebrik eder.
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 11.8.2018 14:56:28
Yazdır Yazdır
Okunma 744
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Tam Faktoring SANAT dedi!
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım