Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 
MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 
 
 
Harika Ören/ Efecehaber/ Mardin- ‘’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ sergisi  MARDİN’de  açıldı. Rekreasyon Derneği 2018-2019 çalışma dönemine 29 Eylül’de dinler ve dilleri buluşturan kadim şehir Mardin’e yaptığı gezi ve sergiyle başladı. 
           Rekreasyon Derneği, 7 bin yıllık geçmişe sahip Mardin’e üyeleriyle birlikte bir gezi düzenledi. Geziyle eş zamanlı olarak 29 Eylül-2 Ekim 2018 tarihleri arasında; Izala Otel’de ‘’Istanbul’dan Düşler ve Renkler’’ isimli  serginin açılışı yapıldı.
 
.
         İzala Hotel Eski Mardin’de sit alanında, birçok tarihi mekanlarla iç içe yürüme mesafesinde bulunuyor. Mardin tarihi ve görsel değerlerine sahip çıkılarak nakış gibi işlenmiş Mardin taşının yanı sıra yine Mardin kültürünü yansıtan Kök Boyalı ahşap,işlemeli tavanlarıyla,muhteşem avlusu ve seyir terasıyla butik özelliğinin hakkını veriyor. Bölgeyle ilgili coğrafi terim olan "İzala'’ Çivi yazı tabletlerde, Roma- Bizans kaynaklarında Mardin ve civarı için kullanılan bir isim olarak yer alıyor.
 
.
          Rekreasyon Derneği  üyeleri; Asuman Kerime Denizli, Ayfer Özdemir, Ayla Akyol, Aynur Yıldırım, Ayşe Ümit Sahilyolu, Ayşegül İlerigelen Özdemir, Beyza Bayraktaroğlu, Cahide Topaloğlu, Canan Arabacı, Demet Aytuna, Emine Yılmaz, Esra Bayraktaroğlu İskender, Fehmi Bildik, Fevziye Özmen, Fügen Ergüven, Figen Koylan, Gülseren Şahin, Günseli Yetkin, Harika Ören, Hülya Ataözden, K.Nesrin Gümüşayak, Nilüfer Batmanoğlu, Nuran Yapıcı, Nurcan Orman, Öznur Balcı, Pervin Bülbül, Ruhşen Yıldız, S.Fusun Tolunay, Sabahat Bayar, Seçkin F. Çakır, Selma Tokdemir, Serpil Akgün, Sevda Güven, Yasemin Toydemir Balkan,Yüksel Kilci ve Zohreh Soleimanpour sergiye, özgün eserleriyle katıldılar.
 
 
         Sanatçılar, 29 Eylül, Saat 17’de İzala Otel’in avlusunda Mardinli sanatseverlerin katılımıyla sergi açılışını gerçekleştirdiler.  Rekreasyon derneği Başkanı Pervin Bülbül, Başkan Yardımcısı Canan Arabacı, sergiye katılan üyelere zarif birer hatıra plaketi sundular. İzala Otel’in misafirperverliğinde hazırlanan yöreye mahsus Süryani şarabı eşliğinde badem şekerleriyle ve tatlıyla hazırlanan kokteyl, çekilen hatıra fotoğraflarıyla devam etti. 
          Rekreasyon Derneği Başkanı Pervin Bülbül ‘’ Tarihi geçmişi, kültürü, yöresel mutfağı, medreseleri, köyleri, sosyal yapısıyla Dünya’da fark yaratan Mardin şehrimizi ziyaret ederek; yakından tanımak istedik. Gelirken İstanbul’dan düşlerimizi de buraya taşıyalım, bu özel yere bir renkte biz katalım diye düşündük. ’’ dedi ve İzala Otel yönetimine teşekkürlerini iletti.
 
.
            Yönetim kurulu üyeleri Harika Ören, Emine Yılmaz, Sevda Güven, Figen Koylan  ve Günseli Yetkin  Mardin, tarihi geçmişinde birçok uygarlığa ve inanca hizmet etmiş Mardin’de bulunmaktan mutluluk ve heyecan duyduklarını; farklı dil, din ve milletlere ortak yaşam alanı olarak kucak açan Mezopotamya’yı , Mardin ve çevresini bir an önce görmek için sabırsızlandıklarını belirttiler. 
            Rekreasyon gurubu, sergi sonrasında Mardin yöresel yemeklerinin tadına bakmak üzere, gezi danışmanları Lokman Açıl önderliğinde akşam yemeğine çıkarak, yorgunluk attılar.   
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 6.10.2018 22:31:04
Yazdır Yazdır
Okunma 898
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Tam Faktoring SANAT dedi!
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım