Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

Nefes alan moda
 
…İYİ DE NEDİR BU MODA?
 
“Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermek.” Dries Van Noten
İnsanın kendini belli etmesi için sadece düşünce yapısını ortaya koyması gerekmez. Bundan önce kendisini dış görünüşüyle etrafa yansıtması gerekir. Giyim kuşam tarzının oluşması için en önemli etken düşünce yapısının oluşmasıdır. Aslında ‘moda’ dediğimiz şey, uyulması gereken bir kural ya da kendimizi uydurmamız gereken bir kalıp değildir. Herkes kendi modasını kendi yaratır, en azından ben öyle yapıyorum. Moda, geçici yenilik olduğundan sürekli yenilenen bir durumdur. Ben de bu yeniliklere ayak uydurmanızda yardımcı olacağım.
 
En baştan şunu söylemek isterim ki; Rahatlığa önem veren biri olarak, rahatlıkla şıklığı seçenlerdenim. Sevmediğim bir kıyafeti moda olduğu için giymem çünkü giydiğimde mutlu olmam. ’Bu şimdi çok moda’ diye kalkıp sizin vücudunuza hiç uygun olmayan bir şey giyerseniz alay konusu olabilirsiniz, aman dikkat! Sözlerim yanlış algılanmasın yalnız… Örneğin 55-65 yaşlarındaki bir bayanın renkli giyinmesinden, başına renkli bir taç takmasından ya da ayakkabısının kırmızı oluşundan bahsetmiyorum kesinlikle. Çünkü toplumumuzda şu yargı mevcut ne yazık ki: ‘Kadının yaşına bak, giydiği renklere bak’. Aksine ben yaşı geçkin bayanların canlı renkler kullanmasından çok hoşlanıyorum, onları gayet sempatik ve canlı gösteriyor. Bir de yaşı 20-25’lerde bir genç kız düşünelim ama oldukça kilolu bir bayan hayal edelim. Moda uğruna şimdilerde çoğu kişinin üzerinde olan parlak taytlardan giydiğini düşünelim (Çoğunuzun ‘düşünmesek daha iyi’ dediğinizi duyar gibiyim: ))Benim demek istediğim buydu; ’Moda uğruna kendinizi mahvetmeyin’ diye. Ne yazık ki bunu giyen sevgili genç kızımız zifte bulanmış ördeğe döner, kiloluyken böyle bir şey giymesi de cabası…
 
Bugünlerde hemen hemen herkesin üzerinde taşıdığı bu taytı ilk yazımda örnek vermek istedim çünkü gerçekten gereksiz bir tayt olduğu kanısındayım.(Hatta hatırlayamayanlar için bir örnek resmini de koyuyorum).
 
 
Vurgulanması gereken en önemli konu, insanın kendine yakışanı giymesidir. Bundan kastım, insanın kendi vücut ölçülerine yakışan elbiseleri seçmesi. İnsan ancak böyle kendi modasını yaratabilir.
 
Modayı yaratan bez parçalarımız değil; düşünce özgürlüğümüzdür. Tabi şimdi bana kızanlar da vardır ama bu benim şahsi görüşüm, dediğim gibi herkes kendi modasını kendi yaratır!  Ben kendi beğenilerimi, önerilerimi sunacağım, bu fikirler sizlere yol gösterebilirse ne mutlu bana! Tekrar görüşmek dileğiyle..
 
 
Papatya
 
 
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 11.2.2013 23:49:17
Yazdır Yazdır
Okunma 1923
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • İSTANBUL’da KAR, PARİS’te BAHAR
 • YILDIRIM MAYRUK “2023’E HİKAYELER” DEFİLESİ
 • YILIN KADINI KATY PERY
 • LEOPAR ile CESUR & KİŞİSEL MODA
 • DANTEL TUTKUSU
 • TATLARIN BÜYÜLÜ DÜNYASI
 • BİRAZ DENİZ, BİRAZ UYKU…
 • TAK ÇANTANI KOLUNA…
 • BÜTÜN KIZLAR TOPLANDIK !
 • SARI SAÇLARINDAN SEN SUÇLUSUN
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım