Bir Demet Nergis
Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.  

Contemporary İstanbul
 
Contemporary İstanbul
Ana sponsor AKBANK Privite Banking
Harika ÖREN /İstanbul (Efece haber) - Türkiye'nin ilk ve tek çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul, bu sene 526 sanatcı, 3000 eser, 20 ayrı ülkeden 42'si yurtdışı, 48'i yurtiçi olmak üzere 90 çağdaş sanat galerisi ile beraber birçok paralel etkinlik ve projeye ev sahipliği yapıyor. Destek sponsorluğunu Zorlu Center'in üstlendiği Contemporary İstanbul 24-27 kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi , Fuar alanı ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi sarayı , Rumeli salonu'nda 1000 den fazla uluslararası koleksiyoneri ve 100 binden fazla ziyaretciyi konuk ediyor.
Sanatcı K. Arca Batıbeki Fuara Newyork'dan Leila Heller Galler ile katılıyor. Nostalji öğeleri ile ışıklı giysiler içinde kitsch ve pop görselleini izliyoruz.
Contemporary İstanbul 23 kasım Çarşamba günü gerçekleştirilen önizleme akşamında hem ulusal hem de uluslararası basının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Ulusal ve Uluslararası galeriler, dünyanın her bir yanından gelen sanatçılar, koleksiyonerler, müze müdürleri, küratör ve sanat eleştirmenleri bir araya geldiler. Teras alanında kurulan Çadır parti ile gece son buldu.
Devrim Erbil -Harika Ören Hoca'nın son eseriyle..
 
Devrim Erbil'in İstanbul görselleri tualden dışarı taşıyor, üç boyutlu olarak karşımıza çıkıyor. Özel gözlüklerle izlediğimiz 'Istanbul'a Dokunmak 'martılar arasında Istanbul'a tepeden bakmak müthiş keyifli oluyor.
 
Fuara 2011 de 86 galeri ve 15 kurum katılımda bulunuyor.İstanbul şehrinin sanat akımına ciddi anlamda büyük bir katkıda bulunan 6. Contamporary İstanbul Fuarı muhteşem bir açılışla her sene daha cazip hale gelen conseptiyle, Türkiye'nin ve Dünya'nın çeşitli ülkelerinden gelen sanatseverlere İstanbul'un dünya sanat başkenti olma özelliğini yansıtıyor. gurur verici bir başarı hikayesiyle yolunda yürüyor ve İstanbul dünya çapında kültürel ve sanatsal bir merkez olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Nihal Güres , Harika Ören, Şekip Gümüşkanatlı arkadaşlarıyla
Sanat bugün tüm dünyada ortak dil olarak kabul ediliyor. Önemseniyor. Kültürler arası bir dil olarak kabul görüyor. İstanbul , üç imparatorluk merkezi olmuş bu kent, yüzlerce sanatcının binlerce yapıtını kolları arasına alıyor.Günün geleceğe akan dokusunu oluşturmak olan çağdaşlık; üretim alanlarının, iletişim ve etkileşimle paylaşılmasını şart kılıyor.
İstanbul sanatla kucaklaşarak geleceğini yazıyor. Çağdaş kültürün sanat eserlerine ışık tutarken YENİ UFUKLAR bölümünde, körfez bölgesinden sanatçıları ağırlıyor.
Panel konuşmaları, söyleşiler Cİ Dialogues programı kapsamında , çağdaş sanat üretiminde yeni tekniklerin kullanımı, sanat kurumlarının geçmiş -gelecek irdelemeleri, eleştiri ve koleksiyon konularının yer aldığı platformlarda tartışılıyor.
Akbank Private Banking Contemporary İstanbul fevkalede bir kokteyl ile sanatsever ve misafirlerini özel bölümünde ağırlıyor. Sergiyi gezerken arada molalar verip, müzikle ruhumuzu doyurduğumuz enerjisi yüksek bir özel bölümde, Resim ve heykel müzeleri derneğinin birçok sanatcıyı bir araya getirdiği SOS neonu etrafına sıralanmış minik tualleri gözden geçiriyoruz. İnci Dülger ve Gökhan Gencel ile tanışıyoruz. Sıcak sanat sohbetleriyle ve naif evsahiplikleri ile mutlu oluyoruz.
Harika Ören
Mabeyn Galeri Sanatcıları Huri Kuriş ( Emmanuelle ve Yasak Elma ) Sanatcı Alev Gözonar üç boyutlu geometrik formlarla yaptığı eseriyle
 
Mona Trad Dabaji'nin oryantalist eseri
GALERİ BARAZ
Kasım 1975 den beri Türk resim sanatı ile ilgili kapsamlı bir arşiv, dünya resim literatüründen örnekler içeren büyük bir sanat kitaplığı ve değerli eserlerden oluşan özel bir koleksiyon oluşturmuştur. 200 den fazla sergi düzenlemiştir.Türk resmine Uluslararası bir kimlik kazandırmak gayesi ile 1978-82 yılları arasında Chicago, Sofya, Düsseldorf'da düzenlediği sergilerle; Türk resmini yurtdışı platformlara taşımıştır.
Ahmet Güneştekin, Bubi, Halil Akdeniz, Nezih Çavuşoğlu, Mehmet Gün, Peter Halley, Gülten İmamoğlu, Maria Kılıçoğlu, Balkan N.İslimyeli Antonio Natale, Uwe Ommer,Deniz sabuncu, Deniz sağdıç ve Mithat Şen eserleriyle Contamporary İstanbul'da yer almıştır.
Maria Kılıçoğlu
Ahmet Güneştekin ve ''Yaradılış'' eseri
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 18.2.2013 22:37:34
Yazdır Yazdır
Okunma 1516
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım