Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

SANA KIRMIZI ÇOK YAKIŞIYOR
 
                                            SANA KIRMIZI ÇOK YAKIŞIYOR
Bu hafta ‘kırmızı’ yı konuşalım. Kuşkusuz ki renk seçiminde her kadın için ‘kırmızı’ hem iddia hem de asaletin simgesidir. İster kabarık bir elbise giyin ister saten dar bir tuvalet ya da günlük bir kıyafet… Kırmızıyı seçtiğiniz anda değişir bütün işlerJ Yalnız dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var; Bu renk seçiminde takılarınız oldukça sade olmalı ya da hiç olmamalı. ’Kırmızı’ sizi yeterince göz önünde tutacaktır bu yüzden abartıya kaçmaya gerek yok. Aynı şekilde saçınız da sade olmalı, büyük bir topuz ya da çok kabarık abartı bir saç modeli elbisenizi söndürebilir. O yüzden takı seçimi ve saç yapımına dikkat etmemiz gerekiyor.
  
  
                                                                        
Kırmızı bir elbise altına ne renk bir ayakkabı tercih etmeliyiz? Baştan aşağı kırmızı giyenler yok değil. Elbisesi kırmızı, ayakkabısı, çantası… İnanın bu seçim, seçtiğiniz kıyafetiniz ne kadar güzel olursa olsun sizi kıpkırmızı bir elma gibi gösterir. Güzel bir kombinasyon yapacağız diye baştan aşağı aynı renk olmanın bir anlamı yok. Kırmızı nasıl asil bir renkse onun kadar asil bir renk daha var: Siyah ! Tabi ki bu bir kural değil ama kırmızı renkli bir elbise giyecekseniz ya da giydiğiniz günlük bir kıyafette sadece ceketiniz kırmızı olacaksa bile altına giyeceğiniz siyah bir ayakkabı ve yanınıza alacağınız siyah çanta sizi son derece asil gösterecektir.
Sizinle ‘kırmızı’ ile ilgili de küçük bir ansiklopedik bilgi paylaşalım:Kırmızı, her dönemde iktidarın rengi olmuştur. Eski Roma'da generaller, soylular ve birinci sınıf vatandaşlar kırmızı giysiler giyerlerdi. Bu renk, daha sonra imparatorlukların ve nihayet kilisenin resmi rengi oldu. Buna karşılık, protokol kuralları gereği kırmızı halının kullanılışı tamamen rastlantısal bir olaya bağlıdır. Napolyon'un resmi törenler, sivil ve askeri öncelikler ve unvanlara ilişkin 13 Temmuz 1804 tarihli kararnamesinde bile kırmızı halıdan söz edilmiştir...Kırmızı halının ilk kez bir tren yolculuğu  sırasında , Londra'da ki  Paddington Garı'nda Kraliçe Victoria'nın ayakları altına serildiği tahmin ediliyor. Fransız imparatoru III. Napolyon bu uygulamayı sürekli hale getirmişse de, kırmızı halının ancak 19. yüzyıl sonlarında yaygınlaşmaya başladığı biliniyor. O tarihten sonra, dünyadaki tüm karşılama ve uğurlama törenlerinde görüldü.
Anlaşıldığı üzere ‘kırmızı’ nın hayatımızdaki yeri çok büyük. Kırmızı kıyafetlerinizle güzel günler geçirmeniz dileğiyle…
 Papatya
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 23.2.2013 22:07:11
Yazdır Yazdır
Okunma 2031
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • İSTANBUL’da KAR, PARİS’te BAHAR
 • YILDIRIM MAYRUK “2023’E HİKAYELER” DEFİLESİ
 • YILIN KADINI KATY PERY
 • LEOPAR ile CESUR & KİŞİSEL MODA
 • DANTEL TUTKUSU
 • TATLARIN BÜYÜLÜ DÜNYASI
 • BİRAZ DENİZ, BİRAZ UYKU…
 • TAK ÇANTANI KOLUNA…
 • BÜTÜN KIZLAR TOPLANDIK !
 • SARI SAÇLARINDAN SEN SUÇLUSUN
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım