Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

İstanbul'da Rus Ressamlar Sergisi
 
 
Belma demir Akdağ /İstanbul (Efece haber) - Rusya Eğitim, Kültür ve İşbirliği Derneği ve Rus Kültür Merkezinin Düzenlemiş olduğu Resim Sergisi, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Kültürel İşler Sorumlusu Muavini Konsolos Sayın Andrey Fedotkin, Ukrayna Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu Kültürel İşler Sorumlusu Muavin Konsolos Sayın Oleksandr Kuchma, Kadıköy Kaymakamı Sayın Birol Kurubal ve Derneğin Onursal Başkanı Sayın Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş tarafından, Bariton Sayın Profesör Mesut İktu’nun nefis resitali ile 13 Mart 2013 günü Şirket-i Hayriye Sergi Salonunda   açıldı.
 
 
 
Rus Resim Akımının öncülerinden olan Vlad Gurye, Evgeny Solodkiy ve Ekaterina Kaya Zhuravleva’ nın eserleriyle katıldıkları sergiye Çağdaş çalışmaları ve Rus ressamların tuvale sanatsal bakış açıları ile yapmış oldukları eserler sanatseverler tarafından ilgiyle karşılandı.
 
 
 
 
Rus ressamlardan Evgeny Solodkiy kendi tasarımı olan Helon adlı teknesiyle Dünya Turu kapsamında İstanbul’da sergiye katıldı.
 
Otuz adet resimden oluşan eserlerin özelliği, tuvale yağlıboya resim ve tuval ve metale değerli madenlerle resim çalışmalarıdır.
 
18 Mart 2013 günü sona erecek olan “Rus Ressamlar Sergisi” İstanbul, Şirket-i Hayriye Sergi salonunda sanasseverleri beklemektedir.
 
 
 
Vlad Gurye
 
1967  Odessa doğumlu olan ressam 1978-82 yılları  arası Çocuk Sanat Okulu’ndan 2. Olarak mezun olmuştur. 1987 yılında Devlet Sanat Okulu olan M.B.Grekov’u Odessa’da bitirmiştir. 1985 yılından bu yana Ulusal ve Uluslar arası sergiler yapmaktadır. 1995-1997 yılları arası Vinnica, Ukrayna, Siemeiz, Crime Sanat sempozyumlarına katılmıştır.
 
Vladislav, şövale üzerinde resim çalışmaları yapmakla birlikte, grafik, iç mekan çalışmaları ve cam pencere üzerine resimlerde yapmaktadır. Ressamın değişik ülkelerde özel koleksiyonlarda da çalışmaları bulunmaktadır.
 
Evgeny Solodkiy
 
Sanatçı 1963 Saratov doğumludur. Mimar olan sanatçı, 1987-1990 yılları arası Sarı Dağ adlı sanat grubunun kurucularındandır. 1991 yılından bu yana Münih, Moskova, Saratov’da serbest sanatçılık yapmaktadır. Şu an Helon adlı kendi dekorasyonunu yaptığı teknesinde yaşamaktadır.
 
Ekaterina Kaya Zhuravleva
 
1984 yılında Kazakistan'da doğdu,
1995-2001 yillarinda Cocuk Sanat Okulunu bitirdi.
1997 yılından bu yana Nizhnevartovsk, Rusya'da yaşamış ve 2010 yılından bu yana İstanbul'da yaşıyor.
2010 uygulamalı sanatların bir sanatçısi olarak Nizhnevartovsk Devlet Üniversitesi'nden en iyi ogrenci derecesiyle mezun oldu.
 
Belma Demir Akdağ,13 .3.2013
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 14.3.2013 21:24:40
Yazdır Yazdır
Okunma 2765
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım