Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

“Biz Değil Miydik” Fotoğraf Sergisi Açıldı
 
 
   
Çankırı (Efece haber) - Çanakkale Zaferinin 98. Yıl Dönümü hatırasına Çanakkale Valiliğinin koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının katkısıyla 81 İlde eş zamanlı olarak uygulamaya konulan ve ilimizde Valiliğimizce yürütülen “Biz Değil Miydik” projesi kapsamında Yunus AVM ’de 21 Mart 2013 Perşembe günü saat 13:30 da Çanakkale fotoğraf sergisi açıldı.
 
   
 
 
Sergi açılışına Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Vali Yardımcıları Şerefnur Oktay, İbrahim Şahin ve Fatih Yılmaz, Bayramören Kaymakamı Ayhan Terzi, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Valilik İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Halit Tosyalıoğlu, Çanakkale Valiliğince koordine edilen ve ilimizde Valiliğimizce yürütülen “Biz Değil Miydik” projesi ile 1915 ‘de olduğu gibi milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, Çanakkale ruhunun geniş kitlelere yayılmasını sağlamak, Çanakkale’nin birleştirici ve uzlaştırıcı özelliklerinin tüm ülkeyi sarmasını sağlamak, Çanakkale Zaferi’nin genç nesillere aktarılmasına katkı sağlamak ve Çanakkale’ye gidemeyecek insanlarımıza ulaşılmasının hedeflendiğini belirtti.
 
   
   
Vali Özcan, Şeref Defterine “Bilinmelidir ki! Çanakkale zaferi kolay elde edilmemiştir. Milletimizin Anadolu’daki varlığının devamı Çanakkale Savaşının kazanılması ile mümkün olmuştur. Çanakkale Savaşları, maneviyatın maddiyatı yendiği yer olma özelliği ile dünya tarihi üzerinde de büyük etkilere neden olmuş, asırlardır Avrupalılar tarafından sömürülen ülkelerin bağımsızlık fikrinin kuvvetlenmesine yardımcı olmuştur. Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin kaderini olumlu yönde değiştirmekle kalmayıp, dünya milletlerinin bağımsızlık düşüncesi yapısının değişimine de büyük etki etmiştir. Çanakkale milletimin tarihine “Çanakkale Geçilmez” olarak yer almış muhteşem bir destandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale savaşlarında özellikle Anafartalar civarında Mehmetçiklerle birlikte verdiği üstün mücadele ve 276 kiloluk top mermisini sırtında taşıyan Seyit Onbaşı ve arkadaşlarının göstermiş olduğu kahramanlık, dünyada çok az milletin gösterebileceği bir kahramanlık destanıdır” diye yazarak şeref defterini imzaladı.
 
Şeref defterinin imzaya açılması ve Çanakkale belgesel filminin izlenmesinin ardından Çankırı Valiliğince tanıtıcı kitap dağıtımı yapıldı.
 
 
Biz Değil Miydik” fotoğraf sergisinin açılışı Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve öğrenciler tarafından yapıldıktan sonra protokol mensupları ile birlikte fotoğraf sergisi gezildi.
 
Sergi 24 Mart 2013 Pazar Günü akşamına kadar halka açık olacak.
 
   
   
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 23.3.2013 21:19:00
Yazdır Yazdır
Okunma 1636
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım