Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

“Su-Deniz-Denizde Yaşam” Uluslararası Sergi
 
 Belma Demir AKDAĞ/ İstanbul (Efece Haber) - Milano’nun Tarihi Akvaryum Binası’nda “Su-Deniz-Denizde Yaşam” konulu Uluslar arası Karma Resim Sergisi açıldı.
 
F.I.C.F.(Federationale Culturelle Feminine) Seçici Jürisi’nin üyeleri arasında açmış olduğu “Su-Deniz-Denizde Yaşam” konulu yarışma sonucu Milano’da Acquario Civico di Milano’nun ev sahipliğini yaptığı “a filo d’acqua” sergisinde yer almaya değer bulduğu eserlerin sahibi İtalya, Fransa, Almanya, İsveç, İngiltere, İran ve Türkiye’den 37 kadın sanatçı arasında yer alan Ressam – Heykeltraş  Nur Ulubil “Coral”ismen davet edilen “Reef”  adını verdiği tablosu ile Milanolu Sanatseverler ile buluşmuştur. Sergi   8 Mart- 4 Nisan 2013 tarihleri arasında açık olacaktır.
 
Yurt içinde İstanbul’ da 14 değişik popüler mekanda açtığı Kişisel resim ve heykel sergileri yanında, yurt dışında tarih sırası ile Brüksel, Atina, Viyana, Napoli, Luppiano (Floransa), St.Petersburg, Barcelona, Kuzey Kıbrıs ve Londra’da RIBA House’da ( T.C. Londra Büyükelçiliği himayelerinde), bir grup sanatçı arkadaşı ile, Kulmbach / Almanya ve son olarak da Milano’da değişik ülkelerden gelen F.I.C.F. üyesi sanatçılar ile Uluslararası ortamda karma sergilere katılmıştır.
 
1948 yılında Mme PERIGOT de LA TOUR tarafından 2.Dünya Savaşı’nın  hemen sonrasında yaraları sarmak üzere “ Dünya Kadınları arasında Dostluk ve Sevgi “  sloganı ile ( Şansölye Konrad Adenauer ve M.sieur Robert SCHUMANN’ ın destek ve himayesi altında ) kurulan C.I.F. “Club International Feminin“ örgütünün devamı olarak, Dostluk ve Sevgi’ ye ilaveten “ Sanat ve Kültür “ meziyetlerini de benimseyerek, 1960 yılında, kendisi de ressam olan, Mme Marguerita PERIGOT de LA TOUR tarafından Paris’ de kurulmuştur.
 
 
Halen Mme Nadeje le LEDAN DETHIEUX Başkanlık görevini yürütmektedir. Federasyon’un sekretaryası Paris’tedir. Ülkeler bağımsız nasyonal gruplar oluşturmaktadır. Türkiye Grup Başkanı halen 60. Sanat Yılı’ nı kutlayan Ressam – Heykeltraş Şermin Güner’dir.
 
Federasyon bugüne kadar, değişik ülkelerde, enteresan mekânlarda, yaklaşık 60 sergi organize etmiştir. Türkiye’de 3 sergi düzenlenmiştir.
 
Sanatçı bu defa da 4.Levent’te  Levent Tenis Kulübü Sergi Salonu’nda 15 Mart 2013 tarihinden itibaren, kendi tercihine göre en başarılı bulduğu 10 eserinden ve ev sahibi Kulüp‘ün simgesi “Tenis Topu“ n dan esinlenerek “Top Ten” olarak adlandırdığı eserlerinin yanı sıra değişik boyutlarda, yirmi adetten fazla tuval üzerine klasik yağlı boya çalışmalarını da sergilemektedir.
 
Belma Demir Akdağ, 24.3.2013
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 26.3.2013 21:48:18
Yazdır Yazdır
Okunma 1882
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım