Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

TEK & YAŞAMA DOKUNUŞ Resim ve Fotoğraf Elele
TEK & YAŞAMA DOKUNUŞ Resim ve Fotoğraf Elele
İstanbul (Efece Haber) - İstanbul'da bir kez daha resim ve fotoğraf elele verdiler.
 
Yeşim Sedef Gürkan Solo yağlıboya resim sergisi 'TEK' ve Deniz Tokgöz ve Kemal Gönüleri 'YAŞAMA DOKUNUŞ' fotoğraf sergisi; Bostancı Green Park Hotel'de 30 Mart Cumartesi akşam üstü, zengin bir kokteyl ile sanat severlerle buluştu.
Yeşim Sedef Gürkan, sergisi için hazırladığı figür, portre, peysaj çalışmalarıyla göz doldurdu. Gürkan '' Çok uzun zamandır resim yapıyorum. Atölyem de sergime hazırlanış sürem heyecan doluydu. Dostlarım ve sanatsever arkadaşlarımın ilgisinden çok memnunum'' dedi. Fethiye doğumlu , İktisat mezunu Yeşim hanım, Mali Müşavirlik yaptıktan sonra emekli oldu ve 2003 yılından itibaren resim derslerine başladı ve çeşitli atölyeler de çalıştı.
 
Fotoğraf sanatçıları Deniz Tokgöz ve Kemal Gönüleri, ayrılmaz ikili olarak İstanbul Sanat Magazin çalışmalarını sürdürürken, karma sergilere de katılıyorlar. Tokgöz ve Gönüleri ilk solo sergilerini; yazar ve ressam olan Harika Ören ve Belma Akdağ ile 2011 yılında aynı mekanda açarak; dörtlü gurup olarak ''Resimle Fotoğraf Elele'' geleneğini yarattılar.
Sonrasında ''Meşhurların Portreleri'' adı altında bir solo sergi daha açan Deniz ve Kemal beyler, bu çalışmalarının da büyük ilgi görmesinin ardından; solo sergilere devam ediyorlar.
 
 
Deniz Tokgöz '' Fotoğrafla girdiğim sanat hayatına, muhabir fotoğrafcı olarak devam ederken, zevkle çektiğim fotoğrafları paylaşmanın keyfini yaşatan sergileri seviyorum. Zamanla o kadar çok fotoğrafa sahip olunuyor ki, paylaşmak isteği doğuyor. Sanata değer veren arkadaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda sergiler açıyoruz. Desteklenmek ve takdir görmenin gururu ve keyfini dostlarla paylaşmak da bir başka oluyor.''Diyerek devam etti ve '' Efece Haber, Bir Demet Nergis, İstanbul Sanat Magazin, Yerel Medya, WMagazinturkey, gazetteforumturquie, magazinkolik' de için yoğun çalışıyorum. Bugün de kendim için bir güzellik yapmanın gururunu yaşıyorum'' diyerek ''Ayrıca geçen hafta Hürriyet Pazar ekinde bir fotoğrafımın yayınlanması benden çok babamı mutlu etti. Çok keyiflendi.'' diye ekledi.
 
 
Adana doğumlu, Adana İktisadi Ticari İlimler Akademisi Mezunu, Mali Müşavir olan Kemal Gönüleri'nin çifte sevinç yaşadığı bu günde gözleri mutlulukla ışıldıyordu. Sergi arifesinde torunu Rüzgar dünyaya geldi. Gönüleri sözlerine '' Dede oldum. Öncelikle çok mutluyum. İlk torun Rüzgar ailemize katıldı. Sergimizi açtık. Deniz Bey ve Ben ''Resim ile fotoğraf elele'' konseptini seviyoruz. Fotoğraf makinasının bulunuşuyla gerileyen resim sanatının, günümüzde; resimle elele vermesini çok anlamlı buluyorum. Adana Çukurova'dan Haber Gazete'sinin temsilcisiyim ve emeklilik dönemimde fotoğrafa olan ilgim, 2010 yılında   Deniz bey'le tanışmama vesile oldu. Kendimizi geliştirmek için sergi fotoğrafları çekerek sanata destek olma yolunu seçtik. Derken, Harika Ören, Şahika Öner, Bekir Kurt'u da bünyemize alarak İstanbul Sanat magazin'i kurduk. '' Dedi. '' Sanat ve magazin haberlerini fotoğraflayarak, sanata hizmet ederken, sıkı dostluklar kurduk. Sağ olsunlar, tüm dostlarımız yanımızdalar. '' diyerek memnuniyetini dile getirdi.
 
 
Tokgöz ve Gönüleri Fotoğraflarını Wowturkey.com, Fotono.com, Fotofikir.net sitelerinde de paylaşarak, tutkuları olan fotoğrafı hayat biçimine dönüştürmüş bulunmaktalar.
Sanat sohbetlerinin yapıldığı sergide, dostların birbirleriyle kucaklaştığı samimi ortamda, Bostancı Green Park Otel'in kokteyl zenginliği ve hizmet kalitesi hemen göze çarpıyordu.
Sergiye katılanlar arasında ilk gözümüze çarpanlar; yazarlar Aykut Altındağ, Harika Ören, Belma Demir Akdağ, Semra Cicigöz, Emir Emirhanoğlu; sanatçılar, Nur Ulubil, Ayla akyol, Dilek Doğu, Sebat Almaoğlu, Meltem Aktaş, Canan Doğruer, Perihan Koca, Tülin Erkal; dostlar Birol Önderin, aysema Gündeş, Kamuran Sagol, Zeynep Dengiz 'di.
TEK & YAŞAMA DOKUNUŞ sergisi İstanbul Bostancı Grenn Park Hotel'de 19 Nisan tarihine kadar görülebilir.
EFECE HABER/İSTANBUL
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 4.4.2013 20:05:25
Yazdır Yazdır
Okunma 2119
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım