Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

“ÇOCUK VE 23 NİSAN” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI
 
 
Belma Demir Akdağ /İstanbul (Efece haber) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kapsamında, Sponsorluğunu İçerenköy Carrefour Sa ve Basın Sponsorluğunu Efecehaber’in yaptığı, Kadıköy Belediyesi Milli Hakimiyet Parkı Gönüllüleri tarafından düzenlenen “Çocuk ve 23 Nisan” temalı resim yarışması 19.4.2013 günü yapılan seçimle sonuçlandı.
 
 
 
Jüri üyelerinden, MÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim-İş Eğitimi Bölümü Öğretim Üyelerinden, Yrd Doç Dr. Pesent Doğan, Yrd Doç Dr. Şehnaz Yalçın Wells, Öğretim Görevlisi Neşegül Ekinci, Zeynep Öztürk ve Klinik Psikolog Belma Zirekoğlu, Kadıköy Belediyesi Meclis Üyelerinden Nurhan Kutman ve Gülçin Ergun tarafından plaketlerini aldılar. Sponsor Carrefour Sa Müdürü Oktay Doğantepe’ye Basın Sponsoru Efecehaber’e verilen teşekkür plaketi, gazete adına, İstanbul Bölge Sorumlusu Harika Ören ve Köşe Yazarı Belma Akdağ tarafından alındı.
 

 

 
Proje koordinatörü Tülin Erkan “Yarışmanın amacının, çocuklarımıza resim sanatını sevdirmek, eğitimlerine katkıda bulunmak ve onlara yarışma heyecanını yaşatmaktır. Çocukların hayal gücü sınırsızdır. O yüzden dünyayı bizden çok daha farklı, çok daha renkli görürler. Bazen birkaç boya kalemi onların hayal güçlerini harekete geçirmeye yeter. Yarışma 28 Mart 2013 başlatıldı 16 okul 175 resim katıldı.
.
. 
Resimlerin seçimi 19 Nisan 2013 Cuma günü saat 15.00 İçerenköy Carrefour Sa’da yapıldı. Çok keyifli bir yarışma oldu. Jüri üyeleri, bir birinden güzel resimleri seçmekte zorlandılar.
 
 
Projeye bizlere destek veren değerli jüri üyelerine, Sponsor Carrefour Sa müdürü Oktay Doğantepe’ye, Kasa Şefi Selim Sabuncuoğlu’na, Sosyal Aktivite ekibine, Basın Sponsoru Efecehaber yönetimine, Köşe Yazarı Belma Akdağ’a, İstanbul Bölge Sorumlusu Sayın Harika Ören’e, Okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, sevgili öğrencilerimize, Milli Hâkimiyet Parkı Gönüllülerine, kuruluş aşamasında olmalarına rağmen, bu projeyi sahiplendiler ve başardılar. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum;
 
Gönüllü evlerini açarak bizleri her konuda destekleyen Kadıköy Belediyesi Başkanımız Sayın Av. Selami Öztürk’e çok teşekkür ediyoruz”, diyerek 23 Nisan günü ödül töreninde buluşmak dileğiyle konuşmasını sonlandırmıştır.
.
 .
Katılan Yuva ve kazanan çocukların isimleri;
 
1.yarışmacı Nazlı El Yıldırım 5 yaş, kazandığı ödül Bisiklet
Koşuyolu Ateşböceği Çocuk yuvası,
 
2.yarışmacı Ayşe Ece Şener 6 yaş, kazandığı ödül Bisiklet
Acıbadem Bilfen
 
3.yarışmacı Duru Kurtuluş 5 yaş, kazandığı ödül Bisiklet
Fidem Çocuk Yuvası
 
4.yarışmacı Azra Sonay 6 yaş, kazandığı ödül Pelüş oyuncak
Suadiye Bilfen
 
5. yarışmacı jüri özel ödülü, Nehir Kızılırmak 5 yaş, kazandığı ödül pelüş oyuncak
Suadiye Nesem Anaokulu
 
Belma Demir Akdağ,19.4.2013
 
  
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 20.4.2013 00:10:53
Yazdır Yazdır
Okunma 2513
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım