Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Gülten Çiçek Yılın Fedakâr Annesi
 
Gülten Çiçek Yılın Fedakâr Annesi
 
T.B.M.M. Başkanı Cemil Çiçek’in eşi Gülten Çiçek, Kongo Büyükelçisi’nin eşi Polin ve İranlı Mahshid Ghaznavi “Yılın Fedakâr Anneleri” seçildiler.
 
 
 
M. Yahya EFE (Efece Haber))
Her zaman hatırlanması gereken bu özel gün, “Anneler Günü” bütün dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Birçok ilimizde, gösterdikleri fedakârlık ve özveriden dolayı ''Yılın Anneleri'' seçildi. Dünya ve Anadolu Dernekleri Toplumsal Destekleme Federasyonu da, Ankara’da 3 Anneyi “Yılın Fedakâr Annesi” seçti.
Keçiören Belediyesi’ne ait Ergenekon kalesinde ki Ören Köşk Restoran’da düzenlenen Anneler Günü etkinliğinde, Yılın Annelerine ödülleri verildi.
İşte Federasyonun seçtiği Yılın Fedakâr Anneleri:
1. T.B.M.M. Başkanı Cemil Çiçek’in eşi Gülten Çiçek
2. Kongo Büyükelçisi’nin eşi Polin,
3. İranlı Mahshid Ghaznavi
 
 
Yaptığı çeşitli sosyal yardımlarla kişisel çıkarlardan çok toplumun çıkarlarını her şeyin üstünde tutan, merhamet, şefkat, iyilik ve sevgi anlayışıyla biçimlenen ruhu, yoksula ümit ışığı olan, T.B.M.M. Başkanı Cemil Çiçek’in eşi Gülten Çiçek, Dünya ve Anadolu Dernekleri Toplumsal Destekleme Federasyonu tarafından “Yılın Fedakâr Annesi” seçildi.
Gülten Çiçek’e plaketini Federasyon Genel Başkanı Müjgan Erdem verdi.
Müjgan Erdem konuşmasında; “Sevgili Anneler, Dünyanın neresinde olursa olsun annelik evrenseldir ve dünyanın en zor mesleğidir. Annelik, ölünceye kadar bitmeyen vazifedir. Bugün herkesin yüreği anne sevgisiyle çarpıyor ve anne sevgisi büyük bir heyecanla yaşanıyor. Dünya ve Anadolu Dernekleri Toplumsal Destekleme Federasyonu olarak, üç değerli anneyi “Yılın fedakâr Annesi” seçtik. Anneler için düzenlediğimiz bu toplantımızda ödüllerini takdim edeceğiz. Bu anlamlı günümüze katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Anneler gününüz kutlu olsun.” Dedi.
 
 
 
Yılın Fedakâr Annesi seçilen Gülten Çiçek de konuşmasında; Tüm annelerin fedakârlık ve şefkat simgesi olduğunu ifade ederek;
“İnsan yaşamında, annenin yavrusuna duymuş olduğu sevgiyi ve şefkatin yerini alabilecek, başka bir sevgiyi düşünebilmek ve tanımlamak mümkün değildir. Karşılıksız tek sevgi, ananın çocuğuna duyduğu sevgidir. Bu nedenle anne olmak dünyanın en güzel duygularından birisidir bence. Annelere verilen en güzel hediye de, çocuklarının sağlıklı büyüdüklerini görmektir. Evlatları için de; anneleri, dünya üzerinde eşi bulunmayan en kutsal varlıklardır. Bu duygularla tün annelerin Anneler Gününü yürekten kutluyorum” dedi.
 
 
 
2. “Yılın fedakâr Annesi” Kongo Büyükelçisi’nin eşi, 7 çocuk ve 17 torun sahibi olan Polin hanım. Federasyon Genel Başkanı Müjgan Erdem’den plaketini alırken mutluluğu ve sevinci gözlerinden okunuyordu.
 
 

 

 
 
Dünya ve Anadolu Dernekleri Toplumsal Destekleme Federasyonu tarafından seçilen 3. “Yılın Fedakâr Annesi” ise,
Hacettepe Üniversitesinde, Eski Türk Edebiyatı dalında yüksek Lisans yapan İranlı iki çocuk annesi Mahshid Ghaznavi hanım.
On yıldır ülkemizde büyük bir fedakarlık ve özveri ile iki çocuğunu babasız olarak büyütüp yetiştirmeye çalışıyor.
Mahshid’i hanım; iyiliği, yardımseverliği ve birçok insani meziyeti ile tanınan örnek bir anne.
 
 
 
 
 
 
Annelere ödülleri verildikten sonra, Özdemir Spor Kulübü Başkanı Yavuz Özdemir de, Dünya ve Anadolu Dernekleri Toplumsal Destekleme Federasyonu Genel Başkanı Müjgan Erdem’e yaptığı yararlı hizmetlerden dolayı bir şükran plaketi verdi.
 
 
Toplantıda hemen bütün insanların yüreğindeki en büyük sevgi, kuşkusuz anne sevgisiydi.

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 14.5.2013 17:32:00
Yazdır Yazdır
Okunma 2288
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım