Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

Gazete Sahipleri Sendikası Olağan Genel Kurulu yapıldı
 
Gazete Sahipleri Sendikası Olağan Genel Kurulu
 
Ankara (Efece Haber) - Gazete Sahipleri Sendikası'nın Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul, Anayurt Gazetesi'nin toplantı salonunda gerçekleşti. 4 yıl görev yapacak Yönetim Kurulu seçimlerinin de yapıldığı Genel Kurul’da tüzük değişiklikleri de oylama ile kabul edildi.
 
 
Gazete Sahipleri Sendikası'nın Olağan Genel Kurul toplantısı, Divan heyetinin belirlenmesi ile başladı. Divan Başkanlığı'na seçilen M. Yahya Efe'nin gündem maddelerini açıklayan açılış konuşmasını takiben Saygı Duruşu ile birlikte İstiklal Marşı okundu ve gündeme geçildi.
Gazete Sahipleri Sendikası Başkanı Naci Alan'ın genel kurula katılan tüm üyelere hoş geldiniz diyerek başladığı açılış konuşmasında 1971 yılında kurulan sendikanın bugün 42 yaşında olduğunu söyledi.
Başkan Naci Alan konuşmasında özetle şunları kaydetti:
Anadolu basınının gelişmesine katkıda bulunmak, yerel medya mensuplarının çalışmalarını desteklemek ve yerel basında kaliteyi yükseltmek amacıyla kurulan sendikamız basının sorunlarını gerekli platformlarda dile getirmekte, çözüm yolları önermekte, kamuoyu oluşması için gerekli çapayı göstermektedir.”
 
Daha sonra gündem maddeleri görüşülmeye başlandı. Yönetim ve Denetim faaliyet raporları okunarak ibra edildi. Yeni dönem bütçenin de ibrasından sonra Tüzük değişiklikleri ile ilgili olarak üyelerden gelen talep üzerine tüzükte yapılan düzeltmelerle ilgili bilgi verildi. Değişiklik nedenleri açıklandıktan sonra tüm değişiklik maddeleri sırayla oylandı ve kabul edildi.
 
Gündemin son maddesi seçimlerin ardından tekrar yönetime seçilen Naci Alan, tüm üyelere güvenlerinden dolayı teşekkür etti. Alan şu ifadeleri kullandı: Biz sendikayız. Kendi ayakları üzerinde duracak, hizmete katkı sağlayacak etkinlikler yapmalıyız. Temel hedefimiz Anadolu ve Türk basınına katkı sağlamak olmalıdır. Sırf etkinlik olsun diye paraları çarçur etmemeliyiz. Mesele medyaya adam yetiştirmek. Netice alıcı işler yapmalıyız.Üniversite işbirliği ile Anadoluda 6 aylık radyo-bilişim gibi kurs projelerimiz var. İnşallah önümüzdeki süreçte bu projeleri hayata geçireceğiz. Sendikamız dünyada etkin bir hale gelebilir. Türkiye'de tek olan Gazete Sahipleri Sendikamız, dünyada da etkin bir hale gelebilir. Hem Türkiye'de hem de Avrupa'da emsal kuruluşlara da üye olabiliriz.”
***
Genel Kurulun ikinci günü yapılan seçim sonucu, Gazete Sahipleri Sendikası'nın yeni Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu (Asıl Üyeler): Naci Alan, Mehmet Göktürk, Ülkü Bozkurt Meriç, Yavuz Kaya ve Mustafa Karapınar.
Yönetim Kurulu (Yedek Üyeler): Fırat Gündoğan, A. Serpil Yıldız, Yılmaz Serefhan, Ozan Köklüçınar ve Aydın Yurdakul.
Denetim Kurulu (Asıl Üyeler): Ünsal Gündoğan, Ali Çetin ve M. Yahya Efe.
Denetim Kurulu (Yedek Üyeler): Ali Kılıç, Bayram Türkmez ve Ali Pala.
Disiplin Kurulu (Asıl Üyeler): Alaattin Kaya, Mehmet Acar ve Nadide Neşe Yurdakul.
Disiplin Kurulu (Yedek Üyeleri): Selahaddin Altınbaş, Filiz Köklüçınar ve Emine Göktürk seçildiler.
Anayurt Gazetesi Sahibi Naci Alan
Mustafa Karapınar
Efece Haber Gazetesi sahibi M. Yahya Efe
İLKE Gazetesi Sahibi Ülkü Bozkurt Meriç
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 19.5.2013 23:51:14
Yazdır Yazdır
Okunma 2082
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım