Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Ünlü Ressam Atanur Doğan Türkiye'de
 
Atanur DOĞAN 2013 Suluboya Workshop ve Söyleşi’leri için Türkiye’de
 
İlknur Bakış /İzmir (Efece haber) - Uzun yıllardır Kanada’da yaşayan ve geçtiğimiz yıllarda "Dünyanın en iyi portre ressamı" seçilen Medarı İftiharımız, Atanur Doğan, 2013 Workshop ve Söyleyişi etkinlikleri için Türkiye’ye ayakbastı.
Sanatı kadar bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile de kendisine hayran bırakan Doğan, ayağının ilk tozuyla 16 Mayıs günü, İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Atölyesinde ardından 17 Mayıs günü, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Workshop ve söyleşilerine başlayarak startını verdi.
 
 
21-22 Mayıs tarihlerinde Aydın Belediyesi katkıları ile Aydın’da yoluna devam eden Doğan, ilk gün Aydın Sanat sokağında Suluboya Efe çalışması ve suluboya tekniği hakkında bilgi verirken, 2.günü Adnan Menderes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakülte Bölüm Başkanı Doç.Dr.Şükrü KARA’nın Efe kıyafetleri ile mankenliğini yaptığı, muhteşem bir canlı performans sergileyerek, izleyicileri kendisine hayran bıraktı. Canlı performans sırasında, farklı şehir ve sanat guruplarından birbirinden değerli resim-heykel-fotoğraf sanatçıları da eserlerini sergileyerek, İzmir’den katılan Ramazan AYKILIÇ ve Ankara’dan İsmail ERSOY’da canlı performanslara eşlik ederek, sanatın ortak dilini konuşturup, güzel paylaşımlara hep birlikte imza attılar.
 
 
 
Aydın sonrası 23-24 Mayıs Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Resim Fakültesinde bulunacak olan Doğan, suluboya demonstrasyon ve Suluboya tekniği, nasıl profesyonel ressamlığa geçilir, yurt dışında sanatçı olarak yaşamak ve olanakları konulu söyleşilerinde bulunmaya devam edecek.
8-9 Haziran günü 2.si düzenlenecek olan Uluslararası Suluboya Akdeniz Festivali için Seferihisar’da bulunacak olan Atanur DOĞAN, Çin, Tayvan, Singapur, Amerika, Rusya, Pakistan, İran, Belçika, İspanya, Hindistan ve Türkiye’nin birçok ilinden suluboya tekniğinin ustaları ile canlı performans sergileyerek kendi tekniklerini tanıtıp, birbirleriyle ve sanatseverlerle görüş alışverişinde bulunacaklar.
15, 16 Haziran Karadeniz Suluboya Şenliği adı altında, Rize Valiliğinin destek verdiği, Rize Plastik Sanatlar Derneği’nin projesini yürüttüğü organizasyonda, canlı sunum söyleşinin yanı sıra suluboya sanatçılarıyla birlikte, Ayder yaylasında canlı performans sergileyecekler.
Son olarak ta 21 Haziran 1 Temmuz 2013 arası “İstanbul Kıtaların ve Kültürlerin Birleşim Noktası" başlığı altında ki projesiyle İstanbul Suluboya topluluğu ve Tomurcuk Eğitim Kültür Dayanışma Vakfı ortaklığında, İstanbul’da sanatseverlerle buluşup Atanur Doğan İstanbul Çalıştayı ile workshop ve söyleyişiler zinciri programını noktalayacak.
İlknur BAKIŞ, İZMİR
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 23.5.2013 16:56:00
Yazdır Yazdır
Okunma 2728
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım