Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

FERDİ ÖZBEĞEN VE BERKANT VEFA GECESİ‏
 FERDİ ÖZBEĞEN VE BERKANT VEFA GECESİ‏
 
 

Bir dost düşünün ki yıllar geçse de dost dediği canları unutmamış ve sevgiyle anıyor.

Bizimde duygulanıp aklımızdan geçmişi güzel anıları düşünmemizi sağlayan ve dost diye bileceğimiz kişileri anmamıza vesile olan bir gece yaşandı İzmir fuarın da .Bu geceyi gerçekleştiren kıymetli dost Sanacar Mağruflu dostlarını deyişi ile vefa dostu..Geçmişten bu güne köprü vazifesi görüyordu .Orada olan eski dostları yeni dostlara anlatırken sesi titriyordu ama huzurluydu öyle ya anılar güzeldi ve yanılmamıştı dostları o vefayıseviyordu .
 
Kendi paylaştığı kendi gözü ve yüreğiyle anlattığı gece bize göre de muhteşemdi ve düşündürücüydü ben aynı şekilde sizinle paylaşmak istedim.
 
 
Sancar Mağruflu :
Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan TARTAN, aslında Büyük şehir ait olan Kültürpark'ta Yasalara göre İlçe Belediyesi Merkez Belediye'ye, yani Konak Belediyesine verilmiş Kültürpark Konak Belediyesi Nikâh Sarayı'nı arka yan bahçesi çimenliklerin de muhteşem bir Açık Mekân haline getirmiş. Yıllar önce yaşadığımız FUAR Nostalji Gecelerinden birini TANJU OKAN ile FERDİ ÖZBEĞEN'in şahsında yaşamışgibiydik. FERDİ ve TANJU ile yıllarını PAYLAŞMIŞ; Emsalsiz ve MÜSTESNA Sanatçılar İLHAN TELLİ-MARAŞ NACAROĞLU-KEMAL ALPAYIM, Yeni Kuşak'ın Yükselen Yıldızı ERSİN FAİKZADE ile GİZEMLİ Ses Long Play'in Solisti ÖZGE tek kelimeyle muhteşemdiler. FERDİ ÖZBEĞEN'in İzmir Özel Türk Koleji'nden Sınıf ve Sıra Arkadaşı-Tanju Okan'la da Dost ZİYA SELAMİOĞLU o kadar bilinmedik şeyler anlattı ki hiç bitmesin, hep konuşsun istedik.
 
 
Konak Belediye Başkanı Dr. HAKAN TARTAN, maalesefİSgöre önemli bir toplantı nedeniyle gelemedi İZMİR'LİLER ve KONAK'da Yaşayanlar çok önemli bir ödülü layık görmüşlerdi. HAKAN TARTAN'ın Ödülünü Başkan Yardımcısı Değerli Hanımefendi SERPİL GÜNGÖR'e TESLİM ETTİK. Ben SANCAR MARUFLU olarak 2 kadim Dostlarım olan Ferdi Özbeğen ile Tanju Okan'ın Gecelerinde 2 güzellemeyle onore edildim. Değerli Ressam SEVİNÇ ŞİMŞEK, Benim olağanüstü mükemmel bir PORTREMİ yapmış. Olağanüstü güzel olmuş. Çok Sevindim. Çok Mutlu Oldum. Sağ Olsun SEVİNÇ ŞİMŞEK. Elineve beynine Sağlık. Sevinç Hanım da kendine özgü bir resim ekolünün ve üslubunun çok özel Sanatçısı. Allah eksikliğini göstermesin. Sevinç Hanım'dan Ben; İZMİR'LİÖLÜMSÜZ SANATÇILARININ Hepsinin portrelerini yapmasını ve SERGİLEMESİNİ Bekliyorum. Ben danışmanlık Yapmaya hazırım... Diğer Beni sevindiren Olay da Sanatçı Dostum ve Gitarist-Şantör KEMAL ALPAYIM'ın BENİM İÇİN YAZDIĞI-BESTELEDİĞİ ve okuduğu şarkı oldu. Gerçekten YEREL YÖNETİM Seçimlerinde tercih edilecek bir Başkan Tanıtım Şarkısı haline getirt ile bir.Sağ Olsun Kemal Alpayım, sözlerini de çok güzel oturtmuş...FERDİÖzbeğen ve TANJU OKAN Özel VEFA ve SEVGİ GECESİ gerçekten çok güzel Geçti. Yok yoktu. Herkes çok mutlu aldılar... İLHAN TELLİ'nin, Mini Konseri ve söylediği TANJU OKAN ŞARKILARI son derece doyurucu ve unutulmazdı... Ersin FAİKZADE' den Dilektaş'nıdinleyince sanki karşımda Ferdi ÖZBEĞEN var gibiydi. LONG PLAY ORKESTRASINI ve performansını çok beğendim. KONAK BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNÜ, Gecenin Yükünü çekenleri; AYLA SERT'i, CEVAT ZİYA MARUFLU'yu-BURCU TUNA'yı ve özellilikle kutluyorum....
 
 
 
Bu gece sonrasın da Urla da gerçekleştirdikleri anma gecesini anlatıyordu mutlulukla
Tanju OKAN'ıdün de(24 Mayıs 2013 CUMA) Toprağına toprak olayım dediği çok sevdiği URLA'da andık. Bugün de. Kaptan Tanju Okan için yelken basılacak. Tanju Okan, Tescilli ve Sicili bir diplomalı açık deniz kaptanı idi. Yelken Sporuna ve denizciliğe âşıktı. Tanju Okan yat yarışlarına katılıp ta; Tanju'nun anısına yelken basacaklara[FORA]diyorum. Başarılar diliyorum. Urlalılar sanat‘kültüre -doğa’ya, denizciliğe bağcılığa ve zeytinciliğe tutkun insanlar. Urla Belediye BaşkanıSelçuk Karaosmanoğlu 16 yıl da Urla’yı Sanatçıların Kültür dostlarının uğrak merkezi yaptı.17 yıldır Tanju Okan’ı anıyoruz. Şayet Urla ‘da Selçuk KARAOSMANOĞLU gibi bir belediye başkanı olmasaydı, Tanju Okan çoktan unutulurdu Necati Cumalı, Necdet Karar, Yorgo Seferis ve diğerleri Urlada 'da hep anılıyorlar yaşatılıyorlar yüzlerce, yazar, gazeteci ressam, heykel tıraş eğitimci, tarihçi Urla'da yaz, kış yaşıyorlar. Oradaİlham ve huzur buluyorlar Urla 'yı 16 yılda kalkındıran ve sanatçı dostu kent yapan Urla Belediye Başkanı Selçuk KARAOSMANOĞLU'da; [TÜBÖK ]Kısa adıyla Anılan ve onursal Başkanlığını 9'ncu Cumhur Başkanımız Süleyman Demirel 'in Yaptığı ve genel Koordinatörlüğünü Sancar Mağruflunun yaptığı 189 seçkin ismin oluşturduğu TÜRK BAŞARI ÖDÜLLERİ KURULU .
 
  
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 28.5.2013 03:04:05
Yazdır Yazdır
Okunma 1868
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım