Bir Demet Nergis
Uygarlık, insanlarla doğanın arasını açmıştır.  

ŞAİR FATMA HATUN BAFRA'NIN GURURU OLDU...
 
 
ŞAİR FATMA HATUN BAFRA'NIN GURURU OLDU...
 Oktay Zerrin/Bafra (Efece Haber) - Bafra Musiki Cemiyeti bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bafra Şiir Kulübü Başkanı, şair, Fotoğraf Kulübü ve Bafra Musiki Cemiyeti üyesi Fatma Hatun Esen, bu güne dek elde ettiği birçok başarıları ve yayınladığı şiir kitabıyla Bafra'nın gururu olmaya devam ediyor.
 
 
Şair Fatma Hatun Esen, son olarak, aralarında Tokat'lı olup Bafra Şiir Dinletileri'ne katılan Ünal Kar, Azerbeycanlı şair ve Yrd. Doç. Sevil Piriyeva, Basın Sorumlusu Rüfai Yıldırımve Dr. Ayşe Karataş ve diğer ülke şair, yazar ve sanatçılarıyla birlikte davet edildiği; Bakü Hazar Üniversitesi, Tahsil Fakültesi Dekanı, prof. Dr. Elsa Sametli'nin düzenlediği“Türk Şiiri Üzerine Panel"adlı bir panele katıldı.
Ayrıca Esen, Bakü Slavyan Üniversitesi'nde düzenlenen“ Şiir ve Panel“Azerbeycan Devlet Radyosu( Az Tv Radyo )düzenlenen"Şiir ve Söyleşi"programlarına da davetli olarak katıldı.
Şair Fatma Hatun Esen,“ Türk Edebiyatı ve Şiiri"üzerine yapılan panel ve okunan şiirler karşısında, üniversite öğrencilerinin edebiyatımıza ve şiirimize karşı ilgilerinin yoğun olduğu görülüyordu “dedi. Şair, konuşmasının bir bölümünde, Bafra’daki Şiir, Kültür ve Sanat çalışmaları hakkında bilgi verdiğini ve Azerbeycan Devlet Radyosu'nda yapılan şiir ve söyleşi programında Türk ve Azerbeycan Şiiri ve Edebiyatı üzerine söyleşi yapıldığını ve şiirler okunduğunu söyledi. Ayrıca Azerbeycan Yazarlar Birliği Başkanı Anar ve Ahıskalı Türkler Vatan Cemiyeti'ni de ziyaret ettiklerini , üzerinde Bafra Çetinkaya Köprüsü resimli hazırlattığı plaketi Musiki Derneği Şiir Kulübü adına sunduğunu dile getirdi.
 
Gezi süresince Batum ,Tiflis , Şairler Kenti Tovuz, Azerbeycan’da Yanardağ, Gobustan , Şehitlik , Kız Kulesi , Bakü İç Şehir, Alev Kuleler , Kura Nehri gibi önemli yerleri gezme fırsatı bulduklarını da söyleyen şair Fatma Hatun Esen , kendisini en çok duygulandıran olayın ise, Şirvan şehrinde misafir oldukları Türkler'in evinde yaşadığını, kendi dedelerinin de Kafkasya’dan geldikleri için çok yoğun bir duygusallık hissettiğini belirtti . “Oradaki kardeşlerimizle çok güzel anlar paylaştık ve en kısa sürede tekrar buluşabilmek dileklerimizle vedalaştık“ dedi .
Şair Fatma Hatun Esen, Ülkemize dönmenin mutluluğu ile birlikte orada kalan kardeş yüreklerin, hüzünlü bakışlarının bıraktığı burukluğu anlatan şu dizeleri iletti:
"Ayrı bahçelere ekilmiş gülleriz biz / Gün olur bir vazoda birleşiriz/
Tek yürek sevgimiz / Kardeşiz biz."
Haber: Oktay ZERRİN-Bafra
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 3.6.2013 18:54:32
Yazdır Yazdır
Okunma 1846
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım