Bir Demet Nergis
Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.  

   
ÇAMLIBEL'DE 2012-2013 YILSONU SERGİSİ
Harika Ören/Antalya/ Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi 2012-2013 yılsonu sergisi, üç gün boyunca yöre halkıyla buluştu.
 
   
 
Ahşap Hediyelik Eşya Yapımı Kursu, Cam Süs Eşyası Yapımı Kursu, Cam Seramik Boyama Kursu, Çeyiz Ürünleri Hazırlama Kursu, Dekoratif Örtü Ve Kılıflar Dikimi Kursu, Dekoratif Ahşap Süsleme Kursu, El Nakışları Kursu, Çivi Ve Tel İle Takı Yapma Kursu, El Ve Makine Nakışları Kursu, Elde Antep İşi Kursu, Elde Türk İşi Kursu, İğne Oyası Kursu, Geleneksel El Nakışları Kursu, Kum İşi Kursu, Kırkyama Kursu, Makinede Antep İşi Kursu, Makine Nakışları Kursu, Şiş Örgü Kursları, Tel Kırma Kursu, Tığ Örgü Kursu, Makinede Zikzak Kum İşi Kursu, Mis Sabun Yapımı Kursu, Yağlı Boya Resim Kursu, Guaj Boya Resim Kursu, Gümüş İşleme Kursu, Kadın Dış ve İÇ Giysileri Dikimi Kursu ve Erkek Dış Giysileri Dikimi Kursu'nda, yıl boyunca emek verilerek yapılanlar sergilendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Çamlıbel Halk Eğitim Müdürü Nevzat Durmaz'ın konuşması ile devam etti. Durmaz '' Halk Eğitim Kurslarımıza katılan kursiyerlerimiz, değerli öğretmenlerimiz gözetiminde yıl boyunca göz nuru döktüler. Çeşitli branşlarda binlerce eser yarattılar. Birazdan göreceğimiz eserler, belde halk eğitim merkezlerinde ki çalışmaların bir birleşimidir. Gururluyuz '' dedi.
 
   
Ardından, Halk Oyunları Kursu öğrencileri, pırıl pırıl giysileriyle dinamik bir oyun sergileyerek, açılışa anlam kattılar.
Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, kırmızı kurdeleyi keserek açılışı yaptı. Misafirlerle birlikte, merkezin iki katında ki alanlara, titizlikle yerleştirilmiş sergi gezildi. Kaymakam Mehmet Ali Bey, kurs öğretmenlerinden tek tek yapıtları hakkında bilgi alarak, beğenilerini belirtti, kursiyerlerle tanışarak, sohbet etti. Onlarla resim çektirdi. Öğretmenlerin ortak derdi, yapıtları satışa sunacak yer bulamayışlarıydı. Bu konuda yardım istedikleri Kaymakam Özyiğit'ten söz aldılar.
 
Adalet Bakanlığına bağlı, El Emeği Göz Nuru'nun Antalya E Tipi kapalı ve Açık Cezaevi İnfaz Kurumu çeşitli suçlardan gelen hükümlü ve tutukluların barındırıldığı kurumun; iyileştirme çabaları kapsamında yaptığı çalışmalar içinde bir oda ayrılmıştı. Cam üfleme, boncuk yapımı, takı tasarımı, resim gibi dallarda sergilenen, tutukluların yapıtları özel ilgi gördü.
Aşcı yardımcılığı kursiyerlerinin hazırladığı, çeşit çeşit yöresel tatlı, tuzlu ve yemekler, içeceklerle ikram edilerek, konuklar ağırlandı.
Müdür yardımcıları, Veli karagöz, Uğur Yıldırım, Serdar Ayrancı ve Seher Dedelek, güler yüzleriyle, serginin başından sonuna konuklarla ilgilenerek, rahat ettirmeye çalıştılar.
 
 
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 12.6.2013 14:17:26
Yazdır Yazdır
Okunma 1909
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım