Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

KADIKÖY'DE SANAT SOKAĞA TAŞIYOR
 
KADIKÖY'DE SANAT SOKAĞA TAŞIYOR
DOYA DOYA SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR
Harika Ören/ İstanbul (Efece Haber) - Havaların ısınmasıyla kültür merkezlerindeki etkinliklerini sokağa taşıyan Kadıköy Belediyesi, kültür ve sanat etkinliklerine parklarda, sokaklarda ve caddelerde devam ediyor. Kadıköy Belediyesi’nin 15 Haziran- 25 Ağustos tarihleri arasında “Doya Doya Sanat” adıyla düzenleyeceği etkinlikler kapsamında 10 ayrı park ve cadde de 80 farklı etkinlik yapılacak.
 
Kukla gösterisinden, klasik müzik dinletisine, tango gösterisinden, kabare şovlara, Balkan müziklerinden, Latin şarkıları ve sevilen türkülere kadar her kesimden vatandaşa hitap edecek renkli sanat etkinliğini Kadıköy’ün sokak, cadde ve parklarına taşıyacak olan Kadıköy Belediyesi, Kadıköylüleri yine sanatın her dalıyla buluşturmaya devam edecek. Başta Kadıköy Çarşı, Fenerbahçe Parkı, Özgürlük Parkı, Moda Parkı Koşuyolu Parkı ve Kriton Curi parkları olmak üzere Bağdat Caddesi, Bahariye Caddesi, Süreyya Operası önü, Halitağa Caddesi ve Koşuyolu Mahalle Evi'nde düzenlenecek etkinlikler de Kadıköylüler, keyifli bir yaz dönemi geçirecekler.
Hem büyüklere hem de çocuklara hitap eden etkinlikler, her gün saat 19.00 da başlayacak.
15 Haziran-25 Ağustos tarihlerinde Doya Doya Sanat etkinliklerinde sahne alacak gruplar ise şunlar;
VIP QUARTET
Klasik Müzik repertuarındaki bilinen ve sevilen eserleri dinleyici ile buluşturan grup, klasik müziği halka sevdirmek, dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak bir program ile Kadıköy halkıyla buluşacak.
GRUP NAPOLİON
Grup Napolion, dans gösterileri, birçok yerli yabancı sözlü şarkılardan oluşan geniş repertuarı büyük ilgi toplayacak.
BALKAN BAND
Balkan müziğinin en seçkin şarkılarından seçilmiş repertuvarı ile izleyiciye eğlenceli bir program sunan Balkan Band Balkanların havasını Kadıköy de estirmek “dinleyicinin nabzına göre müzik” düşüncesiyle izleyiciyle buluşmaktadır.
LİTTLE BAND
2009’da Kayhan Doğan tarafından kurulan Little Band müzik grubu, Latin, caz, blues parçalar seslendiriyor. Grup, müzik performansının yanı sıra dans gösterileri ve perküsyon atölyeleriyle izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.
KUKLA
Küçük kırmızı kuşla dev gibi bir balığın dostluğu nasıl başlar? Ya korktuğunuz şeyin sizin yardımınıza ihtiyacı varsa? Önyargılardan önce anlamak,birlikte yaşamak üzerine sıcacık bir masal.
SOKAK TİYATROSU
Turnaların Hikayesi- 3 K Karaburun Kavimler Kapısı Sanat Derneği
Turnalar göçmenlikleriyle bilinirler. Türkülerimizde hep gidip gelmeyenleri, beklenenleri, umutsuzluk içinde umudu bulanları ifade etmişlerdir. Turnalar bilirler göçmenliğin zor iş olduğunu, yalnız gidilemeyeceğini. Beraber olmak isterler, beraber uçmak bu belirsiz yolculukta.Turna ailesinin hikayesi bir göçmenlik hikayesidir, sokakta anlatılan.
DOĞAÇLAMA KABARE
İstanbulimpro’nun 2007 yılından bu yana sergilemekte olduğu Doğaçlama Kabare “Ne Ala Temaşa”, tekrarlanmayan, içeriği ve şekli daima yenilenen, geleneksel formlardan beslenen, şarkılar dahil her şeyin o an seyircinin önünde doğaçlandığı, tamamen interaktif bir komedi.
KADIKÖY BANDOSU
Klasik müzik ve bilinen bando parçalarını repertuvarında bulunduran grup, etkinlikleri gösteriden daha çok konser niteliği taşımaktadır. Sevilen eserlerin bakır nefesli sazlara uyarlanmış aranjelerini seslendirerek dinleyiciye şimdiye kadar açık havada hiç karşılaşmadığı kaliteli bir bando etkinliği sunacaktır.
Tarih: 15 Haziran-25 Ağustos 2013
Saat: Tüm etkinlikler Saat: 19.00’da başlayacaktır.
Yer: Bağdat Caddesi, Bahariye Caddesi, Fenerbahçe Parkı, Halitağa Caddesi, Koşuyolu Mahalle Evi, Koşuyolu Parkı, Kriton Curi Parkı, Moda Parkı, Özgürlük Parkı ve Tarihi Çarşı
Basın Danışmanı: Arife Avcu Çallıoğlu
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 14.6.2013 11:40:32
Yazdır Yazdır
Okunma 1539
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım