Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

IMOGA ‘’BİZİM NE FARKIMIZ VAR? ‘’
 
 
IMOGA ‘’BİZİM NE FARKIMIZ VAR? ‘’
Baskı Resim Sergisi
 
Harika Ören/ İstanbul (Efece haber)- İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi İMOGA’da 17 Haziran 2013 saat 17:00'de açılışı gerçekleşen “BİZİM NE FARKIMIZ VAR!” adlı baskı resim sergisinde birbirinden enteresan baskılar göz doldurdu.
 
 
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Baskı Sanatları Bölümü Öğretim üyesi Hayri Esmer ve aynı bölüm genç sanatçılardan Alim Ozan, A.Fuat Gökmen, Can Çalışkan, Ebru Usta, Eda Özbiçen, Ersin Yılmazer, Ezgi Bıçakçı, Fatma Ayaz, Furkan Mollaoğlu, Gizem Salmanlı, Kübra Yeşil, İsmailcan Nebilir, Kayhan Atik, Merve Kopuz, Nazım Can Çakır, Safanur Özkan, Samet Köroğlu, Seda Sarımeşe, Zeynep Kocabağ ve Zeliha Demirel’in eserlerinin yer aldığı “BİZİM NE FARKIMIZ VAR!” adlı baskıresim sergisi 17 Haziran – 5 Temmuz 2013 tarihleri arasında IMOGA, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nde sanatseverlerle buluştular.
 
 
Müze kurucusu, Süleyman Saim Tekcan ‘’Hoşgeldiniz. IMOGA’dayız. Baskı resim konusunda dünyada ki müzelerle yarışacak özellikteki, ilk ve tek müzede; İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’ndeyiz.’’ Diyerek açılış konuşmasına başladı. ‘’Müzemizi ilk sene 500 kişi gezmişti. Şimdi senede 5000 kişi burayı geziyor. Orta sınıfların ancak original bir baskı resim alma gücüne sahip olduğu düşünüldüğünde ve ben 50 yıldır grafikten para kazanarak bu müzeyi açabildiğime gore sizlere önerim şudur. Bu işin peşinden koşun. Başarı kesin, risk ise her zaman var. ‘’Dedi ve‘’Türkiye dünyada gözbebeği bir ülke, dünyanın en zeki insanlarının olduğu ve derinlikli külture sahip ülkelerinden biridir. Ülkemiz baskı resimde, litografi, serigrafi, tüm baskı dallarında dünya sıralamasında en üst noktadadır.’’ Diyerek öğrencilere döndü. ‘’Burada çok değerli, dünyada var olabilecek bir potansiyel görüyorum. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum.Yolunuz açık olsun. Hayri Esmer hocama da bu nadide eserleri müzemizde sergileme fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum’’Diyerek sözlerini noktaladı.
 
 
1966 yılında Büyükada’da eğitime başlayan Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kuran ve dekanlık görevini yapan, Işık Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Kurucu Dekanı da olan Süleyman Saim Tekcan; 2004 yılından bu yana IMOGA Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Sanatseverler, eserler hakkında genç sanatçılardan bilgi alarak kokteyl eşliğinde sergiyi gezdikten sonra müzenin diğer salonlarında sergilenen daimi eserleri de görme imkanı buldular.
 
Harika ÖREN & Deniz TOKGÖZ

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 25.6.2013 00:08:17
Yazdır Yazdır
Okunma 2665
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım