Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

ANTALYA & ÖZENBAŞ FOTOĞRAF ATÖLYESİ SERGİSİ
ANTALYA & ÖZENBAŞ FOTOĞRAF ATÖLYESİ SERGİSİ
Şahika Ören (Efece Haber) - Özanbaş Fotoğraf atölyesi Antalya’da sergi açıyor. Fatih Özenbaş ve Tuğba Özenbaş, yetiştirdikler fotoğrafçılar adına karma bir sergi düzenlediler. Yetiştirmiş oldukları fotoğrafçıların, fotoğrafları ile Terracity sergi salonunda 20_28 Temmuz arası fotoğraf sevenlerle buluşuyorlar.
 
 
Özanbaş çifti sayesinde fotoğraf çekmenin inceliklerini öğrenen grup, başarılı fotoğrafları ile Antalya halkıyla fotoğraflarını paylaşıyor.
Fatih Özanbaş ,Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünü bitirmiş, ancak fotoğraf sanatçısı olmaya karar verince kariyerine bu yönde devam ettirmiştir. 1985'den itibaren amatörce başlayan fotoğraf sevdası, 1991'te Atlas Dergisi'nin yayın hayatına başlamasıyla, çektiği fotoğraflarla Atlas'a konu hazırlamaya başlamıştır. Türkiye'nin birçok tarihi ve turistik mekanlarına yaptığı seyahatlerle Arkeo Atlas ve Atlas Tatil dergilerine de sürekli olarak makaleleri yayınlanmıştır.
30 Nisan 1994'te Türkiye'de ilk Nepal sergisini Bursa'da açmış, 1995'te İstanbul Yıldız Sarayı’nda Nepal Sergisi ve Asmerkez Bursa'da Fotoğraflarla Türkiye sergisini ile devam etmiştir.
 
 
Dünya çapında yapılan 1997'de ki Ballantines fotoğraf yarışmasında ilk 10'a girmiş, 1997'de National Geographic Traveller dergisinin hazırladığı yarışma da ödül almış ve fotoğrafı yıllık takvimde yayınlanmıştır.
Son 12 yıl da Atlas Dergisi'ne ‘'Foto Öyküler'’ sergisini hazırlamış, sergi de Türkiye, Nepal, Hindistan, Kazakistan ve Avrupa'dan seçtiği fotoğrafları yer vermiştir. Günümüze kadar sekiz kişisel sergisi olmuştur. Halen Atlas fotoğrafçısı ve reklam çekimleri ile birçok alanda çalışmalarına devam etmektedir.
Tuğba Özenbaş fotoğrafçılığa 1998’de başlamıştır. Eşi, Fatih Özanbaş’la birlikte seyahatlere çıkarak, çalışmalar yapmıştır. Seyahatlerinde iki kişi olarak, hem fotoğraflayıp, hem de yol hikayelerini yazmanın paylaşımcı bir avantaj sağladığını görmüşlerdir. Tuğba Özanbaş’ın Başta Atlas olmak üzere, National Geographic ve Jetlife, Sealife, Atlasjet, Skylife, Nilüfer Gezi, Bursa’da Zaman, Şehir tanıtım kitaplarında fotoğraf ve yazıları yayınlanmıştır.2012’de Atlas Dergisi için Özenbaş çifti, Gizemli Çıkışlar seyahat kitabını hazırlamışlardır. Uzun soluklu bir çalışmada, Fatih Özenbaş durakları pozlamış, yazıları ve içeriği ise Tuğba Özenbaş hazırlamıştır. Aynı yıl içersinde Özenbaş Fotoğraf atölyesini kurmuşlardır.
Sergide öğrencilerin dersleri içerisinde çekilen 55 fotoğrafı sergilenecektir. Özanbaş Fotoğraf atölyesi Antalya’da yeni fotoğrafçılar yetiştirmeye ve de açık
alan dahil her türlü ışıkta fotoğraf makinesinin nasıl kullana çağına dair derslerine, yeni öğrencileriyle sürdürmeye devam etmektedir.
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 21.7.2013 12:27:52
Yazdır Yazdır
Okunma 2252
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım