Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

Prenses Diana ölümünden 16 yıl sonra beyaz perdede
 
 
EFSANE PRENSES “DİANA’YA SON VEDA”
.
Şahika Öner (Efece Haber) - İngiliz ailesinin sevilen ve talihsiz gelini Diana son filmi ile sinemaseverlerle buluşuyor. Prenses Diana’nın son yılların anlatan filim 20 Eylül’de vizyona giriyor.
 
Diana, kökeni Stuart'lardan gelen aristokrat bir aileye mensuptur. Anne tarafında İrlandalı, İskoçyalı, İngiliz ve Amerikan atalarına sahiptir. Prens Charles’la 1981 yılının 29 Temmuz'unda evlenmişlerdir. Bu evlilikten iki oğlu dünyaya gelmiş ve 1996'da boşanmışlardır. Prens Charles, 9 Nisan 2005 tarihinde Camilla Parker Bowlesile ikinci evliliğini yapmıştır. Kendisi Birleşik Krallık tahtının veliahtıdır. Prenses Diana, yaşamı boyunca aradığı aşkı son anda bulan, küçük yaşta annesi babası tarafından terk edilen ve eşi Prens Charles tarafından evlilikleri boyunca aldatılan bir kadın olmuştur.
 
İngiliz oyun yazarı Stephen Jeffreys senaryoyu yazarken Kate Snell’in kitabını temel olarak kullanmış. Filimdeki hikaye Diana’nın koruması Paul Burrell’in bakış açısından anlatılıyor. Diana’yı oynayan Naomi Watts; rolüne uygun olabilmek için uzun sureler izlediği belgeseller ile çalışmalar yapmıştır. Filim arşiv görüntüler yer almamaktadır.
 
Prenses Diana,16 yıl önce Paris’te paparazziden kaçarken, gerçekleşen bir trafik kaza sonucu son Aşkı, Dodi el Fayed ile birlikte hayatını kaybetmiştir.
 
Mısırlı işadamı Mohamed el Fayed oğlunun ölümünün ardında İngiliz İstihbaratının olduğunu ileri sürerek soruşturma açtırmıştır. Soruşturma sonucunda mahkemede 278 tanıklığa dayanılarak olayın kaza olduğuna karar verilmiştir.
 
Yeni gündem de ise İngiltere’de Daily Express gazetesinin ‘’Diana’nın ölümünde SAS komandolarının parmağı var’’ iddiası olayı gündeme tekrar taşıdı. Ancak Kraliyet Askeri Birliği iddiaları şimdilik araştırma gereği duymadı.
 
Prenses Diana'nın 1997'de Angola’yı ziyaret etmişti. Yürüdüğü tarlada tohum değil mayın ekiliydi. Kara mayınlarına dikkat çekmek için yaptığı bu ziyaret, mayınla mücadelede dönüm noktalarından biriydi. O günden beri bu konuda bilinçlenme adına birçok şey yapılmıştır. "4 Nisan Uluslararası Mayın Bilinci Geliştirme Günü" bunlardan biridir. Tony Blair onu '’Halkın Prensesi'’ olarak adlandırdı. Diana halen daha unutulmayan efsanevi denebilecek bir kişiliktir. İngiltere'de gazetelerde her gün Diana'nın hakkında haber vardır. Uluslar arası barış Elçiliği’de yapan, yaşadığı dönemler dahil her zaman gündemde olmuş olan Diana’nın sır ölümü bir gün aydınlatılabilecek mi?
 
Şahika Öner
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 21.9.2013 23:25:02
Yazdır Yazdır
Okunma 1419
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım