Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

AMASYA SEVDASI 5. Tanıtım GÜNLERİ yapıldı..
 
 

5 Yıldızlı Amasya Elması Tanıtımları ile Ünlü Amasyalı Şair, Şiir Yorumcusu, Şiir Etkinlikleri Sunucusu Amasyaşat Başkanı Müzeyyen Keskin tarafından; '' Okuma Seferberliği '' kapsamında '' Türkiye Okuyor '' kampanyasına katkıdan bulunmak için Amasya ve İlçeleri ile Ankara Çankaya'da proje çalışması olarak hazırlanan tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri AMASYA SEVDASI 5. Tanıtım Günleri 27 - 29 Aralık 2013 tarihleri arasında Amasya İl Merkezinde gerçekleştirildi..

Amasyalı Şiir Yorumcusu ve Fotoğraf Sanatçısı Canan Cananca ile birlikte Amasya'da Amasya Sevdası 5. Tanıtım Günleri için Amasya İl Merkezini tercih eden Amasyaşat Başkanı Müzeyyen Keskin; Valilik ve Belediye yetkilileriyle, medya mensuplarıyla, okul yöneticileriyle, özel yetenekli şiir yorumcusu öğrencilerle, özel yetenekli gençlerle, yöre sanatçılarıyla, sanatseverlerle buluşup PROJE bilgilendirmesi ve şiir sohbeti yapan ve Gönül ile Radyo Gül Şiir Programına konuk oldu Amasya Sevdası isimli tanıtım turizm kültür sanat eseri sayfalarından şiirler yorumladı, imza günü tertipledi..

İlçe Kaymakamlıklarına, Belediye Başkanlıklarına, C. Baş Savcılıklarına, Milli Eğitim, Emniyet, Kültür Müdürlükleri ile Garnizon Komutanlıklarına; Amasya Sevdası armağanları gönderen Müzeyyen Keskin yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

''Özellikleri ve Güzellikleriyle Amasya ve İlçelerini; Muhteşem Amasyalılar ile Amasya Genelgesi Dostları katkılarıyla AMASYA SEVDASI kapsama alanında tanıtmaya devam edeceğiz..
 
 
.
Özel yetenekli Amasyalı Öğrencileri ve hemşerilerimizi tanıtıp teşvik edeceğiz..
Yöresel Ürünlerimizin markalı ve ambalajlı olarak pazarlanıp satılmasına öncülük edeceğiz.. Turizm merkezli il ve ilçelerde Amasyalılar konuk severliğinde '' Amasya Evleri '' kurarak Amasyalı Özel Yetenekli Kadınların ev ve el işlerini yöresel yiyeceklerini sanatçılarımızın eserlerini ve isimlerini en iyi şekilde tanıtıp Amasya ekonomisin canlanmasına öncülük edeceğiz.
 
Amasya Sevdası Dostları aşık ozan şair şiir yorumcusu müzisyen bestekar saz ve ses sanatçısı ressam karikatürist fotoğraf sanatçısı güzel sanatlar öncüsü canların Amasyalılar' ın Fahri Hemşerisi olmalarına vesile olacağız..
 
Şahin Yaylası, Borabay Çevresi, Yeşilırmak Gezi Yolunda Amasya Sevdası Şiir Günleri tertipleyeceğiz. AMSAYA BELEDİYESİ FUAR ETKİNLİKLERİ kapsamında AMASYA SEVDASI Karma Resim Şiir Kitap Fotoğraf SERGİSİ açacağız..
 
Amasya ve İlçeleri için kalıcı yatırımlar yapanlara saygın hizmetler üretenlere çeşme köprü okul dershane cami kültür sanat konağı yapanlara mahalle köy ve ilçe dernekleriyle sosyal aktiviteler gerçekleştirenlere teşekkürler edeceğiz dualar göndereceğiz..'' dedi..
..
.
Amasyaşat Başkanı Müzeyyen Keskin, Amasya Sevdası edinmek istendiğinde, mkeskin6@hotmail.com adresinden iletişim sağlanabileceğini söyledi.
Amasya Sevdası 5. Tanıtım Günleri 29 Aralık 2013 Saat 24:00 'de sona erdi. Etkinliklere katkı sağlayan öğrenci öğretmen sanatçı esnaf ve gönüllü canlara teşekkür eden Müzeyyen Keskin Amasya Sevdası tanıtımlarına Türkiye illerinde ve ilçelerinde uygun zamanlarda devam edeceklerini 05 01 2014 günü saat 16-20 saatleri arasında; Ankara, Çankaya Söğütözü, ATO girişi İLESAM tanıtım yerleşkesinde de Amasya Sevdası ile İmza Günü yapacağını görevlilere Amasya Elması ikram edeceğini bildirdi. Amasyaşat Başkanı Müzeyyen Keskin; Amasyalılar Kelkit Vadisi Şebinkarahisar Giresun Ordu yöresi ile Türkiye Sevdası ile irtibatlı olan ve Ankara'da yaşayan sanatsever şiir müzik yorum dostu canların imza günü etkinliğine gelmesini istedi ve '' 05-11 Ocak 2014, Arif Nihat Asya Şiir Etkinlikleri Haftası '' da kutlu olsun dedi.

Haber :
Hikmet Okuyar
ŞÜSİYAD Başkanı
Amasya Sevdası Genel Yayın Danışmanı
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 5.1.2014 00:51:34
Yazdır Yazdır
Okunma 1506
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım