Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

''SANAT OBJESİ 56 SANATÇI''
 
''SANAT OBJESİ 56 SANATÇI''
İstanbul (Efece Haber) – İstanbul Yapı Kredi Private Banking’in sponsorluğunda düzenlenen “Sanat Objesi Olarak Sanatçı Sergisi”nde Ahu Türkpençe, Cem Davran, Hülya Koçyiğit, Mustafa Alabora, Serra Yılmaz, Şenay Gürler’in de aralarında bulunduğu 56 sanatçı eğitim için 42 ünlü ressamın eserini canlandırdı. 
Yapı Kredi Private Banking, sanata verdiği önem doğrultusunda yeni bir projeye daha destek veriyor. Türkiye’den 56 sanatçının gönüllü olarak yer aldığı “Sanat Objesi Olarak Sanatçı” Projesi’ne sponsor olan Yapı Kredi Private Banking, bu çalışmayla sanat dalında eğitim almak isteyen öğrencilere destek oluyor. Küratör Nilgün Yüksel ile fotoğraf sanatçısı Niko Guido’nun hazırladığı Sanat Objesi Olarak Sanatçı Sergisi’nde Ahu Türkpençe, Cem Davran, Hülya Koçyiğit, Mustafa Alabora, Serra Yılmaz, Şenay Gürler gibi 56 sanatçının 42 ünlü ressamın eserini canlandırdığı fotoğraflar yer alıyor.
Sergi, 15 Ocak Çarşamba akşamı Pera Palas’ta Yapı Kredi Private Banking’in ev sahipliğinde düzenlenen bir basın toplantısı ve ardından gala ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağış yapılarak sahip olunan eserlerin sergi açılışına, birçok sanatçı da katıldı. Toplanan bağışlar sanat eğitimi almak isteyen öğrencilerin eğitimi için kullanılacak.
Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Direktörü İmre Tüylü, serginin açılışında yaptığı konuşmada, “Sanata büyük önem veren, sanatsal etkinliklerin hayata geçirilmesini destekleyen bir kurum olarak böyle özel bir projeyi desteklemenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Kuruldukları günden bu yana sanata ve sanatçıya destek veren bir kurum olmanın verdiği sorumlulukla Türkiye’de ilk sanat danışmanlığı hizmetini de 2007 yılında Yapı Kredi Private Banking’in başlattığını hatırlatan İmre Tüylü, şu değerlendirmede bulundu: “Böyle özel bir projeyi desteklemenin anlamı bizler için çok büyük. Yapı Kredi olarak her zaman kültür ve sanatın gelişimini destekleyen bir banka olduk. Topluma sadece finansal faaliyetlerimizle değil, kurumsal sorumluluk bilincimizle de fayda sağlamak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Farklı dallardaki kültür sanat çalışmalarımızı da bu anlayışla sürdürüyoruz. Bugün sergilenen eserleri satın alanlar, koleksiyonlarına değerli bir eser katarken, gençlerin eğitimi için bağışta da bulunmuş olacaklar. Bu projede emeği geçen başta Sayın Nilgün Yüksel olmak üzere, fotoğrafçı Niko Guido ve tüm sanatçılarımıza, teker teker buradan teşekkürlerimi sunmak isterim. Nilgün Hanım ve ekibinin oluşturduğu, gönüllü sanatçı ile yazarların desteğiyle hayata geçen bu proje ile gençlerin sanat eğitimi almalarına katkıda bulunabilmek Yapı Kredi Private Banking için ayrı bir gurur. Yapı Kredi Private Banking olarak sanat alanındaki çalışmalarımıza ve eğitime katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.
“Sanat Objesi Olarak Sanatçı” projesinin çekimleri, Bodrum ve İstanbul’daki özel stüdyolarda, profesyonel bir ekiple gerçekleştirildi. Toplam 150 kişinin katkı sağladığı projede, eserlerin ve reprodüksiyonlarının anlatıldığı bir de katalog hazırlandı.
17 Ocak – 14 Şubat tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak sergide yer alan fotoğraflarda, pek çok Türk sanatçı ve yazar ünlü eserlere hayat veriyor. Dali’nin kız kardeşi olarak Hülya Koçyiğit, Kurzwell’in “Sarı Elbiseli Kadın”ı olarak Ahu Türkpençe, Max Beckmann’ın otoportresi olarak Haldun Dormen, Vermeer’ın “İnci Küpeli Kız”ı olarak Yasemin Mori, Sargent’in “Okuyan Adamı” olarak Cem Davran, Goya’nın “Satürn”ü olarak Hayko Cepkin, Kees von Dongen’in “Gelincik”i olarak Pelin Batu, Max Beckmann’ın tablosundaki karakterler olarak Gripin projeye destek verenler arasında yer alıyor.
** Harika Ören & Deniz Tokgöz
***
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 17.1.2014 19:04:46
Yazdır Yazdır
Okunma 2188
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım