Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

"Uluslararası Genç Sanatçılar Suluboya Yarışması"
 
 
IWS ve NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ ORTAKLIĞIYLAULUSLARARASI GENÇ SANATÇILAR SULUBOYA YARIŞMASI
 
(Efece Haber) - IWS (Uluslararası Suluboya Derneği) ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen “Uluslararası Genç Sanatçılar Suluboya Yarışması”‘ da dereceye giren sanatçılar belli oldu.
 
Yarışmaya 69 ülkeden toplam 697 ressam birer adet suluboya eseri ile katılmıştır. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 91 ünlü ressamın jüri üyeliği yaptığı yarışmada; ulusal ve uluslararası kategoride ilk üç dereceye giren ve Ulusal kategorideki 19 yaş altı katılımcılar arasında seçilen başarılı bir resim “Lise Jüri Teşvik Ödülü” layık görülmüştür.
 
 
 
Uluslararasıkategoride ilk üç dereceyi Çinli sanatçıların paylaşmıştır;
1. LI JIA 2.LI CHAO 3. CAİ YA MING
 
 
 
Ulusal kategoride ilk üç dereceye layık görülen eser sahipleri ise;
1. MURAT BAKUR 2.ASLIGÜL DEMİREL 3. NAİLE AYAR
 
 
Ulusal kategoride “Lise Teşvik Ödülü” ise; Muzaffer Tepekule kazanmıştır.
Dereceye giren sanatçılarımız 05-08 Mayıs 2014 tarihlerinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde düzenlenecek olan “Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi” Uluslararası Suluboya Bienali’ne katılacakları bir haftalık tatil kazanmışlardır. Yarışma da derece alan eserler IWS’in geleneksel kataloğunda yer alacaktır. Sanatçılara plaket ve sertifikaları ödül töreninde verilecektir.
 
Ödül alan resimler 05-08 Mayıs 2014 tarihinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde yapılacak olan “Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi” Uluslararası Suluboya Bienali’nde sergilenecektir.
 
EDİTÖRE NOT:
 
IWS ve NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ ORTAKLIĞIYLA
“ULUSLARARASI ‘SANAT YOLUYLA EVRENSEL SEVGİ’ SULUBOYA BİENALİ”
 
Uluslararası “Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi” Suluboya Bienali ile sanat yoluyla farklı kültürlerden sanatçıların barış içinde kaynaşması ve bölgenin kültür ve sanat hayatına katkıda bulunulması, sanat eğitimi veren kurumlar arasında işbirliği ve dayanışmayı gerçekleştirmek hedeflenmektedir.
 
Suluboya, sanat tarihinde mağara resimlerinden itibaren dünyanın en köklü tekniklerindendir. Geleneksel Türk resim sanatlarımızdan ebru, hat ve minyatür sanatı ile aynı kategoride olması modern suluboya sanatının gelişiminde de önemli etkileri ve katkıları olmuştur. Suluboya Bienalinin Türkiye’de yapılması suluboya dünyasının dikkatlerini etkinliğimiz üzerinde toplayacaktır.
 
Dünya suluboya sanatının başarılı sanatçılarını, genç sanatçı adaylarıyla bir araya getirecek olan organizasyon toplam 4 gün sürecektir. 05-08 Mayıs 2014 tarihlerinde Kapadokya bölgesinde yapılacak olan etkinlikte; ödül töreni, bienal resepsiyonu ve derece alan sanatçıların eserlerinin de yer aldığı IWS geleneksel uluslararası suluboya sergisi yapılacaktır. Sanatçılar canlı performans çalışmaları yapacaklar, panel ve söyleşiler düzenlenecek, profesyonel sanatçılar genç sanatçı adaylarıyla bilgi ve birikimlerini paylaşacaklardır. Yıllar boyu farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kapadokya bölgesi Bienale katılan sanatçılarla gezilecek ve açık havada bölgenin eşsiz güzelliklerini resmedeceklerdir.
 
“Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi” sloganını benimsediğimiz proje dünya barışına ve ülkemizin tanıtımına katkı sağladığı gibi dünya suluboya sanatına önderlik ve ev sahipliği yapması Türkiye için ayrı bir anlam ve önem taşımaktadır.
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 28.2.2014 22:05:37
Yazdır Yazdır
Okunma 1413
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım