Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

''KADINA ŞİDDET & ÇOCUK GELİNLER'' Sergisi
 
''KADINA ŞİDDET & ÇOCUK GELİNLER'' Sergisi CAROUSEL AYM de Açıldı.
İstanbul (Efece haber) - Küratör Ülkü Cılızoğlu, her biri alanında etkili olan 20 kadın ressam ile bir araya gelerek; ''KADINA ŞİDDETE HAYIR!'' dediler. Bu konuyla ilgili duygularını tuvallerine yansıttılar. Her biri, şiddet görüp, öldürülen kadınlarımız, bacılarımız için; insanca duygularını renk ve desenleriyle anlattılar.
     
Kadınlar şiddet görüyor. Kadınlar öldürülüyor. 2014 yılının 3 ayı içinde öldürülen kadın sayısı, 70 oldu. Kendilerine en yakınları, eş-evlat-babaları tarafından, öldürülen kadınlar... 20 kadın sanatçı '' KADINA ŞİDDETE HAYIR!'' dediler. ''ÇOCUK GELİNLER OLMASIN!'' dediler.
KADINA ŞİDDET & ÇOCUK GELİNLER başlıklı sergi İstanbul, Bakırköy, Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Sanat Platformu'nda 7 Nisan 2014' de açıldı. Sanatseverlerin ilgiyle izlediği sergide; eser sanatçıları resimleri hakkında bilgi verdiler. Sergi 15 Nisan 2014 tarihine kadar gezilebilir.
  
Küratör Ülkü Cılızoğlu, her biri alanında etkili olan 20 kadın ressam ile bir araya gelerek; ''KADINA ŞİDDETE HAYIR!'' dediler. Bu konuyla ilgili duygularını tuvallerine yansıttılar. Her biri, şiddet görüp, öldürülen kadınlarımız, bacılarımız için; insanca duygularını renk ve desenleriyle anlattılar.
 
Küratör Ülkü Cılızoğlu ''Kadın, hem annedir, hem yardır. Günlerdir görüp duyduklarıma üzülüyor ve bu konuyu gündemde tutup, üzerinde konuşulması için neler yapılabilirimin araştırmasının sonucu bu sergidir. Ressamsanız, kaleminiz fırçanız, duygularınız renkleriniz, isyanınız deseninizdir. İşte 20 arkadaşımla bunu yaptık. İsyanımızı fırçamızdan tuvalimize düşürerek, ''ARTIK YETER!'' dedik. Kadının isyanına dil olmaya çabaladık. Sergimiz bir proje sergisidir. '' diyerek, sergi içeriğini anlattı. Katkıda bulunan sanatçı arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.
Basın danışmanı Harika Ören, tüm sanatçı arkadaşları adına, Carousel yönetimine, sergi olanaklarını sağladıkları ve sanata verdikleri katkı için teşekkür ederken '' Kimi, atölye sahibi, kimi öğretmen, kimi yazar, basın görevlisi olup, resim sanatına gönül veren sanatçı dostlarımızla; kadına şiddete isyanımızı, yutkunmadık tuvallerimize döktük. Bu konuyu gündemde tutmaya kararlıyız. Sergimizi, Mardin'den başlayarak, illerimizde gezdireceğiz. Bu konu üzerinde konuşmalı ve sebeplerini araştırmalıyız. Devletin imamları, imam nikahı kıyarak kız çocuklarını kocaman adamları koynuna sokuyor. Devlet kadınını yeterince koruyamıyor.'' diyerek sözlerini noktaladı.
Sergiye, özgün eserleriyle, Azniv Çoban, Nadire Sönmez, Harika Ören, Belma Akdağ, Ayten Akgürbüz, Arzu Yetiş Kocatepe, Sibel Güven, Ülkü Cılızoğlu, Leyla Gürsözer, Dilek Celik Nadas, Sumru Çınar, Belma Üçeyler Saltan, Feyza Cengiz, Feyza Uyanık, Zeliha Yiğit, Bilge Akon, Başak Tiryakinakip, Yasemin Keltek , K.Muzaffer Gencer, Alev Demirkesen ve Nalan Yazar katıldılar.
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 9.4.2014 10:14:21
Yazdır Yazdır
Okunma 2167
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım