Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

ANAFOD FOTOĞRAF SERGİSİ 2013-2014
 
ANAFOD FOTOĞRAF SERGİSİ 2013-2014
Harika Ören /İstanbul (Efece haber) - 26 Nisan 2014 Cumartesi günü, İstanbul, Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde ANAFOD 2013-2014 Fotoğraf Sergisi açıldı. Saat 17.00 de kırmızı kurdele kesimi ile başlayan açılış, kokteyl ile devam etti. Fotoğrafseverlerin ilgisinin büyük olduğu sergi, 05 Mayıs 2014 tarihine kadar açık kalacak.
 
 
Sergi için hazırlanan katalogdan, ''İstedik ki Maltepe Sanat ve Fotoğraf dostları ülkemizin fotoğraf birikiminin genel bir panoramasını gözlemlesinler... Sayın Prof.Dr.Sabit Kalfagil hocamızın , fotoğraf dernekleri dünyamızın önemli üyelerinden Fotoğraf Sanatı Kurumu FSK üyelerinin ve 2013 yılı kişisel sergi etkinliklerinden Nihal Gündüz'ün "Son Tophane'li" sergisinin ve ANAFOD üyelerinin fotoğraflarını izleyeceksiniz.'' bilgisini okuyoruz.
Anafod Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği, kuruluşundan bu yana her hafta Salı günleri düzenlediği fotoğraf etkinliklerinde bir çok ünlü fotoğraf ustasını konuk etmiştir. Paneller, konferanslar, seminerler, atölyeler, gösteriler, eğitimler ve sergiler düzenlemiştir. Fotoğraf dostlarına sanatsal, kültürel ve sosyal bir hizmet vererek; fotoğraf dostlarının gelişimine yardımcı, düzenli ve örnek bir organizasyon oluşturmuştur.
Bu çalışmaların Dernekler bölümünde Osman Ürper, Kişisel Sergiler bölümünde Cengiz Karlıova , ANAFOD üyeleri fotoğrafları bölümünde ise Sayın Prof.Dr.Sabit Kalfagil'in Küratörlüğü üstlenerek, ortaya muhteşem bir görsel izleti çıkardıklarını görmekteyiz.
 
Sergide Fotoğrafı Yer alan ANAFOD üyeleri, Baytekin Kara, Bülent Yüksel, Celal Başaroğlu, Coşkun Aydın, Doğan Alpay, Engin Koçyiğit, Erol Doğaner, Etem Çolak, Fatma Figen Özkan, Fikri Özalp, Gülay Hacıoğlu, Gülçin Demirci, Haydar Yarkın, Hicran Zengin Özcan, Hüseyin H.Ünveren, Lale Çaktı, Makbule Akpınar, Masis Üşenmez, Mevlut Maşalacı, Muammer Tükenmez, Murat Kurtel, Murat Özkan, Nejdet Yılmaz Çelıkçi, Nevzat Altundaş, Nuri Yontucu, Osman Karamehmetoğlu, Özlem Büyükevren, Sabiha Nalan Yazar, Sabire İşler Deger, Seval Danışman, Sevinç Dogu, Şafak Uçar, Tayfun Karahasan, Tomris Sarhan, Tunç Tokaç, Uğur Tufan Emeksiz, Yıldırım Meriç, Zerrin Ulusu, Zeynep Dulundu, Zinnet Yılmaz ve Zinnur Olgun'dur.
ANAFOD Yönetim Kurulu ''Yerinden katılım yaklaşımımızla, sanat etkinliklerinin ülkemizin bütün yaşam alanlarında yaygınlaşması ve ekmek gibi su gibi vazgeçilmez olması dileklerimizle , sergimizi ve kitabımızı ülkemiz kültür dağarcığına armağan ediyoruz.'' diyor ve ilave ediyorlar. ''ANAFOD Yönetim Kurulu Gurubu'muz nezih ve samimi bir arkadaşlığa dayanıyor, eğer vakit ayırıp etkinliklerimize katılabilirseniz bunu sizde hissedebilirsiniz.''Diyerek de, fotoğrafın yaşamda ki sosyal platformuna dikkat çekiyorlar.
Fotoğraf Sanatı geçen 5 yıl içinde büyük bir aşama kaydederek, toplumun tüm fertlerine yayılmış durumda... Hobi olarak başlayan ve profesyonelliğe giden yolda ilerleyenler; geziyor, görüyor, çekiyor ve bizleri unutmaya başladığımız, hayatın güzel ya da daima hatırlanması gereken sahneleriyle yüzyüze getiriyorlar. Fotoğraf dünyasının devamlı olarak gelişmesi, dijital hale gelmesi de fotoğraf çekmeyi daha keyifli kılıyor. Kurslar ve gezilerle desteklenen fotoğraf sanatı, doğru kişilerden öğrenildiğinde ortaya sanat eserleri çıkabiliyor.
05 Mayıs 2014 e kadar devam edecek bu sergiyi görün, belki sizde bu fotoğraf arkadaşlığı içinde yer almak istersiniz.
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 28.4.2014 20:13:10
Yazdır Yazdır
Okunma 2198
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım