Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Mutlu Birey’in Bahar Konseri
 
Konserde, Sanatçı Ömer Soley’e Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Alȃeddin Yavaşca’nın Takdir Belgesi verildi
 
 
Ankara (Efece Haber) – Bestekȃr, ses ve sahne sanatçısı şef Ömer Soley’in yönetimindeki Mutlu Birey Türk Sanat Müziği Korosu, Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü M Salonu’nun da bir konser verdi.
 
Konsere ilgi büyüktü. Siyasiler, öğretim üyeleri, üst düzey bürokratlar, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, sanatçılar, şair ve yazarlar, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
 
 
Yargıtay Hakimi İlyas Tügen, İbni Sina Hastanesinden Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Yaşar Bedük, Kulak Burun Boğaz Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muharrem Gerçeker, CHP Engelliler Üst Kurulu Üyeleri Müslüm Duru, Taşkın Ayvaz, MESEV Genel Başkanı Keriman Gözalan, Mutlu Birey Genal Müdürü Jeoloji Mühendisi-Avukat Ali Ulusoy, Kilis Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Gazeteci-Yazar M. Yahya Efe, Ankara Tıp Fakültesi TSM Koro Şefi Ecz. Ertuğrul Ottekin ve Ordulular Derneği Koro Şefi Yener Topaloğlu da konuklar arasındaydı.
 
 

 Semiha Ayhan’ın sunduğu konserin açılış konuşmasını yapan Ali Ulusoy; “Saygıdeğer konuklar, kuruluşumuz Happy Kids'in 23. yılına girişi nedeniyle bugün burada çifte heyecan yaşıyoruz. Mutlu Birey Türk Sanat Müziği Koromuz 2013 yılında kuruldu ve bugün Bahar Konserini vermek için karşınızda. Sanat, kültür, spor insanlarımızı kaynaştırmada ne güzel bir yol. Korumuz Şef Ömer SOLEY yönetiminde bugüne hazırlandı ve haklı gururunu yaşıyoruz.

 
Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki çalışmalarımızda daha geniş kitleye ulaşacağımızı ümit ediyorum.” Dedi.
 
   
Konserin başında Şef Ömer Soley, seslandirdiği Zeki Müren’in “Kahır Mektubu” şarkısıyla gönülleri fethetti adeta.
 
 Şarkıları güzel yorumlayan koro ve solistler de başarılıydı. Solistlerden Ayşe Yavuz “Ey Buti Nev Eda olmuşum müptela”, Berrin Şen “Avuçlarımda hala sıcaklığın var”, Hüseyin Keçeci “Yıllar ne çabuk geçti o günler arasından”, Semiha Ayhan’da “Her mevsim içimden gelir geçersin” şarkılarını çok güzel yorumladılar ve davetlilerin beğenisini kazandılar.
 
 
 
 
Konserin ikinci bölümünde sahneye davet edilen Kilis Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Gazeteci- Yazar M. Yahya Efe; “Bu gece şarkılarımızı gönüllerimizde yaşatmak için bu güzel ortamda sanatsever güzel dostlarla bir aradayız.
 
Yaşayan icracı, bestekȃr, Türk Sanat Musikisinin duayeni, Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Alȃeddin Yavaşca’nın sizlere selam ve sevgilerini sunmak için huzurlarınızdayım. Değerli Şefimiz Ömer Soley’e bir sürprizimiz var. Sayın Yavaşca’nın imzasını taşıyan Takdir Belgesini huzurlarınızda Ömer Soley’e takdim etmenin onurunu yaşıyorum.” diyerek alkışlar eşliğinde Takdir Belgesini Şef Ömer Soley’e verdi.
     
 
     
 Semiha Ayhan  Şenol Dinleyen  
 
Alper Ateşoğlu, Aslı Öztürk, Arif Erdoğan, Ahmet Zeki baltacı, Ayşe Yavuz, Ayhan Fırtına, Ayten Cevizli, Berrin Şen, Canan Doğanay, Emine Gökçe, Hatiçe özer, Hüseyin Keçeci, Mustafa Eren, Melek Yördemli, Nazik Ertörer, Nilüfer Dursun, Nazlı Demirbaş, Perihan Öncü ve Yener Daloğlu'ndan oluşan Koro, Bahar Konserinde seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla davetlilerin beğenisi kazandı ve izleyenleri coşturdu.
 
     
 
Gecede; Şef Ömer Soley, Sayın Yavaşca’dan Takdir Belgesi almanın, davetliler de şarkı tadında bir gece yaşamanın mutluluğunu yaşadılar.
.
 
 Fotoğraflar: Hazal Yıldırım & Zehra Yılmaz

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 9.5.2014 17:04:57
Yazdır Yazdır
Okunma 2202
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım