Bir Demet Nergis
Uygarlık, insanlarla doğanın arasını açmıştır.  

"7 Renk Antalya 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması"
 
"7 Renk Antalya 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması"
 
Harika Ören (Efece Haber) - Deepo Outlet Alışveriş Merkezi tarafından düzenlenen "7 Renk Antalya 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri verildi. ANFAD danışmanlığında gerçekleştirilen ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun desteklediği yarışmaya 128 yarışmacı 519 eserle katıldı.
 
 
Akademisyen ve sanatçılardan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilen yarışmada birinciliği "Cumhuriyet Fener Alayı" fotoğrafıyla Tahir Akay, ikinciliği "Gökyüzü Şöleni" ile Şahika Öner, üçüncülüğü "Yalnızlık" çalışmasıyla Kadir Çivici kazandı. Mansiyon ödüllerini ise Tahir Akay’ın iki eseri ve Hakan Aydın’ın fotoğrafı elde etti. Antalya Deepo’da yapılan ödül törenin de, Deepo Genel Müdürü V. Cem livanelioglu ve Deepo Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Emel Çakmak, tarafından birinciye 2000 TL, ikinciye 1500 TL, üçüncüye ise 1000 TL para ödülü verildi. Dereceye giren yarışmacılar için Deepo’da ödül töreni ve 29 fotoğraftan oluşan sergi düzenlendi. Dereceler TFSF sayfasında yayınlandı. Yarışmadaki birincilik ve ikincilik ödülü 29 Ekim Antalya’da gerçekleştirilen kutlamalardan seçildi. Birinci; 29 Ekim kortej, fener alayı uzun pozlama Tahir Akay, ikinci; Şahika Öner,29 Ekim gökyüzünde, Türk yıldızlarının yaptığı hava gösterisi fotoğrafına verildi. Deepo Yönetimi fotoğraf sanatını ve amatör fotoğrafçılığı her zaman destekleyeceklerini,2015 yarışmalarını uluslararası yapacaklarını açıkladı.
 
 
Sanat muhabiri ve köşe yazarımız Şahika Öner Ulusal yarışmada ikinci oldu. İstanbul doğumlu, Özel Turizm Otelcilik Mezunu olan Şahika Öner, sektörden emekli olduktan sonra amatör olarak fotoğrafçılığa merak sarmıştır. Beş senedir fotoğraf çekmekte olup, Antalya’da oturmaktadır. Çeşitli fotoğraf karma sergilerini katılmıştır.
 
2012 Antalya Konyaaltı Belediyesi özel ödülü, 2013 ‘’Sevgililer günü’’ Depoo derece -sergilenme ödülü, 2014 Antalya Büyük Şehir Belediyesi ‘’Kanayan yaralar fotoğraf yarışması’’ jüri özel ödülü, 2014 Antalya Konyaaltı Belediyesi ''Kadınlık Halleri’’ Fotoğraf Yarışmasından, üç sergilenmesi bulunmaktadır. Floransa’da sanat tarihi üzerine Istituta per’l Arte e il Restauro-Palazza Spinelli okulunda ders almıştır. Halen Efece Haber’de Sanat Muhabiri-Köşe Yazarı, Bir Demet Nergis Sanat Eki- Köşe yazarı, Antalya Hayat - Muhabir - Köşe yazarlığına devam etmektedir.
 
Fotoğraf çalışmaları çeşitli yurt içi ve yurt dışı gezileriyle devam etmekte olup, bu sene Antalya’da katıldığı trekkig’le, şehrin keşfedilmemiş yerlerini basın da paylaşmaktadır.
 
Harika Ören (Efece Haber)
 
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 3.6.2014 23:10:52
Yazdır Yazdır
Okunma 1377
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım